Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Hz Mehdi Geleck mi

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Arkadaşlar H mehdi nin geleceği kesinmi gerçekten de ümmet olarak zor zamanlar dan geçiyoruz ama şunu söylemek gerekirki deccal çıktı zaman iman elde kor ateş gibi olacak kimde iman var bilinmeyecek ona öyle kişiler tabi olacakki Rabbim muhafaza etsin bizleri Amiin Artık o kafir insanlari kendine nasıl itaat ettirecekse bilmiyom cehaletin kol gezdi bir devir olacak herhalde ne ilim nede alim olacak Belki Bir Allahu Ekber diyen bile az olacak.

D Çevrimdışı

deli46

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bilir ama zor zamanlar gecırdıgımız kesin ne guven kalkmıs nede dostluk akrabalık desen bitmiş bizim gercek ten kurtuluşumuz halifelik mehdi gelirmi gelmezmi bilmem bizim sonumuz bu gidişle geleceği belli benim 2 sulale var bitmiş arkadas ben zaten canlı canlı mezar hayatı yasıyorum nereye gıdecegımı sasırdım bi ben degılım tum turkıye boyle halifelik makamı bos anca halifelik bizi kultarır kurtuluşumuz islamda gercek ten bu hayattan gıdısattan memnunum diyen varsa yalancıdır.

A Çevrimdışı

Ahmed bin Teymiyye (R.H)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar H mehdi nin geleceği kesinmi gerçekten de ümmet olarak zor zamanlar dan geçiyoruz ama şunu söylemek gerekirki deccal çıktı zaman iman elde kor ateş gibi olacak kimde iman var bilinmeyecek ona öyle kişiler tabi olacakki Rabbim muhafaza etsin bizleri Amiin Artık o kafir insanlari kendine nasıl itaat ettirecekse bilmiyom cehaletin kol gezdi bir devir olacak herhalde ne ilim nede alim olacak Belki Bir Allahu Ekber diyen bile az olacak.

4221 - “... Ebû Said-i Hudri (radıyallahü anh)’den rivâyet edildiğine göre ; Peygamber (sallallahü aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur:

(Ümmetim içinde el-Mehdi olacaktır. (Aranızda kalması) kısa tutulursa (kalacağı süre) yedi (yıl)dır. Kısa tutulmazsa (kalacağı süre) dokuz yıldır. Benim ümmetim o devirde öyle bir refah bulacak ki o güne dek onun mislini kesinlikle bulmamıştır. Yer, yemişini (gıda ürünlerini) verecek ve insanlardan hiç bir şey saklamıyacak (vermemezlik etmeyecektir. Mal da o gün çok birikmiş olacaktır. Adam kalkıp : Ya Mehdi! Bana (mal) ver, diyecek. Mehdi de : Al, diyecektir.) "

Ahirzaman Mehdisi
66. Ebu Eyyub el-Ensari (r.a.) rivayet ediyor: Peygamber (s.a.v.) Fatıma'ya şöyle buyurdu:
Peygamberimiz peygamberlerin hayırlısıdır. O, babandır. Şehidimiz, şehitlerin hayırlısıdır. O, babanın amcası Hamza'dır. İki kanadıyla Cennette dilediği yerde uçan bizdendir. O, babanın amcasının oğlu Ca'ferdir. Ve bu ümmetin torunları Hasan ve Hüseyin bizdendir. Onlar senin oğlundur. Mehdi de bizdendir.

Mehdi gelecek, zamanini Allah azze ve celle bilir.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mehdi gelecek mi gelmeyecek mi sorusunun cevabı tabiki gelecektir. Ama bir gün gelecek diye her dönem aramızda mehdi aramaya gerek yoktur. Gelse zaten doğru yoldakiler onunla ister istemez karşılaşır. Bence bu konuda daha önemli olan deccali mehdi zannedip tapınmamaktır. Herkes kendi kurtuluşunu sağlar Allahın izniyle. Önce hepimiz kendimize bakmamız lazım ne kadar kurana sünnete göre davranıyoruz. Eksik yanlarımız nelerdir ve nasıl giderebiliriz. Mehdi gelsin bizi kurtarsız mantığı sofilerin rabıta mantığı gibi. Biri gelsin işi benim adıma yapsın ben biat edeyim kurtulayım. Böyle bir dünya yok.

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
şuan hayatta olduğuna dair kalbimde derin duygular var ve o çıktığında imanlı olanlar tevhidi nasıl bilip kabul ettilerse o şekilde muminlerde olan o nur ile onu tanıyıp tabi olacaklar Allahu alem

Üst Ana Sayfa Alt