Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Ihsan Eliaçık Alçağı: Işid'e Bakıp Ateist Olmak Caizdir

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işide bakıp kafir olmak caizdir tabi ki ! Ama kuran ı Kerim ve Allah Resulû nun sözlerine bakıp kafir olmak caiz değil :)

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
merak etmeyin yakında göreceksiniz...kaynak isteyenler bana göstersinler islam adına ne yaptıklarını,sadece türbe yıkmak,kendi dışındaki cümle islami grupları tekfir etmek..şimdi hiçmi aklınıza gelmez ısıd ın arkasındaki gücü...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BrE9DYXIMAAFdcq.jpg

Burda yazanları özetleyebilen varmı?
Tarih bugün sanırım.
Bikaç kişi bununla ilgili tartışıp duruyor İŞİD mahkemeyi kabül etmiş diye.
Arapça twit atan bikaç kişiden de görmüştüm güniçinde bu yazıyı ama şimdi bulamam sanırım

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
merak etmeyin yakında göreceksiniz...kaynak isteyenler bana göstersinler islam adına ne yaptıklarını,sadece türbe yıkmak,kendi dışındaki cümle islami grupları tekfir etmek..şimdi hiçmi aklınıza gelmez ısıd ın arkasındaki gücü...

Ebu’l-Heyyac el-Esedi Ra şöyle dedi:

“Ali bin Ebi Talib (Radiyallahu Anh) bana dedi ki:

–Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in beni gönderdiği işe seni göndereyim mi? Nerde bir heykel, suret görürsen mutlaka onu dümdüz edeceksin ve ne kadar yerden yüksek bir kabir görürsen, mutlaka onu da dümdüz edeceksin.

Müslim, Ebu Davud, Nesei, Tirmizi, Hâkim, Beyhaki, Tayalisi, Ahmed

Y Çevrimdışı

Yasin D.

MUCAHİD TEKFİRCİSİ IŞİD Fitnebazı!
İslam-TR Üyesi
konu aslında çok önemli ısıd in yaptıklarının İslamla alakası yok vede bu icraatları ile insanlığı islamdan uzak tutmaya,bu dinden uzaklaştırmaya vallahi kafirlerden daha çok çalıştılar...emin olun bundada başarılı oldular..şimdi size sorararım Allah aşkına İslamı nasıl bir dindir bunun,güzelliklerini kime nasıl anlatacağız,ısıd öyle bir fitne ateşi tutuşturduki artuık yeryüzünde dönüpte islamı yanlış tanımayan bir insanda kalmamıştır..ısıd örgütünün kurucusunun israil olduğu,finans gelirlerininde suudi arabistandan geldiği içerisinde bulunan pekçok kişinin muhacir olarak adlandırılan ama onlarla bir alakasının olmadığı,kendi aralarında sürekli olarak ingilizce konuştukları görülmüştür...(içlerinde arapça bilenler olduğu halde neden ingilizce yoksa bunlar devşirme askerlermi.)bence bu olanlar olsa olsa deccalin ayak sesleridir..
Anlat bakiyim, isidin hangi yaptigi islamla alakasi yok?
Eğer Müslümanları öldürmek, onlarla savaşmak diyorsan, sahabelerde ne yazık birbirine karşı savaştı.

Isidin yaptigi bazi aşırıliklar var elbet, yok diyemeyiz.

Ama ISID rafizilere, Kafirlere cevap verilmesi gibi cevab veriyor, ve Allah onlardan razı olsun bunun için.

Unutma mucahidlere dalga geceni, Allah tekfir ediyor, Özür dilemeyin diyor, inandiktan sonra küfre dustunuz diyor Allah azza ve cell.

Simdi bi daha düşün tasin, ve rafizileri kesen, Müslümanları onlarin hapisinden kurtaran Müslümanlara karsi kinini kuşmaya devam edicekmisin?

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sizler daha doğru dürüst edebi adabla konuşmayı bilmiyorsunuz her kim burada ISIDI savunuyorsa vede onun izinden gidiyorsa Rabbim hepsinin belasını versin..hani deveye sormuşlar boynun neden eğri diye oda cevap vermiş nerem düzgünki..ısıd de onun misali sizlerde..

Y Çevrimdışı

Yasin D.

MUCAHİD TEKFİRCİSİ IŞİD Fitnebazı!
İslam-TR Üyesi
sizler daha doğru dürüst edebi adabla konuşmayı bilmiyorsunuz her kim burada ISIDI savunuyorsa vede onun izinden gidiyorsa Rabbim hepsinin belasını versin..hani deveye sormuşlar boynun neden eğri diye oda cevap vermiş nerem düzgünki..ısıd de onun misali sizlerde..
Allah senide islah etsin.

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned

öfkeyle cahilikle söyledin sözler bir gün canını yakacak insan vurulurken sadece acı hisseder ama insan yaptı yanlışla bin kez ölür ve canı yanar Işıd savunmam ben hak hangisize o berak olsun dilerim yüce Rahmandan

birilerine bela okuyorsan o kişileri iyi bilmen gerekir bak iyi bilmen gerekir diyom benim başımdan geceni sana kısa olarak özetliyim bu bir tecrübedir A 'nın tarafından duyarsan B'yi suclarsın B'nin tarafından duyarsan A'yı suclarsın yani duyumları duyanlar kimden duyduguda önemlidir onun için kim sana ne diyorsa sen kesin bir bilgiye ulaşana kadar Rabbine sıgın ve ondan yardım dile dileki sana hakkı göstercek vesileler çıkarsın çünkü bende böyle yapıyom

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bi sekilde edebi uygulamali izah etmis oldun

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Allah senin belani versin demiyecem Allah seni islah etsin ..

sen daha sana yapilan nasihati anlamaktan acizsin boyundan buyuk meselleri konusuyorsun ... subhanallah vallahi buradaki kardes kalbimden geceni soylemisti senin icin ancak mide bulandiriyorsun ben yinede tartismadan uzak kalmak istedim ama su sozun varya islamdan ne kadar uzak oldugunu gosteriyor

Allaha ortak kosani yeri geldimi islama sokmak icin yuz takla atiyorsun yok cahildir adam kendine muslumanim diyiyor butun gulati murcie oyunlarini oynuyorsunuz ama karsisindaki kisinin isidi savunmasina ayni tavri takinmiyor BELA okuyorsunuz bu sozunde goge cikar yere iner sahibini bulur insaallah ..

unutma bunu FITNE ADAM OLDURMEKTEN DAHA BUYUK BIR SUCTUR .. (bu sozude sen anlamazsinya sana islami sil bastan anlatmak lazim)

AC KURANI OKU CAHIL .. sizlerin fitneyi (sirki) savunmaktan gozleriniz kor olmus ...

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
Onun mazur görmesiyle caiz olmuyor. Ah keşke ağzı olan konuşmasa, asıl bunlar yüzünden insanlar ateizme yöneliyor.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah senin belani versin demiyecem Allah seni islah etsin ..

sen daha sana yapilan nasihati anlamaktan acizsin boyundan buyuk meselleri konusuyorsun ... subhanallah vallahi buradaki kardes kalbimden geceni soylemisti senin icin ancak mide bulandiriyorsun ben yinede tartismadan uzak kalmak istedim ama su sozun varya islamdan ne kadar uzak oldugunu gosteriyor

Allaha ortak kosani yeri geldimi islama sokmak icin yuz takla atiyorsun yok cahildir adam kendine muslumanim diyiyor butun gulati murcie oyunlarini oynuyorsunuz ama karsisindaki kisinin isidi savunmasina ayni tavri takinmiyor BELA okuyorsunuz bu sozunde goge cikar yere iner sahibini bulur insaallah ..

unutma bunu FITNE ADAM OLDURMEKTEN DAHA BUYUK BIR SUCTUR .. (bu sozude sen anlamazsinya sana islami sil bastan anlatmak lazim)

AC KURANI OKU CAHIL .. sizlerin fitneyi (sirki) savunmaktan gozleriniz kor olmus ...
ne yani rahmetmi okuyacaktık,küfre rıza küfür,sapıklığa rızada sapıklıktır...yoktur bunun ötesi..önce hangi safta olduğunu belirle ortada kalan ollma yoksa her iki kutup arasında sıkışır kalırsın...

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Antikapitalist Müslümanlar grubu :kptmya::kptmya::kptmya::kptmya::kptmya::kptmya::kptmya:
bu ne ya ?:confused::confused::confused:
anlasilan bu grup uyeleri kapitalizme LA demisler .

yanlis anlamadim diimi?
la kaptalizme T.C. group Ltd deseler iyi olurdu .;)

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşte buyrun ahmaklığın sınırları zorladığı noktaya,
Bu zat İhsanizm adlı görüşün müridlerinden biri
Komünist müslüman..

10300040_10152185877873425_1035902996325035707_n.jpg

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben onlara antika Plastik Müslüman diyorum.
Bu resim antika plastiklerin 1 mayıs eylemlerinden bir tanesidir,
Daha korkunç olanları da var
Başıörtülü antika plastik kızların polislerle kavga ettiği, itişip kakıştıkları görüntüler ise berbat.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
'Anti kapitalist' islam diyerek İslamın başına sosyalist antikapitalist vb ibareleri ekleyerek İslamı yücelttiklerini sanıyor aklı kıt imanı kıt insanlar..islam başına herhangi bir ist' bir izm' gelerek yücelmez. .islam eksik bir din midir ki sosyalist tamlamasına ihtiyaç duyulsun ?? Bunlara ben müslüman demiyorum sosyalist de demiyorum en azından kendilerine sosyalist diyenlerin bile bir duruşu var bunlar gibi iki zıt olanı birbirine, sosyalizmi İslama yamamaya çalısmıyprlar bunlar olsa olsa sosyalitler olurlar çarşılarda meydanlarda it gibi kuduralar baska bişey değil ..

Üst Ana Sayfa Alt