Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Irak'ta Mücadele Eden Irak Islam Ordusu Ehl-i Sünnet Midir

E Çevrimdışı

Ebu Remle

Üye
İslam-TR Üyesi
Irak yönetim itibariyle kafir bir yönetimdir. maliki kendisi şiidir. Nasıl oluyor da Irak ordusu islam ordusu olabiliyor ki? Senelerdir sünnilere yapmadıkları işkence ve zulüm kalmamıştır. Şimdi ise yine Müslümanlarla savaşıyorlar.. O halde bu Irak ordusu nasıl oluyor da müslüman olabiliyor?

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Irak yönetim itibariyle kafir bir yönetimdir. maliki kendisi şiidir. Nasıl oluyor da Irak ordusu islam ordusu olabiliyor ki? Senelerdir sünnilere yapmadıkları işkence ve zulüm kalmamıştır. Şimdi ise yine Müslümanlarla savaşıyorlar.. O halde bu Irak ordusu nasıl oluyor da müslüman olabiliyor?

Ahi Irak İslam Ordusu Irak'ta şii rejim, Peşmerge,PKK ve Sahvelerle savaşan bir örgüttür. Yani Irak ordusundan bahsetmiyorum. Onların şii olduğunu bilmeyen zaten herhalde yoktur. Benim bahsettiğim cemaat geçmişte Amerikan işgaliyle ve onun kuklalarıyla savaşmıştır, günümüzdeyse şia, Peşmerge, PKK ve Sahvelerle hala savaşmaktadır. El-Muhim, benim bahsettiğim Irak İslam Ordusu Irak devletinin ordusu değil, orda savaşan bir gruptur. İsimleri budur. Zaten biraz akide bilen herkez bilirki Irak Ordusu kafir ve Rafizidir. Es'Selmu aleykum.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Islamy.jpg

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Keskin nişancı Juba da bu cemaatten. Kendileri hakkında bir şey bilmiyorum, Irak Dosyası var, forumda da mevcut, 4 Bölüm, onu oku istersen..çok kapsamlı