Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Iftar Vakti Camide Intihar Saldırısı: 15 Ölü

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye'de iftar vaktinde camide intihar saldırısı düzenlendi. Eriha'da iftar daveti verilen bir camide düzenlenen intihar saldırısında 15 kişi öldü, 20 kişi yaralandı

Suriye'nin İdlib kentine bağlı Eriha ilçesinde iftar daveti verilen bir camide düzenlenen intihar saldırısında 15 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada, Nusra Cephesi'nin Eriha ilçesindeki Salim camisinde verdiği iftarda bir kişinin akşam ezanı esnasında üzerindeki bombayı patlatması sonucu 15 kişinin hayatını kaybettiği, 20 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Yaşamını yitirenler arasında Nusra Cephesi'nin üyelerinin de olduğu kaydedilen açıklamada, iftarda düzenlenen intihar saldırısında yaralıların ilçe ve çevresindeki beldelerde sahra hastanelerine gönderilerek tedavi altına alındığı vurgulandı.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

İdlib'in güneyinde yer alan Eriha ilçesinin denetimini muhalif çatı birliği olan Fetih Ordusu Mayıs ayında sağlamıştı.

Kaynak : Yenişafak

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saldırıyı İŞID'in yaptığı söyleniyor Twitter'da:

image.jpg

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Halid es Suri olayını da Şebbihalar üstlenmişti. Nusranın resmi açıklamasını beklemek lazım. Ahi bu kafirin yazısını da kaldır lütfen, çirkin ifadeler kullanmış.

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah iftiracılara lanet etsin!

Işid bunu kınadı!

Her duyduğu haberi twitterda zanla paylaşan sahtekarın adinin tekidir.

Ümmet üzerinde yeterince fitne yokmuş gibi bir de bu beyinsizleri ayıklamaya çalışıyoruz.
ışid birde üstlenseydi kaç tane şahit var canlı bomba olduğu yönünde eninde sonunda ortaya çıkacak kimin yaptığı

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ışid birde üstlenseydi kaç tane şahit var canlı bomba olduğu yönünde eninde sonunda ortaya çıkacak kimin yaptığı

Üstlense hep beraber eleştirelim.

Benim kızdığım nokta yeterince ümmet üstünde fitneler varken bir de kesin olmayan haberleri paylaşmak, insanları iyice yanlış haberlerle yönlendirmek.

Kesin bi bilgi olmadan bilgi paylaşmaktan ben de dahil herkes vazgeçsin....

"Onlara savaş veya barış ile ilgili bir haber gelince, hemen onu yayarlar. Halbuki o haberi, peygambere ve mü'minler arasından kendilerine otorite emanet edilmiş olanlara veya ilim sahibi kimselere arzetmiş olsalardı, onların arasından işin içyüzünü anlayanlar, onunla ilgili ne yapılması gerektiğini bilirlerdi. Ama Allah'ın lütfu ve rahmeti olmasaydı, pek azınız hariç şeytana uyup giderdiniz." Nisa 83

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üstlense hep beraber eleştirelim.

Benim kızdığım nokta yeterince ümmet üstünde fitneler varken bir de kesin olmayan haberleri paylaşmak, insanları iyice yanlış haberlerle yönlendirmek.

Kesin bi bilgi olmadan bilgi paylaşmaktan ben de dahil herkes vazgeçsin....

"Onlara savaş veya barış ile ilgili bir haber gelince, hemen onu yayarlar. Halbuki o haberi, peygambere ve mü'minler arasından kendilerine otorite emanet edilmiş olanlara veya ilim sahibi kimselere arzetmiş olsalardı, onların arasından işin içyüzünü anlayanlar, onunla ilgili ne yapılması gerektiğini bilirlerdi. Ama Allah'ın lütfu ve rahmeti olmasaydı, pek azınız hariç şeytana uyup giderdiniz." Nisa 83
kesin biri yapmıştır demekde doğru değil yapmamıştır demekde doğru değil canlı bomba olayı akla ışidi getiriyor ama kesin delil değil tabi

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD şii camisini bombaladığı zaman olay oluyor dünyada. Sırf Nusra Cephesi El Kaide'ye bağlı olduğu için bu saldırı çok geniş yankı bulmadı medyada ALLAHUALEM. Ne El Kaide'ymiş arkadaş. Demek ki çok yakmış canlarını elhamdülillah.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler,ışid bu saldırıyı kınadı açıklama yayınladı.Ayrıca esed'in destekçileri bu saldırıyı idlib'deki şii/alevi milis grubunun yaptığını söyleyip seviniyorlar.nusra içindeki bir ajan bilgi sızdırmış alevi örgütde bomba yerleştirmiş.O sebeple ışid'in bu konuda bir suçu yok.

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Niye kınamış ki dewle? Onlara göre kafirlerin ('!) (Nusra Mücahidleri) ölmesini mi kınamış!

Devle Nusrayı muayyen olarak tekfir etmiyor. İddialarınca İslam Devletine karşı bizzat demokrat gruplarla işbirliği yapan yönetimin bir kısmı hariç geri kalanını vakıa konusunda cahil ve İslam uğruna mücadele edenlerden görmektedir. Bu konuda resmi dergileri Dabiq 8e bakabilirsin.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
peki neden yakaladıkları bütün mücahidleri mürted diye kesiyorlar
devle ahrarı demokrat diye kapalı bir açıklmadan dolayı zanla tekfir etti halbuki en az 20 defa açıkladılar şeriat istiyorum diye sonra nusra ahrarla işbirliği yapıyor diye tekfir etti ahrarı tekfir fetvasını yazan adamı kendileri harici diye sonra öldürdü olan müslümanlara oldu

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
peki neden yakaladıkları bütün mücahidleri mürted diye kesiyorlar

Bilmem, bizzat kendi içlerinden işitmiştim. Zira İslami partiyi bile muayyen olarak tekfir etmiyorlar, bu beni çok şaşırtmıştı. Herkesi mürted diyerek kesip kesmediklerini de bilmiyorum, kendilerine saldırı gibi bi gerekçe de öne sürmüş olabilirler. Tarafsız bakmak adına sadece Devleden başka ordulara geçiş yapanların değil, Nusradan devleye geçen yüzü aşkın kişilerin röportajlarına da bakmak lazım. Devleye karşı yazılan arşivleri incelememe karşın bunları henüz incelemedim. Rabbim bize hidayet etsin.

Üst Ana Sayfa Alt