Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Her Güne Bir Ayet

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
76-İNSAN:
1 - Gerçekten insan üzerine dehirden (zamandan) öyle bir müddet geldi ki o zaman o, anılmaya değer bir şey değildi.
2 - Doğrusu biz insanı, imtihan etmek için karışık bir nutfeden (erkek ve kadın sularından) yarattık da onu işitici, görücü yaptık.
3 - Kuşkusuz biz ona yolu gösterdik; ister şükredici olsun, ister nankör.
4 - Çünkü biz, kâfirler için zincirler, demir halkalar ve alevli bir ateş hazırlamışızdır.
5 - Kuşkusuz iyiler de karışımı kâfûr olan dolgun bir kadehten içerler.
6 - Bir kaynak ki ondan Allah'ın kulları içerler, güzel yollar açarak akıtırlar onu.

mücahide__ Çevrimdışı

mücahide__

Üye
İslam-TR Üyesi
SUÇLULARIN YOLUDA BELLİ OLSUN DİYE AYETLERİ İŞTE BÖYLE AYRI AYRI AÇIKLARIZ.DEKİ,SİZİN ALLAHTAN BAŞKA İBADET ETTİĞİNİZ ŞEYLERE İBADET ETMEM KESİNLİKLE BANA YASAKLANDI.BEN SİZİN ARZULARINIZA UYMAM.UYDUĞUM TAKTİRDE,SAPMIŞ OLURUM VE HİDAYETE ERENLERDEN OLMAM...ENAM 55 56

mücahide__ Çevrimdışı

mücahide__

Üye
İslam-TR Üyesi
DEKİ, BENİM NAMAZIM İBADETLERİM HAYATIM VE ÖLÜMÜM ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH İÇİNDİR.ONUN EŞİ VE ORTAĞI YOKTUR.VE BEN MÜSLÜMANLARIN İLKİ OLARAK BUNUNLA EMROLUNDUM.ENAM 162 163

mücahide__ Çevrimdışı

mücahide__

Üye
İslam-TR Üyesi
EĞER SENİ YALANLARLARSA DEKİ,BENİM YAPTIKLARIM BANA SİZİN YAPTIKLARINIZ İSE SİZEDİR.SİZ BENİM YAPTIKLARIMDAN UZAKSINIZ,BENDE SİZİN YAPTIKLARINIZDAN UZAĞIM.YUNUS41

mücahide__ Çevrimdışı

mücahide__

Üye
İslam-TR Üyesi
İNSANLARI ALLAHA ÇAĞIRAN,SALİH AMELDE BULUNAN VE BEN MÜSLÜMANLARDANIM DİYENDEN DAHA GÜZEL SÖZLÜ KİM VARDIR.FUSSİLET33

mücahide__ Çevrimdışı

mücahide__

Üye
İslam-TR Üyesi
Şüphesizki Sizi,açlıkla,korkuyla,mallardan,canlardan ve ürün eksiltmelerle mutlaka deneriz.Sabredenleri müjdele.Ki onların başlarına bir musibet geldiği zaman,inna lillahi ve inna ileyhi racıun Biz Allah için varız ve yine ona döneceğiz.Derler.İşte Rablerinden mağrifet ve rahmet onların üzerinedir,doğru yolu bulanlarda onlardır.bakara 155 156 157

fatman Çevrimdışı

fatman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rahmân ve Rahîm olan Allah(c.c.)ın adıyla ;

De ki:
Yarattığı şeylerin kötülüğünden,
Karanlık çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden
Düğümlere üfleyerek büyü yapan üfürükçülerin kötülüğünden;
Kıskanç kişinin kıskançlığının kötülüğünden
Işıyan ufkun Rabbine sığınırım.

| Kur'an-ı Kerim, Felâk Sûresi, 5 ayet, 30.cüz <<

mücahide__ Çevrimdışı

mücahide__

Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman ve Rahim olan Allah ın adı ile,
Peygamber ,kendisine Rabbinden indirilene iman etti,müminlerde.Tümü Allaha ,meleklerine ,kitaplarına ve paygamberlerine inandı.
Onun peygamberleri arasında hiçbirini diğerinden ayırdetmeyiz.İşittik ve itaat ettik.Rabbimiz,bağışlamanı dileriz,Varış ancak Sanadır.Dediler.
Allah hiç kimseye güç yetireceğinden başkasını yüklemez.Kazandığı lehine ,kazandırdıklarıda aleyhinedir.Rabbimiz,unuttuklarımızdan yada
yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma.Rabbimiz, bizden öncekilere yüklediğin gibi bizede ağır yük yükleme.Rabbimiz kendisine güç yetiremeyeceğimiz
şeyi bize taşıtma.Bizi affet ,bizi bağışla,bizi eirge,Sen bizim Mevlamıssın,kafirler topluluğuna karşı bize yardım et.AMİN...bakara 285 286

mücahide__ Çevrimdışı

mücahide__

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah iman edenlerin velisi,dostu ve desdekçisidir.Onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır.Küredenlerin velisi ise tağuttur,onlarıda ,aydınlıktan karanlıklara çıkarırlar,işte onlar ateşin halkıdırlar Ve onlar orada ebedi kalıcıdırlar. BAKARA 257

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Melekleri, onların yüzlerine ve arkalarına vurarak: "Yakıcı azabı tadın" diye o inkâr edenlerin canlarını alırken görmelisin.

Bu, ellerinizin önceden takdim ettiği işler yüzündendir. Yoksa şüphesiz Allah kullara zulmedici değildir.

[Enfal-50/51]

Doğruyol Çevrimdışı

Doğruyol

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Teala şöyle buyuruyor;

''Dinlerini parça parça edip fırka fırka olanlar yok mu, senin onlarla hiç bir alakan yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. Allah, onların yaptıklarını ileride bir bir onlara bildirip cezalarını verecektir.'' ( En-Am 159.ayet )

mücahide__ Çevrimdışı

mücahide__

Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanlardan öyleleride vardır ki Allaha inandık derler.Ama Allah yolunda bir sıkıntıya uğratılınca,insanların baskı ve işkencelerini Allahın azabı ile bir tutarlar.Andolsun ki Rabbinden sana bir yardım gelecek olsa ,doğrusu biz sizinle beraberdik derler.Allah kalplerde olanı en iyi bilen değilmidir.Hiç şüphesiz Allah iman edenleride bilir,münafık olanlarıda bilir...ankebut 10 .11

T Çevrimdışı

TALHA007

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"Şüphesiz Rabbin, senin ve seninle olan insanların bir kısmı (bazen) gecenin üçte ikisinden az, (bazen) yarısını, (bazen de) üçte birini (ibadet için) olan sizlersiniz. Gece ve gündüzü Allah ölçüp belirler. O, sizin bunları hesablamaqda sıkıntı çəkəcəyinizi dikkate alarak, tevbenizi kabul etti. Öyleyse (namaz kılarken) Kur'ân'dan (size) kolay geleni okuyun! O bilir ki, bazılarınız hasta olacak, digərləriniz Allah'ın rahmetinden (rızık) elde etmek amacıyla çeşitli yerlere yolculuğa çıkacak, bir kısmı da Allah yolunda çarpışacaklardır. Buna göre (namaz kılarken) Kur'ân'dan size kolay geleni okuyun! Namazı kılın, zekatı verin ve Allah'a güzel bir borç verin. (Bu dünyada) önceden kendinize hangi hayırlı işleri tedarik ederseniz, Allah katında daha iyi ve daha büyük ödülle bedel edildiğini göreceksiniz. Öyleyse Allah'tan sizi af etmesini isteyin! Şüphesiz ki, Allah bağışlayandır, esirgeyendir!" (MUZEMMIL 20)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beni yaradan mutlaka yolumu gösterir.Şuara,78