Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

”işid” El Kaideyi Tasfiye Etme Operasyonunun Adıdır!

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haçlılar bir bölge de istediklerini silah zoru ile elde edemedikleri takdirde medyaları ve ajanları aracılığı ile bilgi kirliliği, dezenformasyon, saptırma ve yanıltma yoluna giderler. Bu şekilde insanlarda algılama bozukluğu oluşturarak insanlara dostlarını düşman,düşmanlarını ise dost gibi gösterir ve istediklerini elde etmeye çalışırlar.

Savcılık tarafından toplatılmış olmasına rağmen Şeyh Abdullah Azzam’ın kayıp minare kitabını şayet bulabilirseniz bu günlerde okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu kitabı okuyanlar, Şeyh Abdullah Azzam’ın tamda bu konuda yapmış olduğu muazzam analiz ile Haçlıların bu konudaki hilelerini bir nebze olsun idrak edebilirler. Kitap Haçlıların savaş meydanlarında elde edemedikleri başarıyı Osmanlı Halifesine kurdukları tuzaklar ve ayak oyunları ile nasıl elde ettiklerini ele alıyor ve oluşturdukları algı bozuklukları ile İslam halifesini bizzat Müslümanların kendi elleri ile nasıl sürgüne zorladıklarını anlatıyor.

Geçmişte Halifeyi yıkmak için meydana sürülen, İman ve iyilik iddiası ile ortaya çıkan ingiliz ajanı Selanikli Kemal ve orduları bir kaç saat içerisinde üç beş mermi atarak İzmiri Yunan askerlerinden temizledi. Selanikli kemal ve orduları bir gecede şehirleri fetih ediyor ve orduları dize getiriyordu! Selanikli kemal Avrupa menşeli basın tarafından kötüleniyor. Halife ve orduları ise övülüyordu.Bu şekilde halkta Halife konusunda bir algı oluşturuldu! Bunların hepsi bir oyunun parçasıydı! Böylelikle halkın gözünde Halife işe yaramaz bir insan ve istenmeyen adam, Selanikli Kemal ise dünyayı dize getiren bir kahraman oldu! Sonrası malumunuz! Geçmişte Hilafetin yıkılması için tezgahlanan oyunun bir benzeri bu günlerde tekrar sahneye koyuldu.

Bu gün aynı olayın bir benzeri Haçlıların ve Siyonistlerin orta doğudaki bütün hesaplarını alt üst eden EL Kaide Cemaati için icra edilmektedir. B.M. üyesi 60 ülke ile birlikte başını Amerikanın çektiği Haçlı ordusu Afganistan’da ve Irak da Usame bin Ladin in orduları tarafından bozguna uğratılmış. Amerikanın türlü türlü hileleri bu cemaate bir zarar verememiş ve El Kaide bu savaşlardan kat ve kat güçlenerek çıkmıştır. El Kaide Suriye Cihadı ile birlikte İranın ve Şii ittifakının planlarını da alt üst etti. Bu yüzden El Kaide ile mücadele adı altında bölgede şii ,haçlı ve siyonistlerin oluşturduğu yeni bir ittifak kuruldu.

Evet her zalimin boğazına batan ve her mazlumun yardımcısı olan El Kaide bu ittifak tarafından yok edilmek istenmektedir. Savaş dehası EL Kaide ile mücadelede silahın gücü ile istediklerini elde edemeyeceklerinin farkında olan bu ülkeler El Kaide nin gücünü kırmak için geçmişte Osmanlı Halifesine uyguladıkları çirkin senaryonun bir benzerini İşid örgütü eli ile uygulamaya koyuldular.

Musul bir günde İşid tarafından fetih ediliyor,Maliki rejiminin El Kaide ile mücadele etmek için amerika dan istediği ağır silahlar , tanklar , zırhlı araçlar ve milyonlarca mermi bir gecede İşid’in eline geçiyor.

Bu açıklamalar basında henüz geçen aylarda yer buldu ; ”ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği’nde görevli askeri ateşe yardımcısı Binbaşı Bill Bender, yaptığı basın açıklamasında,”Terörle mücadelede kullanılmak üzere 27 sandık silah, 5 milyon mermi ve bin 300 tank mermisinden oluşan askeri mühimmat Irak ordusuna teslim edildi. Irak’ın ihtiyacı olan diğer tüm mühimmatın temini konusunda yardıma hazırız. Daha önce anlaşmış olduğumuz savaş uçaklarının teslimatının hızlandırılması için de çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

”Bender, ABD’nin iki hafta içinde teslim etmesi gereken 100 adet havadan karaya, karadan karaya atılabilen “Hellfire” füzelerinin 13 adetlik ilk partisinin teslimatının da gerçekleştirildiğini belirtti.” ‘

‘Irak Başbakanı Nuri el-Maliki’nin, El Kaide ve diğer terör örgütleriyle mücadele için ABD’den yardım talebi doğrultusunda daha önce de ülkeye mühimmat desteği sağlanmıştı.”

Amerikanın bölgeye El Kaide ile mücadele etmek için gönderdiği silahlar İşid tarafından ele geçiriliyor ve aynı gün içerisinde El Kaide nin Suriye kolu olan Nusret Cephesini yok etmek için Suriye’nin Deyr Zuur bölgesine sevk ediliyor. Afganistan’ın, Suriye’nin büyük bir bölümünün , Afrika kıta sının büyük bir kısmının ve Yemen in El Kaide tarafından feth edilmesinin medya da yankılan mamasına rağmen Musul’un İşid tarafından fetih edilmesi Dünya basınında yankı uyandırıyor. Basın adeta bu haber ile gözlerini açıyor ve bu haber ile kapatıyor!

Bu örgüt gerçekten büyük işler başarıyor! Amerikanın onlarca yıldır öldüremediği EL Kaide komutanlarını ve emirlerini birer birer katlediyor. Bir kaç ay önce bağlı bulunduğu kendi emirlerine ve alimlerine hakaretler ve iftiralar atarak onların haçlılar tarafından yok edemediği Ümmet içindeki itibarlarını ve güvenilirliklerini sarsıyor.

Yaklaşık 35 yıldır Cihad bölgelerinde gruplaşmak isteyen ve Usame bin Ladin tarafından kabul görmeyen tekfirci ve harici gruplar İşid içerisinde rahatça yuvalanabiliyor. Ve her türlü istekleri karşılanarak kendilerine büyük mevkiler ve emirlikler veriliyor. Bu hariciler insanların mallarını gasp etme,yağmalama ve onların kanlarını helal görme hususunda pek mahir ve cesur kimselerdir.

İşid El Kaideye gerçekten de Haçlıların kırk yılda vermediği zararları bir kaç ayda verebildi Nede olsa El Kaide için düşman, kendi içerisinden çıkarılmıştı. Yıllardır hilafet özlemi ile yanıp tutuşan Ümmet adı İslam Devleti olan bu oluşuma karşı nasıl bir duruş sergileyeceğinin şaşkınlığı içerisinde. Ehli Sünnetin düşmanları ise bu durumun farkında. Kamu oyunda ortaya sunulan yaygaralar bir yana unutulmaması gerekir ki bu grup Suriye de binlerce masumu şüphe üzerine katletti ve altı ay gibi kısa bir sürede Esed ile savaş için evlerinden çıkan üç bin Mücahidi öldürdü. Bu sürede Esed orduları karşı tek bir operasyon gerçekleştirmedi.

Onların yaldızlı sözleri, güzel silahları ve amerikan arabalarından oluşan araçları sizleri aldatmasın zira Allah (swt) “Zalimlere en ufak bir meyil göstermeyiniz, yoksa size de Cehennem ateşi dokunur…” (Hud 11/113) buyurmaktadır.

Alimlerin ve Emirlerin İşid’in desteklenmemesi hususunda ittifakı bulunmaktadır…

Tanzim Kaide ve Ehli sünnetin evlatları için düşmanlarının sayısı ve silahlarının üstünlüğünün hiç bir önemi yoktur.Haçlı Kulübü olan B.M. nin oluşturduğu sözde süper güçler olan 60 ülke onları mağlup edememiştir. Çünkü Allah’ın (svt) kendi yolunda Cihad edenleri zafere ulaştıracağı hak bir vaat tir. Lakin 60 ülke ile baş edebilen bu cemaatin kendi evlatları ile mücadele edebilmesi mümkün değildir. Bu bağlamda İşid büyük bir saptırma ve tehlikedir. İşid’in öne sürdüğü bahaneler ve talepleri meşru değildir.

Ümmet’in Cihad ile alakalı işi Yemenden,Mağrib den, Afrika ve Suriye den gelen biatler ile Eymen Ez Zevaihiri üzerinde karar kılmıştır.

Arfece rivayetinde demiştir ki: Rasulullah [SallAllahu ‘Aleyhi ve Sellem]‘den şunu işittim:”İşiniz (yönetimle ilgili işleriniz) bir adam üzerinde karar kılınmışken birisi gelip sizin birliğinizi parçalamak ve cemaatınızı bölmek isterse onu öldürün” “İlk biat edilene vefakar olunuz onlara karşı olan vazifelerinizi yerine getiriniz. Muhakkak ki Allah size karşı olan vazifelerini yapıp yapmadıklarını onlara soracaktır.” (Müslim K. İmara Bab 10 H. No: 1842)

Huzeyfe el-Yeman(r.a.)’dan gelen şu rivayet; Resulullah (sav) şöyle buyurdu ; “… O’nu(Emir’i) dinleyin ve emirlerini yerine getirin. Hatta sırtınız kırbaçlansa, servetiniz kapışılsa bile dinleyin ve itaat edin!

”Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, Rasul’e ve sizden olan ulü’l-emre itaat edin.” (Nisa 59)

Nitekim Müslim, Abdullah b.Amr b.El As’ın Rasulullah [SallAllahu ‘Aleyhi ve Sellem]‘den işittiği şu hadisi rivayet eder: “Kim ki bir imama biat eder, eliyle musafaha ederek kalbinin sevgisini verirse gücü yettiği kadar itaat etsin. Eğer başka birisi gelip o imamla (idareyi ele geçirmek için) mücadele ederse sonra çıkanın boynunu vurun”

Şunu unutmayın ki Mekke nin işgal edilmesi , Ehli sünnetin namuslarının ve çocuklarının kanlarının helal kılınması önündeki en büyük engel Tanzim Kaide ve diğer Ehli sünnet Cihad Cemaatleridir. Her Müslümanın bu cemaatleri desteklemesi üzerine farzdır Hal böyle iken bu cemaatlerin altlarını oymaya çalışanları ve düşmanlarını desteklemek meşru bir davranış değildir.

Resulullah sav buyurduki ; “Kim bir zalime yardım ederse, Allah o zalimi onun başına belâ yapar.”Câmiü’s-Sağir, Hadis No: 8472

ummetislam

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şunu unutmayın ki Mekke nin işgal edilmesi , Ehli sünnetin namuslarının ve çocuklarının kanlarının helal kılınması önündeki en büyük engel Tanzim Kaide ve diğer Ehli sünnet Cihad Cemaatleridir. Her Müslümanın bu cemaatleri desteklemesi üzerine farzdır Hal böyle iken bu cemaatlerin altlarını oymaya çalışanları ve düşmanlarını desteklemek meşru bir davranış değildir.

Resulullah sav buyurduki ; “Kim bir zalime yardım ederse, Allah o zalimi onun başına belâ yapar.”Câmiü’s-Sağir, Hadis No: 8472

http://www.ummetislam.com/isid-el-kaideyi-tasfiye-etme-operasyonunun-adidir.html

Rabbim şahid ol,sırf bu sebebten dolayı ışide karşıyım,sırf bu yüzden kaide ve diğer ehli sünnet cemaatlerini seviyorum.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
adnani zevahiri ile dalga geçer gibi konuşmuştu o gün ben de sinir olmuştum ışid'e. galiba biz müslümanların yıllardır yaşadığı eziklikler güçlenen ışid'i desteklemeye itiyor bizi heyecana kapılık hak davayı unutuyoruz.

el kaide ve şeyh zevahirinin yanındayız.

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşid'in elini kolunu sallaya sallaya, Musul'a girin Amerikan silahlarına, füzelerine ve tekfirci askerlerine maaş vermek için 433 milyon dolar paraya el koyması beni kaygılandırıyor..

Bu silahlar Deyr zOR'a götürülüp, El nusra ve Ahraruş Şam'a karşı kullanılacak ise gerçekten bu büyük bir ihanet olur. Bakalım İşidi Bağdat'ta mı yürüyecek , yoksa bu silahlarla Suriye'ye mi geçecek.O zaman olayı daha iyi anlamış olacağız.

Takla haber niyetlerini yazmış IŞİD güçlerinin Musul'da ele geçirdiği Humvee tipi askeri araçlar Suriye'ye gelmeye devam ediyor:

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
adnani zevahiri ile dalga geçer gibi konuşmuştu o gün ben de sinir olmuştum ışid'e. galiba biz müslümanların yıllardır yaşadığı eziklikler güçlenen ışid'i desteklemeye itiyor bizi heyecana kapılık hak davayı unutuyoruz.

el kaide ve şeyh zevahirinin yanındayız.

, bu ümmet işid in yaptıklarını unutmayacak dedin, başka bir yorumun da ise ;
fakat işidi hala sevmeye çalışıyorum diyorsun.
bu nasıl bir çelişki ?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
, bu ümmet işid in yaptıklarını unutmayacak dedin, başka bir yorumun da ise ;
fakat işidi hala sevmeye çalışıyorum diyorsun.
bu nasıl bir çelişki ?
Asla celişki degil Allah muminleri kardes ilan etmistir yaptiklari tun kotuluklere ragmen sevmeye calisiyorum cunku muslumanlar kafir degiller ama ypatiklarini unutamam.

Bir nevi amcasini olduren vahsiyi seven rasulullah gibi. Kafir degil bu adamlar mumin mumini sevmeye calismalidir bu benim sorumlulugum eger onlar mumuni sevmezse Allah onlara hesap soracak bundan dolayi.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bir nevi amcasini olduren vahsiyi seven rasulullah gibi. Kafir degil bu adamlar mumin mumini sevmeye calismalidir bu benim sorumlulugum eger onlar mumuni sevmezse Allah onlara hesap soracak bundan dolayi.

Bu nasil bir kiyas ahi?

Gercekten kafanizi disari mi cikardiniz anlamiyorum.

Bir defa vahsi r.a tevbe etti, isid hangi ara yaptiklarindan tevbe etti de vahsi r.a ile kiyas yapiveriyorsunuz.

Hayret...

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim korkum, salih cihad liderlerinin bir bir bu dünyadan göcüp,meydanın cahil cani , yeni yetme gençlere kalması. Tamam islam kıyamete kadar bakidir, ama Allah ilmi alimlerin ölmesi ile bizden alır ve meydan cahillere kalır.

Şimdi Abdullah azzam gibi, molla ömer gibi, zevahiri gibi liderler gidipte onların yerini dolduramayacak şahıslar kalırsa nereye sürükleneceğimiz Allah bilir.

Rabbim böyle bir afetten korusun ve hak yolda yürüyen salih, alim, müttaki mücahidleri ümmetin başından eksik etmesin.

Rabbim bizide müttakilere önder yapsın.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bu nasil bir kiyas ahi?

Gercekten kafanizi disari mi cikardiniz anlamiyorum.

Bir defa vahsi r.a tevbe etti, isid hangi ara yaptiklarindan tevbe etti de vahsi r.a ile kiyas yapiveriyorsunuz.

Hayret...
Dogru diyorsun tevbe etti ve sonuna kadar sozunde durdu sevmeye calismamin nedeni muslumana kin duymamaya calismak. Bilmiyorum yanlis mi bu dusuncem. Aklima basi sirtina konmus mucahid geliyor unutamiyorum ama isidden nefret de etmek istemiyorum.

Biraz da laiklerin bile Iside kafir demeleri zoruma gidiyor heralde akhi.

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dogru diyorsun tevbe etti ve sonuna kadar sozunde durdu sevmeye calismamin nedeni muslumana kin duymamaya calismak. Bilmiyorum yanlis mi bu dusuncem. Aklima basi sirtina konmus mucahid geliyor unutamiyorum ama isidden nefret de etmek istemiyorum.

Biraz da laiklerin bile Iside kafir demeleri zoruma gidiyor heralde akhi.

laikleride işin içine kattınya., sana diyecek bir şey bulamıyorum. selametle kal kardeşim.

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haçlılar bir bölge de istediklerini silah zoru ile elde edemedikleri takdirde medyaları ve ajanları aracılığı ile bilgi kirliliği, dezenformasyon, saptırma ve yanıltma yoluna giderler. Bu şekilde insanlarda algılama bozukluğu oluşturarak insanlara dostlarını düşman,düşmanlarını ise dost gibi gösterir ve istediklerini elde etmeye çalışırlar.

aynen oyle etraf algisi bozuk olanlarla dolu .. isin kotusu bunlarinda agzi var durmadan konusuyorlar ..

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ALLAH islah etsin iside gidipte sizi tekfir eden ücbes gulatin ithamlari ile hareket ediyorsunuz.husni zan yok sizde

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
  • Haçlılar bir bölge de istediklerini silah zoru ile elde edemedikleri takdirde medyaları ve ajanları aracılığı ile bilgi kirliliği, dezenformasyon, saptırma ve yanıltma yoluna giderler. Bu şekilde insanlarda algılama bozukluğu oluşturarak insanlara dostlarını düşman,düşmanlarını ise dost gibi gösterir ve istediklerini elde etmeye çalışırlar.
ALGILIYORUM :

MESELA ŞU ANDA SÖZCÜ GAZETESİ DE STAR GAZETESİ DE IŞİD'E TERÖRİST DEMEKTE.

Algılamaya devam ediyorum düne kadar esada söven akp liler Maliki liderliğinde Obama desteğiile IŞİD'e saldırmaya kalkışşmaktalar .

Durmak yok devam ,,

Dün bayrak indirildi dye bağıran milliyetçiler bugün Barzaninin gönüllü asker i olacaklar ..

Yine algılıyorum;

IŞİD' yüzünden suriiyede kürdistan kuramayan kürtçüler en büyük türk milliyetçisi olup çıkmak üzere rojava yemediler musul kerkük diyelim demekteler ...

Algı çok değişik bir şey ya ....

Seçicilik flan oluyor işte ..

Bu arada rabia için eller indi Mısır'da Sisi nin kazandığı seçim Gül tarafından kutlandı

Akkoyunlar barzani ile yaptıkları petrol anlaşması IŞİD yüzünden tehlikeye girdiği için yeni bir işaret kullanabilirler dikkat ,,, mesela şöyle bi şey ...
upload_2014-6-12_22-33-54.jpeg