Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Hayvan Beslemekte Aşırı Harcama Yapan Kişiye Karşı Ne Yapmalı?

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm arkadaslar annemle bir problemim var hayvanları sevmek ve beslemek güzeldir,her yaş ciğere ecir vardır yanlız annem bu konuda aşiriya kaçmakta..Mesela bugün yemekte tavuk vardı söylemesi ayıp kemikleri kedilere verecek,e versin sorun yok babam tavugunu yerken dedi ki üstünde biraz et bırak yani kedilere verecek bende o onun rızkı tasarrufu kendinindir dedim ister verir ister vermez babamda kızdı haklı olarak namaz yok oruç var ramazanda sadece cumalari Yasin ve Kur'an okur, oy kullanir,teselliyi hayvanları beslemekte buluyor manevi açlığını bununla gidermeye çalışıyor sanırım fakat uzun zamandır sabrediyorum çünkü benim yiyeceğim birşeyden kısıp kediye veriyor yokluk zamanında..mesela peynir..iyilik yapmaktan onu men edemem ama bence aşırı elestirince kızıyor birşey denmiyor ne yapmam gerekir?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam, sorunun cevabi ne bilmiyorum ama bende cok seviyorum hayvanları. Bende tavuk kemiklerinin uzerinde az miktar et birakirim mesela.
Balkona armutla marul astim 1 2 yaprak, her zaman yaz kış su koyarim mesela
kumrularim var 2 senedir onlari beslemek icin:D
Yumurta seviyolar haşlar koyarim arada.bulgur haşlar koyarim ne bilim.

Yani bence bunun ailenin dini vecibeleriyle bir alakasi yok. Bazi insanlar uzaktan sever bazilari yakindan sever kişinin yapisiyla alakali bence bu.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm arkadaslar annemle bir problemim var hayvanları sevmek ve beslemek güzeldir,her yaş ciğere ecir vardır yanlız annem bu konuda aşiriya kaçmakta..Mesela bugün yemekte tavuk vardı söylemesi ayıp kemikleri kedilere verecek,e versin sorun yok babam tavugunu yerken dedi ki üstünde biraz et bırak yani kedilere verecek bende o onun rızkı tasarrufu kendinindir dedim ister verir ister vermez babamda kızdı haklı olarak namaz yok oruç var ramazanda sadece cumalari Yasin ve Kur'an okur, oy kullanir,teselliyi hayvanları beslemekte buluyor manevi açlığını bununla gidermeye çalışıyor sanırım fakat uzun zamandır sabrediyorum çünkü benim yiyeceğim birşeyden kısıp kediye veriyor yokluk zamanında..mesela peynir..iyilik yapmaktan onu men edemem ama bence aşırı elestirince kızıyor birşey denmiyor ne yapmam gerekir?
Peynir kediler için iyi değildir. Başka nelerin iyi olmadığını araştır ve vermeni istediğinde ona anlat.

Üst Ana Sayfa Alt