Her Güne Bir Ayet

bahadır571

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
WhatsApp Image 2021-08-31 at 21.29.48.jpeg
 

Hutve

Fani dünyada; ayrılıklarda fanidir..
İslam-TR Üyesi


Biz ailelerimizden uzaktaysak onlarda uzakta, biz ribatta üşüyorsak onlarda üşüyor, biz para harcıyorsak onlarda harcıyor, biz sakat kalıyorsak onlarda sakat kalıyor, biz ölüyorsak onlarda ölüyor yalnız bir farkla; biz sabrımız/sebatımızla Cennete onlar ise Cehenneme gidiyorlar...

"Düşman topluluğunu takip hususunda gevşeklik göstermeyin. Siz acı çekiyorsanız şüphesiz onlar da sizin çektiğiniz gibi acı çekiyorlar. Üstelik siz Allah’tan, onların beklemedikleri şeyleri umup bekliyorsunuz! Allah her şeyi bilmektedir, hikmet sahibidir." (Nisa/104)
 

Nesîbe Lena

يا نافعا علمه! لك الجنة
Süper Moderatör
(Ne var ki) bunlardan sonra yine kalpleriniz katılaştı. Artık kalpleriniz taş gibi yahut daha da katıdır. Çünkü taşlardan öylesi var ki, içinden ırmaklar kaynar. Öylesi de var ki, çatlar da ondan su fışkırır. Taşlardan bir kısmı da Allah korkusuyla yukardan aşağı yuvarlanır. Allah yapmakta olduklarınızdan gafil değildir.
(Sure No:2 Ayet No :74)
 

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ey iman edenler! Kendinizin, ana-babanızın ve yakın akrabanızın aleyhinde bile olsa, Allah için doğru dürüst şâhidlik yaparak, adâleti titizlikle ayakta tutan kimseler olun! Hakkında şâhidlik yaptığınız kimse zengin de olsa fakir de olsa böyle davranın. Çünkü Allah, ikisine de sizden daha yakındır, hâllerini daha iyi bilir. Şu hâlde, sakın âdil davranmaktan yüz çevirip nefsin arzularına uymayın. Eğer dilinizi eğip büker, gerçeği olduğu gibi söylemekten çekinir veya büsbütün ondan yüz çevirirseniz, başınıza geleceği siz düşünün! Zira Allah, yaptığınız her şeyden hakkıyla haberdârdır.

Nisa Suresi 135. ayet
 

Enfal33

Üye
İslam-TR Üyesi
"Sana Kitab'ı indiren O'dur. Onun (Kur'an'ın) bazı âyetleri muhkemdir ki, bunlar Kitab'ın esasıdır. Diğerleri de müteşâbihtir. Kalplerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onu tevil etmek için ondaki müteşâbih âyetlerin peşine düşerler. Halbuki Onun tevilini ancak ALLAH bilir. İlimde yüksek pâyeye erişenler ise: Ona inandık; hepsi Rabb'imiz tarafındandır, derler. (Bu inceliği) ancak aklıselim sahipleri düşünüp anlar." [Âl-i İmrân-7]
 

AbdurRahman Zulkarneyn

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
“Nuh bir kenarda duran oğluna:
−Yavrum bizimle beraber (gemiye) bin, kâfirlerle beraber olma diye seslendi.
Oğlu:
−Beni koruyacak bir dağa sığınacağım dedi.
Nuh:
−Bu gün Allah’ın emrinden kurtulacak hiçbir şey yoktur, ancak O’nun acıdığı kurtulur dedi. Aralarına bir dalga girdi ve o boğulanlardan oldu.
Nuh:
−Rabb’im, oğlum benim ehlimdendir. Senin sözün elbette haktır ve sen hâkimlerin hâkimisin diye seslendi.
Rabb’i:
−Ey Nuh, o senin ehlinden değildir. Onun yaptığı kötü ameldir. Bilmediğin bir şeyi benden isteme. Sana cahillerden olmamanı öğütlerim dedi.”
Hûd Suresi 42, 43, 45, 46
Es Selamu aleykum ve rahmetullah.. Hud Suresi 36-49. Ayetler | İdris Abkar
 

AbdurRahman Zulkarneyn

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Euzubillahimineşşeytanirracim (Kovulmuş şeytandan Allah 'a sığınırım)

Maide Suresi 2. Âyet


Ey iman edenler! Allah’ın şiarlarına, haram aylara, Allah’ın evine hediye edilen hayvanlara, boyunları gerdanlıkla (işaretli kurbanlıklara), Rablerinin ihsan, lütuf ve rızasını arayarak Kâbe’ye yönelmiş insanlara (hürmetini çiğneyerek) saygısızlık etmeyin. İhramdan çıktığınız zaman avlanın. Sizi Mescid-i Haram’dan alıkoydukları için bir kavme olan öfkeniz/kininiz sizi haddi aşmaya sevk etmesin. İyilik ve takva üzere yardımlaşın. Günah ve haddi aşma üzerine yardımlaşmayın. Allah’tan korkup sakının. Şüphesiz ki Allah, cezası çetin olandır.
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt