Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber HDP, Muz Yedikleri Bahanesiyle Göçmenlerin Sınır Dışı Edilmesi Suçtur!

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Göçmen ve Mülteciler Komisyonu Eş Sözcülerimizin açıklaması:
Ankara Altındağ’da göçmenlere yönelik gerçekleştirilen ırkçı linç girişiminden bugüne devletin göçmenlere karşı tutumu belirgin biçimde sertleşmeye başladı. Linç girişimlerini engellemesi ve suç işleyenleri tespit ederek gerekli cezaları almalarını sağlaması gereken yetkililer, aksine göçmenleri sebepsiz yere gözaltına alarak, Geri Gönderme Merkezlerinde hapsederek ve işkenceye varan uygulamalara maruz bırakarak suç işliyor. Uluslararası anlaşmaları ve insan haklarını hiçe sayan bu anlayış “onlar misafir, misafirler haddini bilecek” üstenci yaklaşımıyla göçmenlerin yasal haklarını keyfi biçimde ortadan kaldırıyor.
En son bir sokak röportajında mülteciler için söylenen "Ben muz yiyemiyorum, onlar kilolarca muz alıyorlar" sözleriyle dalga geçmek için muz yedikleri görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaşan 11 Suriyeli genç sınır dışı edilmek üzere İstanbul’un farklı ilçelerinde gözaltına alındı ve gençlerin gözaltına alınma görüntüleri basına servis edildi.
Göçmenleri ekonomik ve sosyal krizin sebebi gibiymiş gösteren propagandaya hem iktidar hem de kimi muhalif partiler ortak oluyor. Bütün siyasal, hukuksal ve ekonomik haklardan mahrum bırakılan göçmenler “bir eli yağda, bir eli balda vatandaşın olanaklarını tüketen asalaklar” olarak lanse ediliyor. Kölelik koşullarında çalıştırılan, emeği sömürülen, yaşam güvencesi bile olmayan göçmenlere karşı yürütülen yalan propaganda yeni linç saldırılarına zemin hazırlıyor.
Göç İdaresi Başkanlığının, göçmenlerin sorunlarını çözmek yerine “provokatif amaçlı muz yeme eylemi” gibi yeni suçlar icat ederek göçmenlerin sınır dışı edileceğini duyurması göçmen haklarının keyfiyetle ortadan kaldırıldığına müstesna bir örnektir. Göçmenlerin kendi hakları üzerinde süre giden tartışmaya katılma, görüşlerini ifade etme ve eleştiri yapma hakları Anayasanın ve uluslararası sözleşmelerin güvencesi altındaki temel insan haklarındandır. Bu hakkı kullandıkları için sınır dışı edilmeleri başlı başına hak ihlalidir. Türkiye’nin de taraf olduğu hatta körüklediği Suriye’deki savaş devam ederken “muz yeme videosu” bahane edilerek göçmenler ölüme terk edilemez. Bu işlem açıkça yaşam hakkına ve temel insan haklarına karşı suç işlemek anlamına gelir. Göç İdaresi Başkanlığını bu gayrı hukuki ve gayri insani sınır dışı işlemine derhal son vermeye davet ediyor, insan hakları savunucuları ve hukuk örgütleriyle birlikte yaşam hakkını hiçe sayan bu uygulamaya karşı mücadele edeceğimizi duyuruyoruz.
Göçmen ve Mülteciler Komisyonu Eş Sözcüleri
Gülsüm Ağaoğlu - Veli Saçılık
28 Ekim 2021

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Bu ahlaksız zındıklara çıksa çıksa kürtçü kafir hdp sahip çıkardı zaten.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
20211114_192049.jpg

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ahlaksız zındıklara çıksa çıksa kürtçü kafir hdp sahip çıkardı zaten.

Uygurlara, Türkçü Kafir İyi Partinin sahio çıktığı gibi...
Bu olayın nasıl başladığı malum. Sence o yaştaki bir kız çocuğuna öyle muamele edenlere ne muamele yapılmalı? Hangi provakasyon daha ağır?
Cevabı bellidir, İslami bir idare suç işleyen Müslümanı dahi kafire hiçbir koşulda teslim etmez. Ama cezasını kendisi tatbik eder. Aİslamda ulus devlet Yiyoktur

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Uygurlara, Türkçü Kafir İyi Partinin sahio çıktığı gibi...
Bu olayın nasıl başladığı malum. Sence o yaştaki bir kız çocuğuna öyle muamele edenlere ne muamele yapılmalı? Hangi provakasyon daha ağır?
Cevabı bellidir, İslami bir idare suç işleyen Müslümanı dahi kafire hiçbir koşulda teslim etmez. Ama cezasını kendisi tatbik eder. Aİslamda ulus devlet Yiyoktur

Müslüman suriyeliler şuan suriyedeler. Müslüman olmayanlar burada telefon hırsızlığı, hayvana işkence, muz yeme, fuhuş, kaçakçılık gibi şeylerle meşgul.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman suriyeliler şuan suriyedeler. Müslüman olmayanlar burada telefon hırsızlığı, hayvana işkence, muz yeme, fuhuş, kaçakçılık gibi şeylerle meşgul.
Bir millet için genelleme yaparak konuşmak çoğu kez yanlış sonuçlar verir, Suriye'de kalıp mücadele eden insanlar var ve onlara hem saygı duyuyor hemde destekliyoruz, buraya gelenlerden ise düzgün olanlar evlerinde işinde gücünde olanlar,onlardan kimse rahatsızlık duymuyor, o ortalıkta dolaşan ipsiz sapsızlar kendi ülkelerindeki ahlaksız yaşamlarını buradada devam ettiriyorlar, maalesef tepkiyi çeken de bu tipler. Emin ol Suriye'deki olaylar bizim başımıza gelse çok farklı bir görüntü olmayacak

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah seni ıslah etsin

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Bir yerlerde bir miktar vardır belki ben hiç görmedim. Ben genelde yukarıda bahsettiğim gibi hareketlerini görüyor ve duyuyorum.
Var mı ALLAH'u Âlem.

Ama yukarıda yazdıklarınızdan, mesela; hırsızlık. Bunun haram olduğunu bilerek yapan bir Müslüman, kâfir midir?
Demişsiniz ya "Müslüman olmayanlar burada telefon hırsızlığı, hayvana işkence,... gibi şeylerle meşgul.

Belki bunu sadece kâfir olanlar için kullandınız ALLAH'u Âlem.
Fakat o mânâda söylemiş olsanız bile, her kâfir Suriyelinin böyle şeyler yaptığı anlamına gelmez.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Var mı ALLAH'u Âlem.

Ama yukarıda yazdıklarınızdan, mesela; hırsızlık. Bunun haram olduğunu bilerek yapan bir Müslüman, kâfir midir?
Demişsiniz ya "Müslüman olmayanlar burada telefon hırsızlığı, hayvana işkence,... gibi şeylerle meşgul.

Belki bunu sadece kâfir olanlar için kullandınız ALLAH'u Âlem.
Fakat o mânâda söylemiş olsanız bile, her kâfir Suriyelinin böyle şeyler yaptığı anlamına gelmez.

Türkiye'nin yeterince kendi sapığı manyağı kafiri var. Bunlarında eklenmesi yüksek derecede tahrik ediyor.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Almanyada bir göçmen ailesinin kızıyla konuşmuştum. Kız babasının üst düzey bir general olduğunu ve kardeşlerimi vurmam diyerek istifa ettiğini ve böylece yollara düştüklerini anlatmıştı. Gerçekten bilmeyene yaşamayana konuşması o kadar kolay ki. Ölüm ile yaşam arasında bir tercihe sürüklendiğimizde kimsenin aklıma cellatının ırkı gelmeyecektir eminim.

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Türkiye'nin yeterince kendi sapığı manyağı kafiri var. Bunlarında eklenmesi yüksek derecede tahrik ediyor.
Bu, bu işleri tüm "araplara" veya suriyelilere mâl etmenizi gerektirmez.
Bu işleri yapanları asla savunmuyorum, Rabbim (cc) biliyor, ama genelleme yapmanız hoş değil. (Yapıyor iseniz)

Ben her Türke 'Köpek tasması ile bağladıkları ve günlerce işkence ettikleri kocasının önünde, Suriyeli kadına tecavüz eden türk/ler' muamelesi yapmıyorum.

Yanlış anladıysam Hakkınızı helal edin, ama yazılarınız genelleme yapıyorsunuz hissi veriyor.

Son düzenleme:
Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Daha öncesinden Suriyeli göçmenlere karşı bir burukluk,yaşadıklarından dolayı bir hüzün ve merhamet vardı.Tabiki hala böyle hislerim var lakin Türkiye’de geçirdiğim şu son 6-7 ayda bu hüzün ve merhamet duygularım resmen ayaklar altında.
Mesela Konya’da cidden çoklar ve buna binaen diyebilirim ki gördüklerimin 90% ne islamı yaşıyorlar ne tevhidi biliyorlar.artı o zıpçık gibi erkekler (cihadı terkedenler) sokaklarda çakallık yapıp,millettin karısına kızına bakıyorlar.eğitim 0.daha neler neler.Tabiki bunun yanında sağlamları da var amenna ama çoğunluğa baktığın zaman çakal çukal.
Muz yiyenlere gelince..burda devlet sınır dışı kararı ile iyi yapmış olabilir aksi taktirde zaten canı burnunda olan millet saldıracaktı ve daha büyük problemler olacaktı.ortada gerçekten bir tahrik söz konusu.
Anadolu insanı duygusal ve merhametlidir ekseri ama arapların içindeki bu cahiller ile ortak bir noktada buluşamaz.
Bunları ve daha yazmadığım bir çok meseleyi 20 yıldır gerek ıraklılar gerek suriyeliler ile iç içe yaşadığım için biliyorum.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Daha öncesinden Suriyeli göçmenlere karşı bir burukluk,yaşadıklarından dolayı bir hüzün ve merhamet vardı.Tabiki hala böyle hislerim var lakin Türkiye’de geçirdiğim şu son 6-7 ayda bu hüzün ve merhamet duygularım resmen ayaklar altında.
Mesela Konya’da cidden çoklar ve buna binaen diyebilirim ki gördüklerimin 90% ne islamı yaşıyorlar ne tevhidi biliyorlar.artı o zıpçık gibi erkekler (cihadı terkedenler) sokaklarda çakallık yapıp,millettin karısına kızına bakıyorlar.eğitim 0.daha neler neler.Tabiki bunun yanında sağlamları da var amenna ama çoğunluğa baktığın zaman çakal çukal.
Muz yiyenlere gelince..burda devlet sınır dışı kararı ile iyi yapmış olabilir aksi taktirde zaten canı burnunda olan millet saldıracaktı ve daha büyük problemler olacaktı.ortada gerçekten bir tahrik söz konusu.
Anadolu insanı duygusal ve merhametlidir ekseri ama arapların içindeki bu cahiller ile ortak bir noktada buluşamaz.
Bunları ve daha yazmadığım bir çok meseleyi 20 yıldır gerek ıraklılar gerek suriyeliler ile iç içe yaşadığım için biliyorum.

Düşüncelerime tercüman olmuşsun. Bursa’da mesleğini icra edip ailesini geçindiren emekçi aklı başında suriyeli vardı. Ben önceden hepsini öyle sanardım. Son 1-2 senedir bakıyorumda hani eskiden egenin turizm bölgelerini saran pkk tipli nargileci ayyaşlar olurdu ya onlara dönmüş hepsi.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Düşüncelerime tercüman olmuşsun. Bursa’da mesleğini icra edip ailesini geçindiren emekçi aklı başında suriyeli vardı. Ben önceden hepsini öyle sanardım. Son 1-2 senedir bakıyorumda hani eskiden egenin turizm bölgelerini saran pkk tipli nargileci ayyaşlar olurdu ya onlara dönmüş hepsi.
Şimdi hepsi dediğin zaman 100% oluyor. Ben hepsi diyemiyorum çünkü senin de tanıdığın gibi benim de tanıdığım iyiler mevcut.

Üst Ana Sayfa Alt