Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ilimsiz Olmanın Illeti.

KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

Bir kişiyi kurtarmak için çabalayınız..
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum instagramda gezerken bir tane tekfircinin sayfasına girdim. yani öyle kibirli öyle kinli ki alimlere küstahça yazmayı gerek duymuş. ve o kadar eksiği var ki o eksiklerine rağmen ayete hadisi döksek inanın dinden çıkar lakin kendisi hariç herkesin kafir olduğunu düşünüyor. rica ediyorum siz siteye giriş yapan kardeşlerim ALLAH rızası için dininizi en iyi şekilde rabbinizden ilim talep ederek öğrenin ona sığının ondan yardım dileyin. yoksa perişan halde olursunuz. bahsettiğim olay aşağıdadır

5aLgMz.jpg

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum instagramda gezerken bir tane tekfircinin sayfasına girdim. yani öyle kibirli öyle kinli ki alimlere küstahça yazmayı gerek duymuş. ve o kadar eksiği var ki o eksiklerine rağmen ayete hadisi döksek inanın dinden çıkar lakin kendisi hariç herkesin kafir olduğunu düşünüyor. rica ediyorum siz siteye giriş yapan kardeşlerim ALLAH rızası için dininizi en iyi şekilde rabbinizden ilim talep ederek öğrenin ona sığının ondan yardım dileyin. yoksa perişan halde olursunuz. bahsettiğim olay aşağıdadır

5aLgMz.jpg

Daha alimin kim olduğunu dahi bilmiyorlar bu acaip işler pesınde kosanlar.

Biz Dunyalık işlerle mesgul olurken Alimler Bu dini en güzel nasıl yüceltiriz diye dıdınıp uğrasıyor ve hatta zındanlarda curuyorlar.

MAdem bu kadar akıllılar.Cıkıpta sahıh hadisleri ezberleselerya

Yada quranı adam gıbı anlatabılselerya.

Adam 2 ayet alıyor onunla kendını yuzyılın muctehıdı zannedıyor Subhanallah.

KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

İslam-TR Üyesi
Daha alimin kim olduğunu dahi bilmiyorlar bu acaip işler pesınde kosanlar.

Biz Dunyalık işlerle mesgul olurken Alimler Bu dini en güzel nasıl yüceltiriz diye dıdınıp uğrasıyor ve hatta zındanlarda curuyorlar.

MAdem bu kadar akıllılar.Cıkıpta sahıh hadisleri ezberleselerya

Yada quranı adam gıbı anlatabılselerya.

Adam 2 ayet alıyor onunla kendını yuzyılın muctehıdı zannedıyor Subhanallah.
ayeti arapça alıp ezberlese yine iyi. alakasız bir bozuk meal okuyor sonra ezberliyor sana delil getircem diyor ayeti meal söylüyor bakıyorsun çok farklı. ahmaklık değilde nedir bilmiyorum

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben ciddi anlamda davetin ehil kimseler tarafından yapılması gerektiğini düşünüyorum. misal facebook instagram vs gibi yerlerde yüzeysel davet yapılmalı. misal bugün Allah için ne yaptın? gibi. Nasihat niteliğinde hatırlatmalar uyarılar. direkt tekfir gibi hatta tevhid gibi derin konuların bu tarz "tıkla geç" sitelerinde yeri olmadığını düşünüyorum. hitab ettiğin kitle çok önemli. mekki ve medeni kuran diye bir ayrım bile var sonuçta. kafasını boş beleş görüntü ve yazılarla doldurmak isteyen birine anlamak için ilim gerektiren bir bilgi sunarsan o kişi çok kolay itilebilir.

KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

İslam-TR Üyesi
ben ciddi anlamda davetin ehil kimseler tarafından yapılması gerektiğini düşünüyorum. misal facebook instagram vs gibi yerlerde yüzeysel davet yapılmalı. misal bugün Allah için ne yaptın? gibi. Nasihat niteliğinde hatırlatmalar uyarılar. direkt tekfir gibi hatta tevhid gibi derin konuların bu tarz "tıkla geç" sitelerinde yeri olmadığını düşünüyorum. hitab ettiğin kitle çok önemli. mekki ve medeni kuran diye bir ayrım bile var sonuçta. kafasını boş beleş görüntü ve yazılarla doldurmak isteyen birine anlamak için ilim gerektiren bir bilgi sunarsan o kişi çok kolay itilebilir.

burada bir tekfircinin yazısından sizlere paylaşım yaptım. adam alimlere dil uzatacak kadar dengesiz olduğunu göstermek için paylaştım.

A Çevrimdışı

ALI25

La edri
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum instagramda gezerken bir tane tekfircinin sayfasına girdim. yani öyle kibirli öyle kinli ki alimlere küstahça yazmayı gerek duymuş. ve o kadar eksiği var ki o eksiklerine rağmen ayete hadisi döksek inanın dinden çıkar lakin kendisi hariç herkesin kafir olduğunu düşünüyor.rica ediyorum siz siteye giriş yapan kardeşlerim ALLAH rızası için dininizi en iyi şekilde rabbinizden ilim talep ederek öğrenin ona sığının ondan yardım dileyin.yoksa perişan halde olursunuz. bahsettiğim olay aşağıdadır

Ve aleykum selam eline saglik bu paylasim icin sen sag ol KavaFil.

Malesef kendini veyahut o hattini bilmeyen cok kimse var insan bu hep ayni halde kalip o hali üzerinee sebat ve sabir ile daim olmak da herkese mümkün degil ve ayni zamanda bu zor bir vakia olur..

KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam eline saglik bu paylasim icin sen sag ol KavaFil.

Malesef kendini veyahut o hattini bilmeyen cok kimse var insan bu hep ayni halde kalip o hali üzerinee sebat ve sabir ile daim olmak da herkese mümkün degil ve ayni zamanda bu zor bir vakia olur..
amin ALLAH razı olsun. bildiğimi gördüğümü yansıttım sadece o kadar kardeşim.. rabbim hidayet üzerine bizi sabit kılsın

Üst Ana Sayfa Alt