Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Hilale Göre mi Takvime Göre mi Oruç Tutulur?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Fethullah gulen sonradan bozmasa buyuk hocaydi ben onun kadar guzel sahabe anlatan 2. Bir adam tanimiyorum. Allah razi olsun akhi de bugun goruruz insallah hilali ihtilaf olmaz zira annemlere ne kadar anlatsam da anlamazlar.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
bu sohbeti daha önce dinlemiştim gerçekten çok şaşırtmıştı beni bu konuda belam ilmi döktürmüş gerçekten

hilal konusunda delil isteyen bu videoyu gösterebilirler

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fethullah gulen sonradan bozmasa buyuk hocaydi ben onun kadar guzel sahabe anlatan 2. Bir adam tanimiyorum. Allah razi olsun akhi de bugun goruruz insallah hilali ihtilaf olmaz zira annemlere ne kadar anlatsam da anlamazlar.
Bizimkiler geçen seneden beri bana uyuyorlar elhamdulilah. Ayrıca türbelerden de kestim ayaklarını Allahın izni ile ve de mübarek (!) geceleri de ihya etmiyorlar artık her gece onlar için mübarek oldu hamdolsun Rabbimize.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu sohbeti daha önce dinlemiştim gerçekten çok şaşırtmıştı beni bu konuda belam ilmi döktürmüş gerçekten

hilal konusunda delil isteyen bu videoyu gösterebilirler

akhi özellikle sahabe hayatları hususunda bu adamda ki ilim çok az insanda vardır inanılmaz bilgili fakat demokrasi diyor islam devletine gerek yok diyor bazı ayetler tarihsel diyor... diyor da diyor yani. Allah doğru yola döndürsün hidayet versin ben çok üzülüyorum haline zira kendisinden çok fazla sahabe hayatı öğrendim.

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diyanete Uyarsak evimizin yolunu bulamayız... Hacılara Bayramın bir gün öncesinden Kurban kestiren Diyanet zihniyeti değil mi ?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Vatikanın hizmetinde bir parça olmadan önce balans ayarına uğramadan önceki konuşmaları ile sonraki süreçte sapkın fetva ve vaazları nasılde tenakkuz gösteriyor. Tıpkı Tesetture teferruat demeden önce, okula giden kız, eğer başını açacaksa okumasın dediği konuşması gibi.

Omurgasızlar, işlerine ve ilkelerine uymayınca kendi adamlarına bile sahib çıkmıyorlar, sahih naslara teslim olmuyorlar.

Bir yönden de acaba Fethullah Gülen Kitab ve sünnete uymayın, astronomiye ve Rasathane hesablarına itibar edin demiş olsaydı; Akp ve sempatizanı olan demokrat seçmenleri, Bunlar Paralel yapıcı, Pensilvanya zihniyeti diyerek Kur'an ve sunnete uygun olarak takvime değil, Ruyete / Gözleme uyalım derlermiydi acaba diye içimden sormadan edemiyorum.

Üst Ana Sayfa Alt