Haber İşgüzar Kıldırgaçtan 5 Vakit Minareden Aşı Olun Çağrısı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İşgüzar Kıldırgaçtan 5 Vakit Minareden Aşı Olun Çağrısı

Siirt'te camiden koronavirüse karşı aşı olun çağrısı
27631

Koronavirüs ile mücadelede en düşük aşılama oranına sahip illerden Siirt'te yetkililer devreye girdi.

Merkez Abdulhakim Sancak Çarşı Cami imamı Nevzat Erdabakoğlu, anonslar yaparak halkı aşı olmaya davet etti.

Allah rızası için herkesi aşı olmaya davet ettiğini dile getiren Erdabakoğlu, camideki hoparlörle vatandaşların aşı olmaları için çağrıda bulunduklarını söyledi.

"AŞIMIZI BİR AN ÖNCE YAPTIRALIM"
Erdabakoğlu, "Mümin kardeşlerim; yüce dinimiz İslam, bedenimizi ve sağlığımızı bize emanet olarak vermiştir. Yüce mevlamız, Hz. Kur'an'da 'Kendinizi tehlikeye atmayınız ve tedbirleri aldıktan sonra Allah'a güveniniz' ilahi emrini vermiş. Peygamber (SAV) 'Tedavi olunuz' emrini vermişlerdir.

Bizler de bu emirlere uyarak bugün dünyayı kasıp kavuran korona salgın hastalığı nedeniyle bu hastalıktan kurtuluş yolu şu anda tek çare olan aşımızı bir an önce yaptıralım ki sağlığımıza daha güzel bir şekilde sahip çıkarak yüce dinimiz İslam'ın emrine uymaya gayret gösterelim."
dedi.

1626758115414.png 

Abdullahyuşa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çevremizde ve sosyal medyada karşılaştığımız aşılamalardan sonra olumsuz şeylerin tekrar etmemesi için aşı yaptırmayı bende tavsiye etmiyorum, ki inşaAllah bende olmayacam. Aşıdan sonra birçok kişide kalp krizi, kan pıhtılaşması, felç ve kısmi felç vakaları ve ölümler ciddi manada artmış durumda sağlığımız için bu aşıyı yapmasak iyi olur. Allah en doğrusunu bilir.
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt