Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Hazırladığım Tıbbi Ürünlerin Sigortalı/ Kredili Bir Şekilde Satılmasından Sorumlu Olur Muyum?

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Es selâmu aleyküm ve rahmetullâhi ve berekâtûh.

Ben diş teknisyeni olarak staja başlayacabileceğim bir diş laboratuvarına başvurmak niyetindeyim. Yani diş teknisyeni olarak meslek eğitimine başlamak istiyorum nasipse. Başvuru yapmak istediğim yerde bir çok farklı meslek var. Yani bu laboratuvarın muhasebecisi, Web tasarımcısı gibi. Ben diş teknisyeni olarak eğitime başlarsam sadece laboratuvarda protez, kaplama ve ortodontik aletler gibi, diş doktorlarının gerek duyduğu malzemeleri hazırlamakla görevli olacağım bildiğim kadarıyla. Fakat bunların ne şekilde satıldığını bilmiyorum. Yani bununla görevli olan personeller sigortayla birlikte, kredili bir şekilde satışlarını yapabilirler.

Diş teknisyeni olarak eğitime başlasam bundan sorumlu olur muyum? Böyle bir işte çalışmam caiz mi?

Almanyada yaşıyorum ve bu tarz şeylerin olmadığı yerler çok az. Burada meslek eğitimi yapmakta neredeyse zorunlu. Yapmadığımda, ileride çalışmak zorunda kalırsam iş bulamayabilirim.Tesettürlü bir şekilde iş bulmakta fazlasıyla zor. Benim başvurmak istediğim yerde ise Tesettürlü çalışanlar var.

Uzun zamandır harama bulaşmadan stajımı yapabileceğim bir meslek arıyorum. Fakat burada çok zor böyle bir iş bulmak. Bu mesleği buldum ama belirtmiş olduğum mesele yüzünden emin değilim.

Böyle bir yere Cv'mi gönderebilir miyim?

Son düzenleme: