Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Hz. Muhammed (s.a.v.), Sadece 2 Ay Savaştı Diyen Cahillerin İddiası

E Çevrimdışı

ehl-i iman

Üye
İslam-TR Üyesi
new yorkta 5 minare isimli diyalogçu filmde böyle bir söz geçiyor.

Bu sözün aslı var mıdır?

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benim bildiğin 23 senede 100 den fazla büyük küçük savaş yapılmış bir kısmında resullullah sav bulunmuş bu şavaşlarda 23 sene içnde yaklaşık 2ayda bir savaş düşümesidir yani konu yalan

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
benim bildiğin 23 senede 100 den fazla büyük küçük savaş yapılmış bir kısmında resullullah sav bulunmuş bu şavaşlarda 23 sene içnde yaklaşık 2ayda bir savaş düşümesidir yani konu yalan

100 savaş degil 54 ile 62 arasında bir savaş yapılmıstır.alımler farklı rakamlar verıyolar ahi..aeo

E Çevrimdışı

ehl-i iman

Üye
İslam-TR Üyesi
pardon ahiy bende yanlış sordum. O gidişin iki ay sürdüğünün delilini sorucaktım

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
100 savaş degil 54 ile 62 arasında bir savaş yapılmıstır.alımler farklı rakamlar verıyolar ahi..aeo

tam nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama 170 cıvarıyı sanırım bunların 60 cıvarına kendi katılmış diye yazıyordu ve devamında peygabberlik döneminde ortalama 2 ayında bir savaş yaşamış

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
tam nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama 170 cıvarıyı sanırım bunların 60 cıvarına kendi katılmış diye yazıyordu ve devamında peygabberlik döneminde ortalama 2 ayında bir savaş yaşamış
ahi ben mevdudi ve seyyid kutuptan okudum (allah cennetini versin) başka alimlerdende okudumda en aklımda 2 si kaldı..belki küçük kabıle olaylarınıda savas sayarsan haklı cıkarsın Allah-u Alem...........:)

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sanırım ilhan tosun din ile yüzleşmek kitabıydı söyle nete baktım 38 gavze 28 seriye diyor 9 sene içerisinde olmuş bunlar yine yaklşık 2 aya bir savaş düşüyor

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
sanırım ilhan tosun din ile yüzleşmek kitabıydı söyle nete baktım 38 gavze 28 seriye diyor 9 sene içerisinde olmuş bunlar yine yaklşık 2 aya bir savaş düşüyor
EE...BENDE ÖLE DIYORUM ZATEN YAKLASIK RAKAMLAR VAR KESİN Bİ RAKAM YOK GİBİ AHİ.AMA 100 DEGİL.....

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İbn Umer'den, Peygamber(s.a.v.)'in: "Benim rızkım mızrağımın gölgesi altında kılındı. Horluk ve cizye vermek de benim emrime muhalefet edenler üzerine kılındı" buyurduğu zikrolunur.
(Sahih-i Buhari, Mızraklar (Edinip Kullanmanın Fazileti) Hakkında Söylenen Şeyler Babı, 87)

Bu, Ahmed ibn Hanbel'in, Ebû Munîb el-Curaşî yolundan rivayet ettiği hadîsin bîr parçasıdır. Tamâmı şöyledir:

"Ben kıyametin önünde, kılıçla gönderildim. Benim rızkım mızrağın gölgesinde kılındı. Zillet ve cizye ödemek, emrime muhalefet edenler üzerine kılındı. Kim bir kavme benzemeye çalışırsa, o, bu kavimdendir". (Ahmed bin Hanbel)

Bunu el-Evzâî yolundan; o da Saîd ibn Cebele'den; o da Peygamber'den olmak üzere İbn Ebî Şeybe de rivayet etmiştir.

PKK'nın, PKK'lıya çevirttirdiği filmde, şeriatın hukumleri (4 e kadar kadın ile evlenebilme ruhsatı olan ayet - 2. eş) kınanmakta, cahil insanlara bir zulum olarak tanıtılmaktadır.

Üst Ana Sayfa Alt