Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İkinci 11 eylül planı ortaya çıktı

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
El Kaide örgütünün lideri Usame Bin Ladin'in '2'nci 11 Eylül' olarak adlandırılan planları ortaya çıktı.
Suudi Arabistan asıllı Usame Bin Ladin, 11 Eylül'den kısa bir süre sonra ABD'ye ikinci bir saldırı planladı.

İddia Bin Ladin'i öldüren ABD özel kuvvetlerinin, Bin ladin'in saklandığı evden aldıkları belgelere dayanıyor.

Zira söz konusu belgelerde yer alan bilgiler yıllar sonra kamuoyu ile paylaşılmış, bu paylaşımları mercek altına alan 'Bin Ladin Belgeleri' isimli kitap ile El Kaide liderinin '2'nci 11 Eylül' olarak adlandırılan planları ortaya çıktı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, Bin Ladin 11 Eylül'ün ardından ABD'ye charter jetleri ve tren raydan çıkma planları ile saldırmayı planladı. Bu hedefine ulaşamamasının onda hayal kırıklığı yarattığını belirten yazar kitabında Bin Ladin'in mektuplarına da yer verdi.
BUSH'A OY VEREN EYALETLERİ HEDEF OLARAK BELİRLEDİ'

2005 tarihli bir mektupta, Bin Ladin'in, El Kaide'nin ABD'deki saldırılara öncelik vermesi gerektiğini, ancak bunun yalnızca 2004'te Bush'a oy veren eyaletlerde olması gerektiğini yazdı.

Pazar günü CBS'de yayınlanan röportajında Lahoud, 'Tren raydan çıkabilsin diye 12 metrelik çelik rayın kaldırılmasını istedi ve bunu gerçekleştirmek için yapılması gerekenleri açıkladı' dedi.

Bin Ladin'in takipçilerine bunu nasıl yapacaklarına dair yol gösterdiğinin altını çizen yazar El Kaide liderinin ABD'nin 11 Eylül saldırısı sonrası kısıtlı bir yanıt vereceğini düşündüğünü belirtti.

images (26).jpeg

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2005'te olmuş bu olay abla ya,yeni gün yüzüne çıkmış zannediyorum :unsure:

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abla bazen öyle şeyler yazıyorsun ki asla cevap verilemiyor,çözmeye çalışırken kilitleniyorum yemin ederim tebrikler,Allah selamet versin sjsjsk

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bunun doğruluğunu asla bilemeyiz çünkü medya yalancıdır en son hatırladığım kadarıyla Şeyh Usamenin evinde müstehcen kasetler bulmuşlardı. Karalamak için hertürlü yalanı söyler bu medyanın kafirleri.

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunun doğruluğunu asla bilemeyiz çünkü medya yalancıdır en son hatırladığım kadarıyla Şeyh Usamenin evinde müstehcen kasetler bulmuşlardı. Karalamak için hertürlü yalanı söyler bu medyanın kafirleri.

Akhi erotik içerik olayını Amerika hep yapıyor karalamak için ya,Şeyh Envere de yapmışlardı,bu haberde tarz olarak Usameye benzettiğim için inandım ben,direk gelişigüzel saldırı değil de Busha oy veren yerlerde yapılması,toplu taşıma araçları hedef alınması vb.

Üst Ana Sayfa Alt