Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ibni Kayyim - Zadul Mead (6.cilt, 1 Kitapda)

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
iBNi KAYYIM - ZADUL MEAD

6.cilt bir bir kitapda toplanmis

Hamd, Allah'a... O'na hamdeder, O'ndan yardım ve bağışlanma dile*riz. Nefislerimizin şerlerinden ve kötü amellerimizden Allah'a sığınırız. Al*lah'ın doğru yola ilettiğini saptıracak, saptırdığını da doğru yola iletecek yoktur. Şehadet ederim ki, Allah'tan başka tanrı yoktur ve O'nun hiçbir ortağı yoktur. Yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (s.a.) O'nun kulu ve rasûlüdür.
Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.) peygamberlerin sonuncusu, ra-sullerin önderi ve Allah'ın bütün insanlara karşı hüccetidir. Allah Teâlâ, onu en mükemmel bir din ve dosdoğru bir yolla göndermiş ve kıyamete kadar bütün insanlara peygamber kılmıştır.
Allah, onunla eğri yolu doğrulttu; onun getirdiği hidayetle kör gözle*ri, sağır kulakları ve paslanmış kalpleri açtı. Onunla, yolunu şaşırmış in*sanlığı en doğru, en berrak ve en güzel yola iletti.
Allah Teâlâ, kullara, ona itaati, ona saygı ve sevgiyi, onun hareket tarzını takip etmeyi ve sünnetine uymayı farz kıldı. İzzet, kuvvet, zafer, hükümranlık ve yeryüzünde otorite kurmayı, onun hidayetine uyanlara ve onun adımlarını takip edenlere; zillet, küçüklük, perişanlık, bedbahtlık, zayıflık ve aşağılığı da ona karşı gelip isyan edenlere verdi.

MP3 Sesli Icin

Internet Archive: Free Download: ebuemre.zadul.mead.ibn.kayyim.el.cevziyye

R Çevrimdışı

RapIKeramet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun kardesim.

Gerci kitabini 3.Ciltlik bugün kitap fuarindan aldim. Online okuyordum ama kitap gibi olmuyor.
Sesli olarak arabada dinlerim isim geregi zaman yollarda geciyor.

Üst Ana Sayfa Alt