Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Herkese Teşekkürler

U Çevrimdışı

uykalkan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar hepinize selamlar burada Allahın selamını vermek uygun mudur pek kestiremediğim için risk almak istemiyorum o yüzden selam olsun sizlere.

Sizlere teşekkür etmeye geldim google'da arama yaparken karşıma çıktı siteniz tasavvufa aykırı bazı konularınızı okudum aralarında pek cahilce olanları da vardı ama genel itibariyle hoş. Sayenizde Mürşidime olan bağlılığım iyice arttı resmen gördüm insanların nasıl oyuna düşebileceğini canlı canlı izlettirdiniz bana. Nefsin ve Şeytanın oyunlarını çok güzel bir şekilde anlattınız.

Allah hepinize hidayet versin hepinize dua edeceğim. Laf oyunu falan yapıyormuşum gibi görünüyor ama çok ciddiyim size ne kadar teşekkür etsem azdır.

Mürşidimi çok seviyorum gece gündüz bizim için uğraşıyor kendisi hasta şu an Menzile bir gelsin hemen koşa koşa ziyaretine gideceğim.

Bir de sizden bir isteğim olacak gerçekleri inkar ederken "Sen ne kadar büyük bir büyücüsün" tarzında cümleler kullanırsanız daha güzel olur Asrı Saadete bir gidip geliriz güzel anlar yaşarız.

--------------------------------------------- Cevaplarınıza Karşılık Ekleme -----------------------------------------------

İşte kendinizi tanımanız için size bir fırsat, ne kadar zayıf olduğunuzu görmeniz için bir fırsat, itikadınızın ne kadar bozuk olduğunu, ruhunuzun ne kadar kirlenmiş, kalbinizin ne kadar hasar görmüş olduğunu görmeniz için bir fırsat size.

Bakın beni tanıyabileceğiniz sadece bir mesaj yazdım bu mesaj içerisinde benim kafir olduğumu gösteren kısmı gösterir misiniz? Oysaki forumun bir kaç bölümünde Tam anlamıyla Müslümanlığına şahitlik edebileceğim bir sürü kişiye kafir dediğinizi gördüğüm halde. (Bir Müslümana kafir diyen kafir olur) Size kafir diyemem cesaret edemem buna yani şu hareketlerinize rağmen.

Ben Allahu Teala'ya
Meleklerine,
Kitaplarına,
Peygamberlerine,
Ahiret Gününe
Kaza ve Kadere,

İman etmişim siz bana nasıl oluyor böyle bir şey diyebiliyorsun acaba? Bu cesareti nereden alıyorsunuz siz? kafir olarak ölürseniz Allah Muhafaza ebedül ebed Cehennem Ateşinde yanarsınız hiç mi korkunuz yok? Ben İman Dairesinden çıkacak ne dedim acaba bunu cevaplayın biriniz.

Siz O kadar Allah Dostuna düşmanlık yapmanız yüzünden ne hale gelmişsiniz ne kadar kötü ameller işlemeye başlamışsınız farkında mısınız?

Yapmayın nefsinize şeytana oyuncak olmayın. Size tavsiyem şöyle güzelce bir tövbe edin aklınızın ne kadar aciz olabileceğini bilerek Dua edin Ya Rabbi beni dostlarına düşman yapma onlardan ayırma diye ve kalbinizin sesini dinleyin düşmanlık yapmayın Onlara. Çok yazık çok yazık edersiniz kendinize. Mevlana hazretlerine bile neler neler demişsiniz.

Bu sizin düşmanlık yaptığınız çok Allah Dostu var gerçekten bakın ben şahidim buna emin olabilirsiniz sizin aklınız ermiyor bazı şeylere çocuk gibi yapıyorsunuz öyle kendi başınıza çözemezsiniz bazı şeyleri.

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar hepinize selamlar burada Allahın selamını vermek uygun mudur pek kestiremediğim için risk almak istemiyorum o yüzden selam olsun sizlere.

Sizlere teşekkür etmeye geldim google'da arama yaparken karşıma çıktı siteniz tasavvufa aykırı bazı konularınızı okudum aralarında pek cahilce olanları da vardı ama genel itibariyle hoş. Sayenizde Mürşidime olan bağlılığım iyice arttı resmen gördüm insanların nasıl oyuna düşebileceğini canlı canlı izlettirdiniz bana. Nefsin ve Şeytanın oyunlarını çok güzel bir şekilde anlattınız.

Allah hepinize hidayet versin hepinize dua edeceğim. Laf oyunu falan yapıyormuşum gibi görünüyor ama çok ciddiyim size ne kadar teşekkür etsem azdır.

Mürşidimi çok seviyorum gece gündüz bizim için uğraşıyor kendisi hasta şu an Menzile bir gelsin hemen koşa koşa ziyaretine gideceğim.

Bir de sizden bir isteğim olacak gerçekleri inkar ederken "Sen ne kadar büyük bir büyücüsün" tarzında cümleler kullanırsanız daha güzel olur Asrı Saadete bir gidip geliriz güzel anlar yaşarız.
Allah sana TEVHİD'i araştırma şuurunu nasib etsin. ALLAH c.c sana hidayet etsin...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
U Çevrimdışı

uykalkan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
2010'da üye olduğun halde şimdi mi google'da gezerken sitemizi görmüş oldun?

Allah'ın saptırarak dalâlate sürüklediğine hidâyet edecek yoktur. Buna rağmen üstümüzden vebali atalım;
Ehl-i Tasavvufçuların HAYRINA

https://www.islam-tr.org/tasavvuf-n...-hayrina-tasavvufla-ilgili-konu-linkleri.html

2010'da da gördüm şimdi de gördüm ama şimdiki kadar etkili olmamıştı baya aşmışsınız kendinizi. Yetkin varsa refererlardan bakabilirsiniz nereden geldiğime. O adres çubuğuna sitenizi yazıp entera basacak değilim öyle birşey de İnşallah olmaz. Bir konuyu araştırıyordum karşıma çıktı tekrar.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
2010'da da gördüm şimdi de gördüm ama şimdiki kadar etkili olmamıştı baya aşmışsınız kendinizi. Yetkin varsa refererlardan bakabilirsiniz nereden geldiğime. O adres çubuğuna sitenizi yazıp entera basacak değilim öyle birşey de İnşallah olmaz. Bir konuyu araştırıyordum karşıma çıktı tekrar.
Sofi kaldığın sürece Rüyalarına girecek bu site, her zaman karşına çıkacak unutamayacaksın!

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
sizin evrende tasarruf sahibi olduğuna inandığınız cawsınız nasıl olduda bir mikroba yenildi hasta oldu ? Allah doğru yola iletsin sizleri birde müslüman görmemenizden mi kaynaklanıyor selam vermek istememeniz size diyecek söz yok Allah sizleri doğru yola iletsin Allah'ın saptırdığını kimse doğru yola iletemez kendi uydurduğunuz tasavvuf dininden uzaklaşın... Her fırka kendini doğru yolda sanır fakat doğru yolda olanlar Allah'ın rasulünün yolunu takip edenlerdir sizler insanların Allah inancını bozdunuz , türlü türlü bid'at çıkardınız ve resmen yeni bir din uydurdunuz bu zulmün başlarını Allah kahretsin bir şeyden habersiz takipçilerini doğru yola iletsin basiret versin

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ah kurtlu çorbalar ah kimine mide agrısı çektirir kiminide kör eder ey sofi çorba fazla içme kör olursun

Allah kime hidâyet verirse doğru yolda olan odur; kimi de hidâyetten mahrum eder, şaşırtırsa; artık imkânı yok, ona yol gösterecek bir dost bulamazsın. ( Kehf Sûresi 17 )

F Çevrimdışı

ferbay1

Üye
İslam-TR Üyesi
tebliğ yaparken biraz daha güzel kelimelerle yazmamız gerektiğini hepiniz biliyorsunuz ama maalesef O anki hırsla unutuluyor hatırlatmakta fayda vardır. tevhid erleri olarak hak davayı anlatıyoruz ama tebliğ uslubumuzu gözden geçirmemiz gerekir.

“Allah’ın rahmeti sebebiyle sen onlara yumuşak davrandın. Eğer kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar çevrenden dağılır giderlerdi. Öyleyse onların kusurlarından geç, onlar için istiğfar et.”
Âl-i İmran:159
Firavn’a gidin, çünkü o azdı. Ona yumuşak söz söyleyin, belki öğüt alır veya sakınır.
Taha: 43-44