Hurilerin aşıkları

berae24

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
284657_w640_h640_kb9786054492350.jpg
Nice ölü kalpler vardır ki şehidlerin ilginç hayatını dinleme suretiyle dirilmiştir. Nice kahraman gençler bir şehidin hayat hikayesinden etkilenmek sureti ile birçok olumsuzlukları aşıp Afganistan'a gelmiştir. Nice yolunu kaybetmiş kimseler şehidlerin hayatını okuduktan sonra doğru yolu bulmuştur. Nice fasık ve günahkarlar şehidlerin hayatından etkilenip, rabbine dönmüştür..... Şehid Abdullah Azzam (Hurilerin aşıkları isimli kitabından )

284657_w640_h640_kb9786054492350.jpg
 

Muddessir

İyi Bilinen Üye
Frm. Yöneticisi
Tarih boyunca bu ümmet Rabbani akide ve bu akideyi yaymak ve hayata hâkim kılmak için dökülen kanlarla ayakta kalıp, yaşamıştır. Bu ümmetin yaşaması için iki unsura ihtiyaç vardır...

Âlimin mürekkebi ve şehidin kanı. Eğer biz ümmetin tarihini hem âlimin mürekkebi hem de kanı ile yazsak ne güzel olur... Böyle bir durumda Islâm tarihinin haritasi; biri siyah diğeri kırmızı olmak üzere iki renkle çizilmiş olur.

Bundan daha güzel olanı ise hem kanın hem de kalemin aynı kişi tarafindan feda edilmiş olmasıdır. Böyle bir durumda yazıyı yazan el ile kan veren el aynı kişiye yani âlim bir şahsiyete ait olmuş olur.

| Şeyh Abdullah Azzam / Hurilerin Aşıkları
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt