Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Hüdapar Sözcüsü: Biz Hizbullah Değiliz, Işid, El Kaide, Nusra'dan Beriyiz

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O açıklama çok sıkıntılı. Ya gaflet ya da art niyet. Bir kere ortaya koyduğu isimler muadil değil. Bir taraftaPKK adlı terör örgütü, diğer tarafta legal bir siyasi parti.
Hüdapar sözcüsü'nden açıklamalar...
Kobani olaylarında neler yaşandı? Bir de diğer taraftan, Diyarbakır Valisi’nin “Bu HÜDA-PAR-PKK çatışması” dediği unsurların ilkinin gözünden bakalım dedik. HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Sait Şahin’le konuştuk. Türkiye 90’lardaki Hizbullah-PKK çatışmasına döner mi, ona sorduk...

* Diyarbakır Valisi Kobani eylemleri için “PKK-HÜDA-PAR çatışması” dedi.

O açıklama çok sıkıntılı. Ya gaflet ya da art niyet. Bir kere ortaya koyduğu isimler muadil değil. Bir taraftaPKK adlı terör örgütü, diğer tarafta legal bir siyasi parti. HÜDA-PAR’ı (Hür Dava Partisi) illegal bir yapı ve çatışma alanı içerisinde göstermek amacıyla bu tür şeyler yapılıyor. Asıl sıkıntılı olansa bunun bir çatışma olarak gösterilmesi. Tamamen kendi işyerlerinde, evlerinde veya sokakta etrafı çevrilerek darp edilen, katledilen insanların saldıran insanlarla aynı kefeye konulması art niyettir.

* Öldürülenler HÜDA-PAR taraftarları mı?

PKK tarafından katledilen, kimliğini tespit ettiğimiz 5 parti üyemiz/ gönüllümüz var. Biri 17 yaşında. Bunun dışında HÜDA-PAR’la alakası olmayıp sakalından, eşinin tesettüründen dolayı katledilen insanlar var. Kızıltepe’de biri Suudi inşaat mühendisi diğeri Suriyeli inşaat işçisi 2 kişi öldürüldü. Diyarbakır’da 55 yaşındaki işportacı hanımı tesettürlü diye öldürüldü. HÜDA-PAR’lı olmayıp İslami kimliği veya görüntüsünden dolayı katledilenler de var.

*Ölen PKK’lılar da var. Onları kim öldürdü?

Toplamda 10’a yakın kişi İslami kimliğinden, dindarlığından dolayı PKK’lılar tarafından öldürüldü. Diğerlerini biz tespit edemedik. Fakat bazı yerlerde, saldırıya uğrayanların kendilerini koruma amaçlı verdikleri karşılık sonucu ölen saldırganlar olduğunu duyuyoruz.

*HÜDA-PAR’lılar böyle mi karşılık verdi?

Açıklama yaptık. Kesinlikle saldıran taraf olmayacağız, fakat saldırıldığı zaman da koyun gibi dizilip öldürülmeyi beklemeyeceğiz. www.tevhidhaber.com

*Sizde silah var mı? Yani HÜDA-PAR’lılarda?

Teşkilatlarımızda silah yok. Biz taraftarlarımıza “Kendinizi şu silahlarla koruyun” demedik. “Saldırıyı bertaraf edecek şekilde koruma tedbirini alın” dedik. Artık bunun altını kim nasıl anlar, doldurursa. Ona karışmıyoruz.

*Basında sopalı adam fotoğrafları çıkıyor. Onlar da sizin taraftarlarınız mı?

Saldırıya uğradıkları yerde kendi mekânlarının köşe başlarını tutmuşlarsa bu gayet normaldir. Siz binlerce kişi saldırdığında içeriye kapanıp molotofla yanarak veya boğularak katledilmeyi herhalde beklemezsiniz.

*DBP çevreleri ‘provokasyon da var’ diyor. Siz?

Provokasyon da var ama geçmişten beri bu tür şeylere BDP-HDP çevresi başvuruyor. Olayları kızıştırıp bir tarafları adres gösteriyor, kalabalıkları yönlendirip saldırtıyor. Basına yansıyınca provokasyon diyor. Saldıran belli, mağdur belli. Failde aramak lazım provokasyonu.

*Demirtaş “Halkımız duyarlı davrandı, şiddet yaşanmadı. Batman’da karanlık kişiler göstericilere ateş etti, ipler koptu” dedi.

Tek kelimeyle yalan. İlk gün Köy-Der diye bir derneğe saldırı düzenlendi Diyarbakır’da. 3 kişi orada şehit edildi. İlk günden itibaren ortalığın savaş alanına çevrildiğini herkes gördü.

‘BU ALGIYI PKK OLUŞTURDU’

*Size “IŞİD’ci” diyorlar...

IŞİD, El Kaide, Nusra... Bu tekfirci düşünce ve yapılarla kesinlikle ilişkimiz yok. Ehli-Kıble’nin hatalı, eksik, günahkâr da olsa tekfir edilmemesi gerektiği düşüncesindeyiz. İkincisi, eylem ve metotlarının bir kısmının İslami olmadığını defalarca söyledik. Ama PKK ve uzantıları bilinçli şekilde, Türkiye’de ne kadar İslami kesim varsa IŞİD’le irtibatlandırıp halkı kışkırtıyor. Daha önce bizi Nusra ile ilişkilendirdiler. Daha sonra PYD, Nusra ile IŞİD’e karşı anlaştı. Sonra bu kez bizi IŞİD’le irtibatlandırmaya çalıştılar. IŞİDyayınladığı bildirilerde HÜDA- PAR’ı tekfir ettiği grupların başında en üst sırada gösteriyor. Bizi Müslüman olarak görmüyorlar bir kere. Böyle bir gruba desteğimiz olması mümkün mü?

*“Türkiye 90’lardaki Hizbullah- PKK çatışmasına dönüyor” endişesi var.

Hizbullah’ın varlığını inkâr etmiyoruz ama biz Hizbullah değiliz.

*Ama neden öyle algılanıyorsunuz? Bir sıkıntı yok mu?

Bu algıyı oluşturan PKK ve diğer siyasi rakiplerimiz.

‘ÇÖZÜMDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR’

* Kobani sizin için ne ifade ediyor? Türkiye ne yapmalı?

Bize göre Türkiye kesinlikle Kobani’ye girmemeli. Sadece Kobani değil, Suriye’de bütün halklar kendi özgür seçimlerini yapmalı. Ama Kobani halkının mazlumiyeti PYD’nin mazlumiyeti değildir. Çünkü IŞİDKobani’ye saldırmadan önce zaten PYD Kobani halkına zulmeden bir varlıktı.

*Hükümetle görüştünüz mü?

Evet.

*Kimle?

Başbakan yardımcılarıyla. Şu anda açıkçası medyayla paylaşmıyoruz. Kendi içimizde tutmamız gerekiyor.

*Olumlu sonuç aldınız mı?

Biz devlet boşluğunu daha önceki görüşmelerimizde defalarca dile getirdik. Orada devlet yok ve çıkan olayların bir kısmı da güvenlik güçlerinin zamanında müdahale etmeyişinden kaynaklı ve bazıları da provokasyon amaçlı.

*Provokasyonu yapan kim?

MİT ve Emniyet içinde varolan, çözüm sürecinden rahatsız olan, PKK-Hizbullah çatışmasını tekrar çıkarmak suretiyle ülkeyi kaosa çekmek isteyen kişiler var. Biz biliyoruz. Uyuyan hücreler var, bunu kolluyorlar, iki tarafı karşı karşıya getirmenin hesabını yapıyorlar.

* “Paralel yapı” diyorlar; o mu yani?

O da olabilir, derin devletin kalıntıları da olabilir. Türkiye maalesef bir türlü hukuk devleti olmayışının kendi içindeki illegal yapılanmalarının.

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Keşke ashabı kirama söven irana , hizbuşşeytan adlı katillere gösterdikleri muhabbetin birazınıda mücahidlere gösterseler.Nusranın elkaidenin tağutlardan ve destekçilerinden başka kimseye düşmanlık ettikleri yok üstelik haçlı ve kuklalarıyla yıllardır şuanda da esad ile savaştıklarını kanlarıyla suriyedeki müslümanlara siper olduklarını gözleriyle gördükleri halde halen aynı açıklamalar.Yani suriyede nusra ahraruşşam ile tağut esad ve ona askeri destek veren hizbuşşeytanın savaşı ortada tutupta bunları söylemenin size faydası nedir. Bu suriye savaşında destek olarak hangi cephedesiniz merak ediyorum. Allah ıslah etsin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardesler, Allah icin sakin olalim, kim ne derse desin, ortada bir gercek var ve taban artik eskisi gibi degil, bugün bir cok ilde bir cok hizbullah cemaatine ait müslüman bulundugu ilde ya da farkli illerdeki ehli sünnetin hocalarinin sohbetlerine katiliyor ve bir cogu ehli sünnetin mucahidlerini sevip maddi manevi yardimlarini geride birakmiyor, ben inaniyorum ki, yumusaklikla davetimizi yaparsak bu kesimden cok ciddi sekilde ehli sünnetin yoluna girecekler olacak ve bu girenler bos da olmayacak belkide bircoklarini hayirda geride birakacaklar, ancak agzimizdan cikan kelimelerle bu kesime antipati olmayalim.

Genel kalip yargilari kirmamiz gerekiyor, bugün disarida, selefiler icin su tabu kullaniyorlar, bunlar kralci, bunlar suud ajani vs gibi tabular var iste bizler bu kesime karsi davetimizi düzgün yapmamiz sart aksi halde bu müslümanlari sialarin kucagina kendi elimizde atmis oluruz.

Ve hamdolsun bir cok yerde toplu sekilde saf degistirmeler oldu ki bu olaylarda zaten bu konulari gündem etmemek gerek nasil ki isid üzerinden gelen bu saldirilara isid diye tarafsiz kalamiyorsak saldirilan kesim müslüman diye saldirilmaktayken tarafsiz kalmak sadece seytani sevindirir ve bunu bozmaya yönelik her türlü sert elestiri sadece seytanin isine yarar diye düsünüyorum. Bu benim sahsi düsüncemdir, dogrusunu Allah bilir.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hüda par'ın nasıl bir yapıya sahip olduğu belli uzun uzun anlatmaya da gerek yok lakin islam4ever abinin dediği doğru bu adamların tabandaki karşılığı ehli sünnet kökenlidir.Bunları şia'nın kontrolünden çıkarıp yeniden ehli sünnet saflarına kazandırmak gerek.Türkiye'nin doğu ve güneydoğu bölgesindeki müslümanlar başıboş kalıp şia'ya meyletmemelidir.O bölgelerde büyük bir İslami potansiyel var ve iran rejimi vampir gibi emiyor oradaki potansiyeli.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tepki verilen hususu iyi anlıyorum,şahsım said şahinin nusrayıda içine alan beyanatından memnun değilim,en azından daha yumuşak bir dil kullanabilirdi.Ama şunu unutmamak gerekir,bu camia bugün verdiği bedelleri ışid bahanesinden dolayı verdi,evet mesele ışid değildi ama ışid kullanılarak bu camiaya saldırıldı.daha önce kendini,ışid veya el nusraya nisbet edenlerin,mustazafları sürekli olarak tekfirle itham ettiklerini hatırlatmak isterim,haklı veya değiller bunu konuşmuyorum,sadece empati yapılmasını ve ortada büyle bir gerçeğin var olduğunuda bilmek gerekir.sürekli tekfir edilen ve her fırsatta üyeleri rencide edilen bir camia,her seferinde irancılıkla suçlanan bir camiadan biz nusrayı seviyoruz ve destekliyoruz demelerini beklemek doğru değildir.Kaldıki biz lübnan hizbullahı ve irancıda değiliz ama tekfir etmiyoruz anlayışı hakim bir anlayıştır,ha keza el kaide veya ışidide tekfir gibi bir anlayışları yoktur,kardeşlerimizdir ama metodlarını özellikle ışidin metodlarını kabul etmeyiz,el kaideninde daha önceki sivillere yönelik olmasada,sivillerin öldüğü saldırılarıda kabul etmez ve tepki verilirdi,yani mustazafa göre dengeli ve ümmetçi bir duruş var(bunu dengeli ve ümmetçi bulma hakkınızda var) .daha önce ağırlık olan şiaya yakınlık ve sevgi bugün tersi olmuştur,ama asla dışlama ve tekfir yoktur,eleştiri vardır ve şiddetle tenkit vardır ama bunlar uluorta dile getirilmez,ha keza nusra veya ışide yönelikte eleştiriler var ama her zaman ve ulu orta dile getirilmez ve fitne olarak algılanılır ve camia bundan şiddetle men edilir.seversiniz veya sevmezsiniz anlayış bu..işte büyle bir ortamda,her taraftan saldırının olduğu br ortamda,helede ışid bahaneleri medyalara dolanmışken kalkıpta parti yetkililerinden,şimşekleri özerine çekecek müsbet bir kucaklama beklemek,camia açısından zor bir durum olur,buda beraberinde şiddetli saldırıları ve katliama varacak tepkileri getirebilir(şahsi düşüncemdir)ışidi bir kenara koyarak,nusra ile ışidi aynı kefeye koymazlar,aslında nusradan çok bahsedildiğini ve tepki verildiğini duymadım desem abartı olmaz,ama ışid zirvedir,buna rağmen bunuda medyada çok çok işlemezler,hatta dün şeyhmus tanrıkulunun verdiği bir röportajda ışidle ilgli olarak cddi sıkıştırmalarına rağmen onlara kötü bişey dememiştir.parti başkanı veya yetkililerden bir kısmının bunu demesine kızmadan önce,onlarında kulaklarına gelen ithamları ve hatta karşılaştıkları tekfirle ilgili hususları bilmek gerekir,biz buradaki kardeşlerden sürekli tekfirle ilgili ithamları sürekli duyuyor ve karşılaşıyoruz,yani işin aslı gerçekten tekfir ediliyor bu camia,buna rağmen tekfir etmiyorlar ama biz bu anlayıştan(tekfir)beriyyiz demeleri empati açısından normaldir.sürekli sizi yeren bir anlayışı benimsiyoruz demek zaten sahtekarlık olur,ama kardeşlik husussu gözetilmelidir.bunada şahidim..
bu camiayı ölümüne seven biri olarak nusrayı severim,hemde çok severim,velevki kendini burada(diyarbakır) ona nisbet edip beni tekfir edenler olsa bile,farklı anlayışı görmem,duymak istemem,beni ilgilendirmiyor,sizin beni tekfir etmeniz(sizi tenzih ederim sadece misal açısından diyorum)beni sizden soğutmaz,anlayışım kardeşlik anlayışı özerinedir,es geçerim ve herkes hesabını ALLAHa verir der ve geçerim,bunu düşmanlık unsuru haline getirmem,muhabbet unsurlarını göz önüne alırım,cihad ve mücadele ruhunu baz alırım,hatalar varsa,onun özerinde durmam,biliyorumki hiç bir hareket hatadan,kusurdan münezzeh değildir.mustazaflıyım ama her dediklerini ayet olarak haşa algılamam,doğru ile yanlışı ayırt etmeye çalışır ve itiraz noktalarımı söylerim...
kısacası kardeşlerim,her cümleden dolayı direk hemen yargısız infaz etmeyelim,selefi salihin çizgisine kaymamız için birbirimize dua edelim.küfür tek millettr,ve nusra,ışid,mustazaf ayırımı yapmadan saldırıyor,şuan bu camia özellikle hedeftedir,eğer bu kale düşerse,iyi bilmenizi isterimki,sonraki hedef siz kardeşler olacaksınız,bu camianın duruşu bölgedeki müslümanlar açısından sigorta gibidir,onlar yok olsa başkada şimdilik onların karşısında duracak bir camia yoktur,keşke olsa...keşke olsada müslümanlar bir olsa ve bu küffar cephesine zilleti tattırsa..kısıtlı imkan ve şartlarla,sadece fedekarlık ve ihlasla bir mücadele yürütülüyor,sizlerin bu durumda hatalara ve yoldaki dikenlere aldırış etmeden,ümmetin maslahatı için en azından duacı olmanız gerekir inancındayım.öyle inanıyorumki bu süreç bir çok hayrlı sonuçlara gebediir,tevhidi anlayış ve selefi salihinin çizgisi gittikçe kalblere kökleşiyor,cihad ve mücadele,şehadet ve şehidlik bir çok noktada silkinişe ve dirilişe sebeb olur..bu batıdada,doğudada kökleşecek inşaALLAH..
son olarak,bu camiayı seven biri olarak,nusrayı lillah için sevdiğimi belirtmek istiyorum,şüphesiz ALLAHcc münafığıda,riyakarıda iyi bilir.ışidi sevmem ama kobanide ışidim,tüm kafir pkk sürüsü onların tırnağına kurban olsun diyorum.ışidle olan sorunum pkk kafirlerni ilgilendrmez,bu bir aile meselesidir,ve aile içi sorun aile içinde hal olmalıdır.
IsLaM4eVeR ahinin yaklaşımı ve tesbitleri doğrudur,bu anlayışın tüm kardeşlerde yer etmesini Rabbimden diliyorum,bizide büyle bağrınıza basın,umulurki Rabbim kalblerimizi birleştirsin ve bir araya gelenlerden eylesin.herkes benim anlayışım doğrudur diyor,doğru yol özerinde olan benim deyip aksini söyleyenleri hemen etiketlemeyelim,bizler robot değiliz,dolayısıyla farklı meselelerde farklı bakış açıları olabilir,bunu bir araya getirmenin yolu,dışlama değil,konuşma ve kardeşlik ilkeleri gereği kırmadan bir araya gelmedir.Eğer herkes her sözden bir yere varırsa,o zaman bu ümmetin hiç bir camiası ve gurubu bırakın yanyana gelmeyi birbirine düşmanlıkta zirve yapar..o zamanda bize harici düşmana gerek kalmaz,biz birbirimizi bitirmeye yeteriz..

selametle....

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
pkk'ya karşı savaşta elbette tabanını müslüman olarak bildiğimiz hizbullah cemaatini de olumlu buluyoruz.Ben bir tevhid ehli müslüman olarak hizbullah cemaatini topyekün tekfir etmek gibi bir anlayışı kabul etmem.Lakin ciddi bozulmalar var ve parti işine girmeleri tevhidi bozuyor.Parti ve şia hayranlığı olayını bıraktıkları taktirde sevdiğim kardeşler haline gelirler.Şuan için bu iki meseleden dolayı buğzetmekteyim ve şüpheli buluyorum.

cehalet ve tevil,ikrah gibi mazeretler tekfirin önünde engeldir(geçerli mazerettir).Ama bununda bir ölçüsü var.Ve o ölçüyü tam olarak öğrenmeyi isterim.Eksikleri giderene kadarki süreçte hizbullah gibi şüpheli bulduğum cemaatlere karşı dikkatli ve mutedil konuşuyorum.Zaten bir İslami cemaati toptan tekfir etmek olacak iş değildir.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
saflar netleşiyor. heyecan yapmayın.
en ücra köşedeki insana dahi, bildiğini söyleme, hakka davet etme zamanı. Bazen Bir cümle ile dahi insanları yanlışından kurtarabileceğimiz bir süreçteyiz.
Bugünlerde, Siyasi/dini tüm kesimlerin ayaklarının altında sağlam zannettikleri zemin oynamış durumda.
Ve bundan inşallah Kuran ve sünnet yolundan gidenler galip gelecektir. Elhamdülillah. Süreç çok değişimlere gebe.

Türkiye, müslüman coğrafyalarda yaşananları 3-5 yıl geriden yaşıyor. Diğer coğrafyalarda süreç ne ise bizde de o yolda gelişmeler bunlar.
İyi gelişmeler. Heyecan yapmayın. Sevinin. Rabbim fırsatlar veriyor işte

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tepki verilen hususu iyi anlıyorum,şahsım said şahinin nusrayıda içine alan beyanatından memnun değilim,en azından daha yumuşak bir dil kullanabilirdi.Ama şunu unutmamak gerekir,bu camia bugün verdiği bedelleri ışid bahanesinden dolayı verdi,evet mesele ışid değildi ama ışid kullanılarak bu camiaya saldırıldı.daha önce kendini,ışid veya el nusraya nisbet edenlerin,mustazafları sürekli olarak tekfirle itham ettiklerini hatırlatmak isterim,haklı veya değiller bunu konuşmuyorum,sadece empati yapılmasını ve ortada büyle bir gerçeğin var olduğunuda bilmek gerekir.sürekli tekfir edilen ve her fırsatta üyeleri rencide edilen bir camia,her seferinde irancılıkla suçlanan bir camiadan biz nusrayı seviyoruz ve destekliyoruz demelerini beklemek doğru değildir.Kaldıki biz lübnan hizbullahı ve irancıda değiliz ama tekfir etmiyoruz anlayışı hakim bir anlayıştır,ha keza el kaide veya ışidide tekfir gibi bir anlayışları yoktur,kardeşlerimizdir ama metodlarını özellikle ışidin metodlarını kabul etmeyiz,el kaideninde daha önceki sivillere yönelik olmasada,sivillerin öldüğü saldırılarıda kabul etmez ve tepki verilirdi,yani mustazafa göre dengeli ve ümmetçi bir duruş var(bunu dengeli ve ümmetçi bulma hakkınızda var) .daha önce ağırlık olan şiaya yakınlık ve sevgi bugün tersi olmuştur,ama asla dışlama ve tekfir yoktur,eleştiri vardır ve şiddetle tenkit vardır ama bunlar uluorta dile getirilmez,ha keza nusra veya ışide yönelikte eleştiriler var ama her zaman ve ulu orta dile getirilmez ve fitne olarak algılanılır ve camia bundan şiddetle men edilir.seversiniz veya sevmezsiniz anlayış bu..işte büyle bir ortamda,her taraftan saldırının olduğu br ortamda,helede ışid bahaneleri medyalara dolanmışken kalkıpta parti yetkililerinden,şimşekleri özerine çekecek müsbet bir kucaklama beklemek,camia açısından zor bir durum olur,buda beraberinde şiddetli saldırıları ve katliama varacak tepkileri getirebilir(şahsi düşüncemdir)ışidi bir kenara koyarak,nusra ile ışidi aynı kefeye koymazlar,aslında nusradan çok bahsedildiğini ve tepki verildiğini duymadım desem abartı olmaz,ama ışid zirvedir,buna rağmen bunuda medyada çok çok işlemezler,hatta dün şeyhmus tanrıkulunun verdiği bir röportajda ışidle ilgli olarak cddi sıkıştırmalarına rağmen onlara kötü bişey dememiştir.parti başkanı veya yetkililerden bir kısmının bunu demesine kızmadan önce,onlarında kulaklarına gelen ithamları ve hatta karşılaştıkları tekfirle ilgili hususları bilmek gerekir,biz buradaki kardeşlerden sürekli tekfirle ilgili ithamları sürekli duyuyor ve karşılaşıyoruz,yani işin aslı gerçekten tekfir ediliyor bu camia,buna rağmen tekfir etmiyorlar ama biz bu anlayıştan(tekfir)beriyyiz demeleri empati açısından normaldir.sürekli sizi yeren bir anlayışı benimsiyoruz demek zaten sahtekarlık olur,ama kardeşlik husussu gözetilmelidir.bunada şahidim..
bu camiayı ölümüne seven biri olarak nusrayı severim,hemde çok severim,velevki kendini burada(diyarbakır) ona nisbet edip beni tekfir edenler olsa bile,farklı anlayışı görmem,duymak istemem,beni ilgilendirmiyor,sizin beni tekfir etmeniz(sizi tenzih ederim sadece misal açısından diyorum)beni sizden soğutmaz,anlayışım kardeşlik anlayışı özerinedir,es geçerim ve herkes hesabını ALLAHa verir der ve geçerim,bunu düşmanlık unsuru haline getirmem,muhabbet unsurlarını göz önüne alırım,cihad ve mücadele ruhunu baz alırım,hatalar varsa,onun özerinde durmam,biliyorumki hiç bir hareket hatadan,kusurdan münezzeh değildir.mustazaflıyım ama her dediklerini ayet olarak haşa algılamam,doğru ile yanlışı ayırt etmeye çalışır ve itiraz noktalarımı söylerim...
kısacası kardeşlerim,her cümleden dolayı direk hemen yargısız infaz etmeyelim,selefi salihin çizgisine kaymamız için birbirimize dua edelim.küfür tek millettr,ve nusra,ışid,mustazaf ayırımı yapmadan saldırıyor,şuan bu camia özellikle hedeftedir,eğer bu kale düşerse,iyi bilmenizi isterimki,sonraki hedef siz kardeşler olacaksınız,bu camianın duruşu bölgedeki müslümanlar açısından sigorta gibidir,onlar yok olsa başkada şimdilik onların karşısında duracak bir camia yoktur,keşke olsa...keşke olsada müslümanlar bir olsa ve bu küffar cephesine zilleti tattırsa..kısıtlı imkan ve şartlarla,sadece fedekarlık ve ihlasla bir mücadele yürütülüyor,sizlerin bu durumda hatalara ve yoldaki dikenlere aldırış etmeden,ümmetin maslahatı için en azından duacı olmanız gerekir inancındayım.öyle inanıyorumki bu süreç bir çok hayrlı sonuçlara gebediir,tevhidi anlayış ve selefi salihinin çizgisi gittikçe kalblere kökleşiyor,cihad ve mücadele,şehadet ve şehidlik bir çok noktada silkinişe ve dirilişe sebeb olur..bu batıdada,doğudada kökleşecek inşaALLAH..
son olarak,bu camiayı seven biri olarak,nusrayı lillah için sevdiğimi belirtmek istiyorum,şüphesiz ALLAHcc münafığıda,riyakarıda iyi bilir.ışidi sevmem ama kobanide ışidim,tüm kafir pkk sürüsü onların tırnağına kurban olsun diyorum.ışidle olan sorunum pkk kafirlerni ilgilendrmez,bu bir aile meselesidir,ve aile içi sorun aile içinde hal olmalıdır.
IsLaM4eVeR ahinin yaklaşımı ve tesbitleri doğrudur,bu anlayışın tüm kardeşlerde yer etmesini Rabbimden diliyorum,bizide büyle bağrınıza basın,umulurki Rabbim kalblerimizi birleştirsin ve bir araya gelenlerden eylesin.herkes benim anlayışım doğrudur diyor,doğru yol özerinde olan benim deyip aksini söyleyenleri hemen etiketlemeyelim,bizler robot değiliz,dolayısıyla farklı meselelerde farklı bakış açıları olabilir,bunu bir araya getirmenin yolu,dışlama değil,konuşma ve kardeşlik ilkeleri gereği kırmadan bir araya gelmedir.Eğer herkes her sözden bir yere varırsa,o zaman bu ümmetin hiç bir camiası ve gurubu bırakın yanyana gelmeyi birbirine düşmanlıkta zirve yapar..o zamanda bize harici düşmana gerek kalmaz,biz birbirimizi bitirmeye yeteriz..

selametle....

Yazını okumayı istiyorum fakat biraz düzenleme yap da bizde kör olmayalım :)

Bekliyorum satır başları kalın ince yazılar renklendirmeler. Yazı uzun olunca eminim Şu an tüm forum benim dediğim gibi düşünüyorum

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demokrasi yöntemiyle şeriat getirebilecekgini sanan ve müslümanlardan beri olduğunu söyleyen parti sözcüsü isabet olmuş zaten beri durun.

Üst Ana Sayfa Alt