Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hüseyin Avni - Abdurrahman Hoca MÜNAZARA)

E Çevrimdışı

ebu ûmeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bir tarafta sapık kabir perestler öte tarafta onların şirklerinin şirkul ekber olduğunu bildiği halde onları müslüman görüp ehli sünnetten kardeşlerimiz diyen diğer sapıklar Allah swt sizi ıslah etsin...

EBU HAFSA Çevrimdışı

EBU HAFSA

Üye
İslam-TR Üyesi
Sapilklarin ve sence kafirlerin münazarasìnì buraya ekleyen o takdirde tam sapìk.
Kardesim neye ekledin o zaman bunu.

E Çevrimdışı

ebu ûmeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sapilklarin ve sence kafirlerin münazarasìnì buraya ekleyen o takdirde tam sapìk.
Kardesim neye ekledin o zaman bunu.
Dinledinmi sen sözde münazaranın tamamını dinlemediysen saygısızlık yapma...birbirlerinin arkasından her türlü itamda bulunurlar ta tekfire varacak şekilde ama yanyana geldimi kanka o ne ala..

EBU HAFSA Çevrimdışı

EBU HAFSA

Üye
İslam-TR Üyesi
Senin aklìnca bu münazarada bir taraf sapik bir taraf kafir. Bu durumda bu forumdaki müslüman kardeslerin istifade etme durumu nasìl olacak

E Çevrimdışı

ebu ûmeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım bu münazaranın makaslanmış bölümünü izleyince faydalıdır diye düşündüm ama tamamını izleyince olayı daha iyi kavradım.sana göre kafirdir sözüne gelince. ölülerden istigasede bulunan kabir perest hululcuları müslüman gürüyorsan onuda sen düşün...

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım bu münazaranın makaslanmış bölümünü izleyince faydalıdır diye düşündüm ama tamamını izleyince olayı daha iyi kavradım.sana göre kafirdir sözüne gelince. ölülerden istigasede bulunan kabir perest hululcuları müslüman gürüyorsan onuda sen düşün...

Adamı tekfir etmeye zorluyorsun. Hani dinde zorlama yoktu? Amelin şirk olduğunu biliyoruzda sahibini kafir eder mi bilmiyoruz (cehalet mazaret olabilir). İhtilaflı konuyu kesin bir hüküm gibi yansıtma. En doğrusunu Allah bilir bunuda aklından çıkarma.

EBU HAFSA Çevrimdışı

EBU HAFSA

Üye
İslam-TR Üyesi

Sen beni anlamakta direniyorsun. Videoyu buraya eklemenin manasì faydasi ne olacak. Ben sapik veya kafir gördug kisilerin videolarini müslümanlarin girdigi foruma eklemem.

E Çevrimdışı

ebu ûmeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Adamı tekfir etmeye zorluyorsun. Hani dinde zorlama yoktu? Amelin şirk olduğunu biliyoruzda sahibini kafir eder mi bilmiyoruz (cehalet mazaret olabilir). İhtilaflı konuyu kesin bir hüküm gibi yansıtma. En doğrusunu Allah bilir bunuda aklından çıkarma.

Rica etsem bana ixtilaflı olan konuyu açıklarmısın...

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Yok senin gibi boyundan büyük laflar edenler önce iyi bir şekilde meseleri kavraması gerekir. Tek kitap okuyarak ahkam kesmek kolay. Ara bul ne demek istediğimi. İsteğin olsun ilmi araştırmalara, önüne hazır gelmesini hiç bekleme. Yapmam çünkü inad edeceğini biliyorum.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İlim için kafa yormayan böyle yüzeysel ve genelleme konuşmalar yapar, ve ufak ilim kırıntısını getirilen delillere rağmen savunur.

E Çevrimdışı

ebu ûmeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sen beni anlamakta direniyorsun. Videoyu buraya eklemenin manasì faydasi ne olacak. Ben sapik veya kafir gördug kisilerin videolarini müslümanlarin girdigi foruma eklemem.

Güzel kardeşim videoda kendini selefi diye niteleyen insalar var.bu sitedede kendini selefi olarak niteleyen kardeşler var.kendine her selefi diyenin selefi olamayacagını ve kişilerin daha iyi tanınması amacıyla diyebiliriz...

E Çevrimdışı

ehlisünnet76

Üye
İslam-TR Üyesi
arkadas ben münazaranin hepsini dinledim. Hüseyin Avni Hocaya ordaki genc arkadaslar edebiyle hocam diyerek saygi göstererek hakki anlatmaya cabalamislar.
Yani ne olacakti eyyy sen kafir diyerekmi muhatap olacakdilar..
Daha iyisini biliyorsan cik meydana yap bir münazara görelim sen nasil performans sergiliyeceksin..

E Çevrimdışı

ebu ûmeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yok senin gibi boyundan büyük laflar edenler önce iyi bir şekilde meseleri kavraması gerekir. Tek kitap okuyarak ahkam kesmek kolay. Ara bul ne demek istediğimi. İsteğin olsun ilmi araştırmalara, önüne hazır gelmesini hiç bekleme. Yapmam çünkü inad edeceğini biliyorum.

Allah seni ıslah etsin..her ilim ögrenen alim olsaydı Allah swt onları kitap yüklü merkeb olarak anlatmazdı...Allah a hamdolsun ben sadece ixlas suresini biliyorum.. elimden geldiğince ve yüce Allah cc inayetiylede buna bağlı kalıp bunun dışına çıkmayıda düşünmüyorum İnşaAllah..

E Çevrimdışı

ehlisünnet76

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah seni ıslah etsin..her ilim ögrenen alim olsaydı Allah swt onları kitap yüklü merkeb olarak anlatmazdı...Allah a hamdolsun ben sadece ixlas suresini biliyorum.. elimden geldiğince ve yüce Allah cc inayetiylede buna bağlı kalıp bunun dışına çıkmayıda düşünmüyorum İnşaAllah..

Al sana ögüt.....

Yüce Allah, Kur’ân’da Hz. Musa ve Hz. Harun’a yönelik şöyle hitapta bulunmaktadır:

اذْهَبَا إِلَى فِرْعَوْنَ إِنَّهُ طَغَى فَقُولَا لَهُ قَوْلًا لَيِّنًا لَعَلَّهُ يَتَذَكَّرُ أَوْ يَخْشَى

“İkiniz Firavun'a gidin; çünkü o, iyice azdı. Ona tatlı, yumuşak bir tarzda hitap edin. Olur ki aklını başına alır, yahut hiç değilse biraz çekinir."6

Görüldüğü gibi Yüce Allah, Hz. Musa ve kardeşini Firavun’a gönderirken onlara yumuşak söz söylemelerini emretmektedir. Yüce Allah tarafından verilen bu emir, bir Müslüman’ın düşmanına olan tutumunu belirlemede temel kriter olarak dikkat çekmektedir. Buna göre âyette “kavlen leyyinen” ifadesinin kullanılması, Firavun’a karşı hem nasıl konuşulacağına hem de nasıl davranılacağına ışık tutmaktadır. İbn Abbas, âyetteki “kavlen leyyinen” ifadesini, Hz. Musa ve Hz. Harun’un konuşmalarında sert ve kaba olmayıp latîf olmaları şeklinde yorumlar.7 Aynı şekilde bazı müfessirler de bu ifadeyi, nezaket, kibarlık ve yumuşaklık olarak açıklamışlardır.8 Bikâî bu âyeti esas alarak “emri bi’l-ma’ruf” görevini yerine getiren insanların muhatapların seviyesine göre derece derece en güzel şekilde yumuşak davranmaları gerektiğine özellikle dikkat çekmektedir.9

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar bakın dediklerimde haklıymışım bizzat kendisi söyledi.

E Çevrimdışı

ebu ûmeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar bakın dediklerimde haklıymışım bizzat kendisi söyledi.

Sen prim isteyen allame..? bir arkadaşımızsın..artık sana prim yok. ...söylediklerim bundan ibaret anlayan anladı. “Atalarım İbrahim, İshak ve Yakub'un dinine uydum. Bizim Allah'a herhangi bir şeyi ortak koşmamız (söz konusu) olamaz. Bu, bize ve insanlara Allah'ın bir lütfudur, fakat insanların çoğu şükretmezler.”yusuf 38 “Dini dosdoğru tutun ve onda ayrılığa düşmeyin!” diye Nûh'a emrettiğini, sana vahyettiğini, İbrâhim'e, Mûsâ'ya ve İsâ'ya emrettiğini size de din kıldı. Fakat senin kendilerini çağırdığın şey (İslam dini), Allah'a ortak koşanlara ağır geldi. Allah ona dilediğini seçer. İçtenlikle kendine yönelenleri de ona ulaştırır. şura 13.......... İbrahim'de ve onunla birlikte bulunanlarda sizin için güzel bir örnek vardır. Hani onlar kavimlerine, “Biz sizden ve Allah'ı bırakıp taptıklarınızdan uzağız. Sizi tanımıyoruz. Siz bir tek Allah'a inanıncaya kadar, sizinle bizim aramızda sürekli bir düşmanlık ve nefret belirmiştir” demişlerdi. Yalnız İbrahim'in, babasına, “Senin için mutlaka bağışlama dileyeceğim. Fakat Allah'tan sana gelecek herhangi bir şeyi önlemeye gücüm yetmez” sözü başka. Onlar şöyle dediler: “Ey Rabbimiz! Ancak sana dayandık, içtenlikle yalnız sana yöneldik. Dönüş ancak. sanadır.” Mümtahine 4........

M Çevrimdışı

muaz talha

Üye
İslam-TR Üyesi
sa kardeşler öncelikle bu saçma sapan konuşmaları durdurun o munazarayı tertıp eden kişi benim bizzat ben ordaydım allaha hamd olsunkı o müşrikler bir çok nuoktada geri adım atmak zorunda kaldılar biz aslında hata yaptık gerekirse sabaha kadar devam etmeliydik saat gece 1 de munazarayı bıraktık ama devamı gelecek diye ama nerden bilelimki bu müşriklerin taktiğiymiş. elimizden bir kere kaçırdık ben hüseyin avniye söyledin dedimki size hodrı meydan tüm halkın önunde buyuk bir konferans salonunda tüm masraflar bize ait olmak şartıyla istediğiniz hocanızı getirin münazara yapalım hiç bir şey konuşmayalım sadece sizin şeyhınızın ve cübbelinin kitaplarındaki ve videolarındaki şirklerini bidatlerini hurafelerini konuşalım avnı bana dediki neden herkesin önünde istiyorsun ben medyatık olmak istemiyorum ve bu teklifinizi kabul etmiyorum dedi şuan umrede gelince tekrar görüşücez bakalım veabı ne olacak tahmının yıne gelmeyecek ama sşz değerli müslüman kardeşlerimden ricam sudur ben oraya kendne selefiyim diyen kişileri götürdüm ben onların akidesinden beriyim birdaha munazara olacagı vakit telefilerden değilde hanzala hoca ilyas hoca ve bunun gibi mert dik duruşlu ilim ehli edepli insanları görmek isterim esselamu aleykum

M Çevrimdışı

muaz talha

Üye
İslam-TR Üyesi
allahumme amin

bu müşriklere neden müşrik dediğimizi anlıyormusunuz bakın bu şahıslar edip yüksel denen kafirle münazara yapmışlar tamamı 3 saati geçik edip yüksel tüm hadisleri inkar etmesine rağmen bu müşrikler hala ona kardeşim diye hitap ediyor ve bu kafirin ağzının payını veremiyor hüseyin avniyi ebu zırva rezil etti biz rezil ettik edip yüksel rezil etti bursadan halis aydemir rezil etti ama hala utanmadan ortalıkta geziyor nedmei,şler yenilen müşrik tekfire doymaz...

bunların hakkından ancak tevhid ehli müminler gelir.

Üst Ana Sayfa Alt