Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Hz. Adem'in Kaç Sene Önce Yaşadığıyla İlgili Naslarda İşaret Var mı?

M Çevrimdışı

Mrt90

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum. Hz.Adem için 7 bin küsür sene önce yaşadı diyenlerin delilleri güçlü müdür? Bu konuda naslarda açık bir bilgi yok diye biliyorum. Peki işaret var mıdır? Alimler bu konuda susmuş mudur yoksa yorum yapmış mıdır?

Not: Ümmetin ömrünün 1500 seneyi geçmeyeceği ile ilgili rivayetin sahih mi uydurma mı olduğunu öğrendim verdiğiniz linkteki cevapla. Ama Hz.Adem konusunda bilgi bulamadım.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selamun aleykum. Hz.Adem için 7 bin küsür sene önce yaşadı diyenlerin delilleri güçlü müdür? Bu konuda naslarda açık bir bilgi yok diye biliyorum. Peki işaret var mıdır? Alimler bu konuda susmuş mudur yoksa yorum yapmış mıdır?

Not: Ümmetin ömrünün 1500 seneyi geçmeyeceği ile ilgili rivayetin sahih mi uydurma mı olduğunu öğrendim verdiğiniz linkteki cevapla. Ama Hz.Adem konusunda bilgi bulamadım.
Âleykum selam we rahmetullah kardeşim;

Üst Ana Sayfa Alt