Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Her şey ne kadar da cabuk geçiyor şu dünyada !

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
''Babam ,oturdugu köşe minderinde, sözüne devam ediyordu.

... Hepimiz ahiret yolcusuyuz.Yolcu yolunu veazıgını düşünmeli...

Babaannem şakacı bir ifadeyle ,agzınsan yel alsın ogul dedi .Sen dur hele sırada biz varız.

Halam söze karıştı ,ecelin sırasımı var anne?Bakarsın bize daha önce gelir.

Öyle yavrum ama ,hazırlıgımızda yok işte geldik ,işte gidiyoruz.

(Teybi gizlice açtım ,benim sesimi kaydetsin diye)

Aşkolsun büyükanne dedim.Sen korkarsan biz ne yapalım .Bir vakit namazını bile kaçrmadıgını söylüyorsun...

Uzanıp teybi kapattım .Bu sesler 30-35 sene evveline aitti.Elimde olmadan gözlerim yaşardı .Gözümü pencereden dışarı cevirdim .İşte babam ve annem şu tepedeki kabristandalar.Babaannemi vasiyeti üzerine dedemin köyüne defnettik.Halam ve kocası şehirde .Acaba ,ben yılar sonra hangi kabristanda olacagım?

Teybin kırmızı dügmesine şimdi yeniden basıyorum .Bu sefer köşedeki koltukta ben oturuyorum.Çevremde çocuklarım ,damatlarım ve torunlarım sohbet ediyoruz .

Sonuç;Hayat hiç geçmezmiş gibi görünen ,insanların nefislerine daldıgı bir hayal ve imtihandır .Gözünü açıp kapayıncaya kadar geçer.Bunu büyüklere sorabiliriz cevap hep aynıdır. 'Ah ! eski günler , ne çabuk geçti...'

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BUYUKLERIMIZE SORMAMIZA GEREK YOK BUNU ANLAMAK IÇIN BI GUN ONCE YAŞADIĞIMIZA DUNE BAKARSAK KENDIMIZDE CEVABINI VEREBILIRIZ BENCE :huhuuhuu DEMEZMİYİZ AHHH! AHHHH!

Üst Ana Sayfa Alt