Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Hz. Mehdi Çıktığında Teknolojik Silahlar Kullanılamayacak mı?

Ekrem Duran Çevrimdışı

Ekrem Duran

Birleşmiş İslam Devleti
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum kardeşlerim....

İslam aleminin merakla beklemekte olduğu Mehdi aleyhisselam hakkında hem sorularım var hemde duyduğum ifadeler hakkında sorularım var.

Mehdi Aleyhisselam çıktığında nasıl bir savaş stratejisi kullanacak günümüzde çok ağır silahlar var ve duyduğum bir haberde ise Hz. Mehdi çıktığında tüm silahlar kullanılamıyacak kılıçla savaşa devam edilecek denmişti bu söz hakkında bilgisi olan var mı ?

Mehdi Aleyhisselama biat etmeyen gruplar ne olacak mesela müslüman olan bazı topluluklar ama Demokrasi yanlıları ve Laiklik devletleri nasıl bir hüküm uygulayacak ? Aldığım bir görüşe göre önce tevbeye çağıracak kabul etmezlerse savaşacak.

Son soruma gelecek olursak...
Mehdi Aleyhisselamın ordusuna herkes katılabilecek mi ? Aldığım bir görüşe göre sadece imanı kuvvetli müslümanlar bulunacağını duydum.

Kardeşlerim verdiğim görüşleri kulaktan duydum araştıramadım bende burada konuyu açtık.
İNŞALLAH yardımcı olursunuz.
ALLAHU TEALA GÜNAHLARIMIZI AFFETSİN İMANIMIZI MUHAFAZE ETSİN MEHDİ ALEYHİSSELAMIN ORDUSUNA DAHİL ETSİN İNŞALLAH...

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
aleykum selam kardesim;)

ilk sözünü bende duymustum silahlar kullanılamıyacak kılıçla savaşa devam edilecek sözünü
yanlis anlamazsan bende senin sorduklarina ek bir soru eklemek istiyom:)

+ hz Isa aleyhisselamin hz Mehdi ile baglantisi varmi, ordusuna katilacakmi???

Ekrem Duran Çevrimdışı

Ekrem Duran

Birleşmiş İslam Devleti
İslam-TR Üyesi
aleykum selam kardesim;)

ilk sözünü bende duymustum silahlar kullanılamıyacak kılıçla savaşa devam edilecek sözünü
yanlis anlamazsan bende senin sorduklarina ek bir soru eklemek istiyom:)

+ hz Isa aleyhisselamin hz Mehdi ile baglantisi varmi, ordusuna katilacakmi???

Ben şöyle bir rivayet işitmiştim. Hz. İsa Aleyhisselam Deccali öldürmek için tekrar yeryüzüne inecek.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Ben şöyle bir rivayet işitmiştim. Hz. İsa Aleyhisselam Deccali öldürmek için tekrar yeryüzüne inecek.

tekrar inecegini duymustum ama deccal içinmi bilmiyom... deccal'in fransizcasini bilmem ama sana sunu söyleyim...

sahte isa çikacakmis ve gerçek hz Isa onu öldürecekmis sonra hz Mehtinin ordusuna katilip islam düsmanlariyla savasacakmis, deccal'i kimin öldürdügünü unuttum ama söyle diyordu videodaki arap hoca: o anda Allah müslümanlara daga çikin kendinizi güvene alin demis,
deccal çok kötü ve seytani bir yaratik , video suan tam olarak aklimda degil birdaha bakmam lazim:) veya link atayim fransizca bilenler anlasin:p

Ekrem Duran Çevrimdışı

Ekrem Duran

Birleşmiş İslam Devleti
İslam-TR Üyesi
tekrar inecegini duymustum ama deccal içinmi bilmiyom... deccal'in fransizcasini bilmem ama sana sunu söyleyim...

sahte isa çikacakmis ve gerçek hz Isa onu öldürecekmis sonra hz Mehtinin ordusuna katilip islam düsmanlariyla savasacakmis, deccal'i kimin öldürdügünü unuttum ama söyle diyordu videodaki arap hoca: o anda Allah müslümanlara daga çikin kendinizi güvene alin demis,
deccal çok kötü ve seytani bir yaratik , video suan tam olarak aklimda degil birdaha bakmam lazim:) veya link atayim fransizca bilenler anlasin:p

Vallahi akhi duyduğum bir rivayette Hz. İsa Hz. Mehdiyle namaz kılacak ama deccali yok eden Hz. İsa olarak biliyorum.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
akhi sahte isa diye bi sey duydunmu ??

Fake Messiah (Sahte Mesih)=Deccal

Hatta rabblık iddia eder;

Deccal’in askerleri Uhud dağının arkasına konaklamışken Medine’den çıkan, insanların önünde onun rab olmasını yalanlayarak ona meydan okuyan mü’min gencin zikri geçmişti.

Ebu Saîd el-Hudri (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Deccal hakkında uzunca bahsederek:

‘Deccal kendisine haram olduğu halde Medine geçitlerine gelir. Medine yakınlarındaki bir takım çorak toprağa konaklar. O gün insanların en hayırlısı olan yahut hayırlılarından biri olan bir kimse ona çıkar.

Ona:

−Şahitlik ederim ki sen Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem’in bize bahsettiği Deccal’sin, der.

Deccal:

−Bunu öldürsem sonra da diriltsem, rabbliğimden şüphe eder misiniz? der.

İnsanlar:

−Hayır, derler. Onu öldürür, sonra diriltir.

O genç:

−Allah’a yemin olsun ki, bugün senin hakkında daha fazla kanaat sahibiyim, der. Bunun üzerine Deccal onu öldürmek ister ama güç yetiremez!’ buyurdu.” (Buhari, 6981)

@Abdulmuizz Fida Hocanın konuyla ilgili cevabı
Mehdi (a.s), İsa (a.s), Deccal'in Nuzulu Nasıldır?
:https://www.islam-tr.org/konu/mehdi-isa-a-s-ve-deccalin-nuzulu-nasildir.32867/

Üst Ana Sayfa Alt