Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Her Güne Bir Ayet

U Çevrimdışı

Umm Abdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
(( وَأَنَّ هَـذَا صِرَاطِي مُسْتَقِيماً فَاتَّبِعُوهُ وَلاَ تَتَّبِعُواْ السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِكُمْ عَنسَبِيلِهِ ذَلِكُمْ وَصَّاكُم بِهِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ )) [ سورة الأنعام الآية: 153 ]

"Şüphesiz ki bu (İslâm), benim dosdoğru yolumdur. O halde o yola uyun, dalâlet yollarına uymayın. Çünkü o yollar, sizi Allah’ın yolundan uzaklaştırır. Allah, (emirlerini yerine getirmek ve yasaklarından da kaçınmak sûretiyle azabından) sakınmanız için bunları emretmiştir." (En'âm Sûresi: 153).

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
MAİDE 51. Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.

fatman Çevrimdışı

fatman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve Rabbinin hoşnutluğunu umarak, sabah akşam O'na yalvarıp yakaranlarla birlikte, sen de sabret. Dünya hayatının cazibesine kapılarak gözlerini onlardan ayırma, iyi ve güzel olan ne varsa, hepsini terkedip bencil arzuları peşine düştüğü için, kalbini bizi hatırlamaya karşı duyarsız kıldığımız kimseye de uyma. Zaten o işinde sınırı aşmıştı

KEHF 28

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Senden başka ilah yoktur, Sen Yücesin, gerçekten ben zulmedenlerden oldum. (Enbiya 87)

"... Rabbim, bana, anne ve babama verdiğin nimete şükretmemi ve hoşnut olacağın salih bir amelde bulunmamı ilham et ve beni rahmetinle salih kulların arasına kat." (Neml 19)

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
“ İş bitince şeytan da şöyle der; ‘Doğrusu Allah size gerçek bir vaatte bulundu, bende bir vaatte bulundum; ama ben size yalan söyledim. Bununla birlikte benim sizi etkileyecek bir gücüm yoktu. Ancak sizi çağırdım; sizde bana katıldınız. O halde beni kınamayınız kendinizi kınayınız. Ben sizi kurtaramam, sizde beni kurtaramazsınız. Ben sizin, daha evvel beni ortak koşmanızı da tanımamıştım. Şüphesiz ki zalimlerin hakkı elem verici bir azaptır.”

(İbrahim 22)

fatman Çevrimdışı

fatman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnkar edenlere dünya hayatı süslü gösterildi. Onlar iman edenlerle alay etmektedirler. Allah'a karşı gelmekten sakınanlar ise, kıyamet günü bunların üstündedir. Allah dilediğine hesapsız rızık verir.

| Kuran-ı Kerim;Bakara Suresi 212.^^

U Çevrimdışı

Umm Abdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İman Edenler Allah Yolunda Savaşırlar!

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيم

Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:
“İman edenler Allah yolunda savaşırlar, küfredenler ise tağutun yolunda savaşırlar; öyleyse şeytanın dostlarıyla savaşın! Hiç şüphesiz, şeytanın hilelisi pek zayıftır.”

Nisa 76

E Çevrimdışı

Ebu HUNEYF

Üye
İslam-TR Üyesi

[TD="align: left"] “Şüphesiz muttakiler cennette ve pınarlardadır.”
Zariyat 15MUTTAKÎ NEDİR?

Takva sahipleri demektir. Kur'ân'da muttakî insan olunması konusunda ısrarla durulmuş, cennet ve nimetleri muttakîler için hazırlandığı bildirilmiştir (Âl-i İmrân, 3/133; Ra'd, 13/35; Furkân, 25/15; Muhammed, 47/15).

fatman Çevrimdışı

fatman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hesaplar görülüp iş tamamlanınca şeytan onlara şöyle diyecek:
Allah size doğru vaadde bulundu. Ben de size bir şeyler vaad ettim, ama sözümden caydım. Doğrusu, benim size istediğimi yaptıracak bir gücüm yoktu. Sadece ben sizi dâvet ettim, siz de çağrımı kabul ettiniz. O halde beni ayıplamayın, kendi kendinizi kınayın. Ne ben sizi kurtarabilirim, ne de siz beni kurtarabilirsiniz!

İbrahim suresi, 22

U Çevrimdışı

Umm Abdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“Yoksa onların Allah’ın izin vermediği şeyi kendilerine dinden bir şeriat koyan ortakları mı vardır?” (Şura: 21)

İbni Teymiyye bu ayet hakkında şöyle dedi:

“Bu ayete göre her kim delili olmaksızın kendisini Allah’a yaklaştırması için bir amel uydurur veya Allah’ın şeriatine bakmaksızın bir ameli eli veya diliyle farz kılarsa, işte o kimse Allah’ın izin vermediği bir şeriat uydurmuş olur. Her kim de bu konuda ona tabi olursa onu Allah’a eş koşmuş olur.”

{İktidau Sırati Mustakim s: 267 Medeni baskısı}

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
(Yahudiler) Allah'ı bırakıp bilginlerini (hahamlarını); (hıristiyanlar) da rahiplerini ve Meryem oğlu Mesîh'i (İsa'yı) rabler edindiler. Halbuki onlara ancak tek ilâha kulluk etmeleri emrolundu. O'ndan başka tanrı yoktur. O, bunların ortak koştukları şeylerden uzaktır.(Tevbe 31)

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
"Şüphesiz muttaki olanlar, gölgeliklerde ve pınar-başlarındadır;

Ve canlarının çekip-arzu ettiği meyveler (arasındadırlar).

Yaptıklarınıza karşılık olmak üzere, afiyetle yiyin ve için.

Elbette biz, 'iyi ve güzel' davrananları işte böyle ödüllendiririz.

O gün, yalanlayanların vay haline.

(Sizler de dünyada) Yiyin ve biraz yararlanın. Çünkü siz, suçlu-günahkar kimselersiniz."

Mürselat (41-46)