Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Herkese Merhaba

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Buyur beklediğin bu mu? Bu noktadan sonra beni samimi bulmayanlara samimi olmayan cevaplarım böyle olacak.
predator.jpg
Levent vesikalik fotonu istemedik,senden adam akilli cevap istiyorum kinayeli konusuyorsun karsinda cocuk yok

L Çevrimdışı

Levent Sezer

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sabırlı bir şekilde arkadaş sizlere yazı yazmış ve bazı kardeşlerimin engin basireti olayı çözmüş elhamdulillah.

Levent sezer. Sen önce Kur'anı kerimi baştan sona bir oku kafana takılan sana göre anlamsız (haşa) yerler ve ayetler varsa bunlarla alakalı sorular sor. Arkadaşlar cevablasınlar. Hala senin için tatmin etmiyorsa bu konu. Konuyu kapatırız. Sende işine bakarsın buradakilerde işine bakar.

Biz Müslümanız ve Bir olan Samed olan Kahhar olan Hayy ve Kayyum olan Muntakim ve Mukaddim olan Rahman olan Semii olan Basir olan Allah'a iman ediyoruz.
Ve O bize Bir Kur'an indirmiş onu okuyoruz ve içerisinde bir şüphe olmadığına Kesin bir şekilde iman ediyoruz.

Sen bu konuda şüpheye düşmüşssün ister doğru söyle istersen yalan konuş bu bizi şuanda seni görmediğimiz için alakadar etmiyor.

Biz Yaratıcıyı Gönderdiği Kitap'tan ve Rasulu sallallahu aleyhi ve sellem ile tanıyoruz.

Sen önce bunları bir oku ondan sonra sorularını sor.

İnsanlar senin mantık kuruntularınla bogusmak zorundamı.?

Sen ilimden usulden bahsediyorsun.

Ortada bir delil bir kanıt bir belge yok.

Senin Kafanda olan sorulara yanıt arayacagız.

farkındamısın sorguladığın şey İSLAM DİNİ ve ALLAH AZZE VE CELLE.

Umarım sen cevabı almış ve ne demek istediğimi Anlamışssındır.

Bölüm yöneticisi arkadaşıda dikkate çagırıyorum inşaAllah.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haklısın, ama benim de sabrımda belli bir nokta var, bi noktada artık sinirleniyorum böyle şeyler ortaya çıkıyor.

Sana düzgün yazıyorum, o başka bi kişiye gönderildi, neden üstüne alındın anlamadım ki.
Artık senin buraya dalga geçmeye geldiğini düşünüyorum.
Yazık.

L Çevrimdışı

Levent Sezer

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Acaba bir yönetici benim üyeliğimi silebilir mi? Zannımca bunu yapmaktan oldukça keyif alacaksınızdır zor olmasa gerek.

Bu konularda iyi bir forum biliyormusun diye arkadaşıma danıştığımda, forumlarda aradığını bulamayacaksın sohbetlere git demişti şimdi demek istediğini anlıyorum.

Ben yıllardır bilmediğim konularda bilgi edinmeyi hep o konunun büyük forumlarına üye olarak yaptım ve hepsinde de başarılı ssonuçlar aldım. Ama konu din olunca insanlar tartışamıyormuş forumda bile. Yıllardır zatn bildiğimiz konuları aranızda evirip çevirip konuşuyorsunuz demek burada. Fikir geliştirme yok, sorgulama ile daha doğrularımı daha da geliştireyim demek yok. Muhalefet gördüğün noktada tü kaka demek var. Neden: çünkü din sorgulanmaz haşa. Halbuki Allah bize akıl vermiş bişeyleri düşünüp doğru yolu bulmaya çalışalım diye. Neyse ben pes ettim, siz herşeyi iyi biliyorsunuz takılın aranızda.

Ben muhalefet olmayı severim bazen muhalefetlik yaptığım fikri savunmasam bile, çünkü muhalif taraf varsa doğru taraf tezini savunmak için daha kuvvetli fikirlerle gelir, daha canla başla çalışır. Burada bu yürümüyormuş.

Senin Kafanda olan sorulara yanıt arayacagız.

Aramayın kardeşim ben vazgeçtim.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Acaba bir yönetici benim üyeliğimi silebilir mi? Zannımca bunu yapmaktan oldukça keyif alacaksınızdır zor olmasa gerek.

Bu konularda iyi bir forum biliyormusun diye arkadaşıma danıştığımda, forumlarda aradığını bulamayacaksın sohbetlere git demişti şimdi demek istediğini anlıyorum.

Ben yıllardır bilmediğim konularda bilgi edinmeyi hep o konunun büyük forumlarına üye olarak yaptım ve hepsinde de başarılı ssonuçlar aldım. Ama konu din olunca insanlar tartışamıyormuş forumda bile. Yıllardır zatn bildiğimiz konuları aranızda evirip çevirip konuşuyorsunuz demek burada. Fikir geliştirme yok, sorgulama ile daha doğrularımı daha da geliştireyim demek yok. Muhalefet gördüğün noktada tü kaka demek var. Neden: çünkü din sorgulanmaz haşa. Halbuki Allah bize akıl vermiş bişeyleri düşünüp doğru yolu bulmaya çalışalım diye. Neyse ben pes ettim, siz herşeyi iyi biliyorsunuz takılın aranızda.

Ben muhalefet olmayı severim bazen muhalefetlik yaptığım fikri savunmasam bile, çünkü muhalif taraf varsa doğru taraf tezini savunmak için daha kuvvetli fikirlerle gelir, daha canla başla çalışır. Burada bu yürümüyormuş.

Burasi mahalle kahvesi zaten.
Paldir kuldur gir. At naralarini saga sola. Sonra bas git.

Hadi gule gule

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

İnsan inandığı şeyi neden sorgulasın. Sorgulayan ya ahmaktır ya munafıktır yada hastadır.

Sana bir misal vereyim. Evleniyorsun, hergün eşini sorguluyorsun sana olan sadakatini. Bu evlilik biter. Dinde bizim namusumuz. Senin gibi ahmaklar gelsin sorgulasın diye inanmıyoruz.

hadi şimdi güle güle.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Insanlik tarihi boyunca her donemde bir takim seyler gelismis ve o donem insanlarini mesgul etmistir.Hz musa zamaninda sihir,hz isa zamaninda tip,hz muhammed zamaninda edebiyat...yeri geldiginde insanlik bu kawramlari ilahlastirmis ve bu kawramlar ustunde bir guc olamiyacagi dusuncesine vardirmistir.Gunumuz Bilim putu gibi...Yahudilerin kendileri disinda olanlari kendi dinleri mensubu olarak gormedigi ve goremeyecegi malum,sonucta dunya da kuresel olarak her yerde odaklasan bu din insanlari, tarih kaynaklarinda bakilabilir insanligi kendi dinlerinde usaklastirma ozellikle islam...Bir zaman hz isa nin seriatini war gucuyle degistirenler...islamin hz omer donemin firkalastirip islami gucsuz haline getirmek isteyenler... hep yahudiler olmustur...Bugunde ayni flim tekrar etmekte...Ama insanlari daha onceki sapikliklarinin zirwesi olan Allah inkar etmeyle...warmidir daha buyugu...Allahi inkar et diledigin gibi haya,namus,seref,izzet gibi erdem kavramlarindan beri yasa...Seytani bundan daha ne mutlu edebilir ki...

M Çevrimdışı

Mavisakal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah akıl vermiş herşeyi sorgulamak için doğru söylüyorsunda Allah(c.c) sana o aklı sorgulayarak kendisini inkar et (haşa) diyede vermedi.Oku sorgula ilim tahsil et ve imanını güçlendir diye vermiş ayrıca başıma bir çok olay gelmiş diyorsun kişi başına gelen müsibetler doğrusunda imanını güçlendirir ve hamd eder.İnsanların başına gelenlere insan sabır göstererek, şükrederek kadere razı gelmeliki ahirette karşılığını alabileceğini bilesin unutma bu dünyada sadece huzur ve rahat yok insanlar zaten sınanmak için gönderildi.Eğer dediğin gibi olaysaydı emin ol bizden çok inkar etmesi gereken şuan müslümanlık için savaşan ama hergün işkence ve zulüm gören diğer müslüman kardeşlerimiz olurdu ama onlar inkar etmek yerine imanını kat kat attırıp Allah'ın vaadi yerine gelinceye kadar savaşmayı tercih ettiler ve İnşeAllah buda yerine gelicektir.
(Nisâ Suresi), 40. Ayet
Şüphesiz Allah (hiç kimseye) zerre kadar zulüm etmez. (Yapılan) çok küçük bir iyilik de olsa onun sevabını kat kat arttırır ve kendi katından büyük bir mükâfat verir.

“Sana gelen her iyilik Allah´tandır, sana ne kötülük dokunursa kendindendir
nokta.gif
” (Nisa, 79)

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Levent hala soru sormadın.Sorunu sorar mısın ?

Diğer konulara gelince : Cevap vermek zorunda değilsin.Sen sorularını sor ve verilen cevapları oku.Cevap veren kişiler ile fikir alışverişinde bulunmaya devam et.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
öğrenmek isteyen soru sorar nifak tohumları saçmaz senin samimiyetine inanmıyoruz yoksa buradaki herkes seferber olup hidayetine vesile olmak için yarışırdı

O Çevrimdışı

Omar Khattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Levent Sezer : Şüphenin,acabaların olduğu bir kalpte iman olmaz.Böyle bir kalbin sahibi de Müslüman olamaz.Ne zaman ki tam teslimiyetle,tüm şüphelerinizden arınıp içinizde zerre şüphe kalmadan iman ederseniz ve Allah'ı ibadette,isim ve sıfatlarında birleyip Tevhidin gerekliliklerini sağlarsanız işte o zaman siz Müslüman olursunuz.

Ben bu forumda Şeytanların isminden bir ismi kendisine nik olarak seçip İslamı öğrenmek istiyorum diyerek forumda yazan kafirleri görmüş biriyim.O yüzden bizler her zaman sizin gibi sorunları olan kişilere karşı daha öncelerden yaşadığımız tecrübelerden dolayı çekimser yaklaşmak zorundayız.Birde karşımızdaki kişi yazdıkları ve tavrı ile bizlerin çekimserliğini artırıyorsa bu kişinin bizleri suçlamaya hiç hakkı yoktur.Şunu bilmelisiniz ki buradaki insanların size karşı olan tavrının en büyük sebebi yine sizsiniz.Siz belkide size fayda sağlıycak bir yolu tavrınız ve üslubunuzla size fayda sağlamıyıcak bir yola dönüştürüyorsunuz.Şundan emin olabilirsiniz ki bu konuda yazanlar içinde şu hadisi bilmeyen ve bir kişinin hidayetine vesile olmanın ne kadar büyük bir sevab olduğunun bilincinde olmayan bir kişi bile yoktur.

“Şüphesiz Allah’ın senin sayende bir adamı hidayete erdirmesi senin için bütün dünya nimetlerinden daha hayırlıdır.” (Buhari, Cihad, 102; Müslim, Fadaili’s-Saha-be,35; Müsned, V, 333)

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bak levent adlı şahıs buraya nasıl bir niyetle geldiğini bilmiyorum.Ama sana şunu söyleyeyim.İman çok önemli bir şeydir.Allaha kayıtsız şartsız iman etmek gerekir.Şüpheler daha çok şüphe doğurur.Daha namaza başlamadığım zamanlar ateist forumlarda takıldım.Kendime soramadığım soruları sorunları görüp onların cevaplarını merak ediyordum.Ama şunu anladım ki bunlar boş iş.Namaza başladım.O günden sonra işlerim yoluna girmeye başladı.Öyle ki düzensiz hayatım düzene girdi dağılmış psikolojim toparlandı ve amacıma ulaştım.Dua ediyordum bir de bakıyorsun duan kabul oluyor bu bir mucize değil ama rabbinin sana olan lütfu.Demem o ki eğer gerçekten bunları düşünüyorsan etrafına bak sorguladığında ne değişecek.Hadi tatmin olmadın ve ateist oldun.Ne olacak? Çok mu mutlu olacaksın? Bize bir bak neden mutluyuz? Çünkü bu dinr sahibiz.Rabbimizi sorgulamıyoruz.Çünkü etrafımıza baktığımız da, günlük yaşantıdaki olaylara baktığımızda ve kabul olan duaları gördüğümüzde daha iyi anlıyoruz.Son olarak görmek isteyen, hisseden kişi zaten görür.Sorularla zihnini bulandırmaz.