Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

IŞİD mücahidleri hakkında katliam fetvası

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Takva Haber / Haber Merkezi

Suriye'deki kanlı sürecin baş mimarlarından olan ve ÖSO'nun "Suudçu şeyhi" olarak tanımlanan Adnan Arur'un internete sızan bir ses kaydında "Irak-Şam İslam Devleti savaşçılarının öldürülmesi gerektiğini" söylediği belirtiliyor.

Daha önceki fetvalarında ÖSO'ya karşı olanların, özellikle de Alevilerin kanının helal olduğunu ve leşlerinin köpeklere yem edilebileciğini belirten Adnan Arur, bu kez "bir sohbet ortamında" IŞİD hakkında kendisine sorulan bir soruya tekfirci gruplar olarak nitelenen bu kişilerin Suriye'den çekilmedikleri takdirde kanlarının helal olacağını söylediği belirtiliyor. İnternette ses kaydı olarak bulunan konuşmada sesin Adnan Arur'a ait olduğuna dair bir şüphe bulunmuyor.

Bu konuşmanın sosyal medya üzerinden yayılması üzerine resmi twitter hesabından açıklama yapan Adnan Arur, söz konusu ses kaydının bazı kısımlarının kesildiğini ve ifade etmek istediği şeyin çarpıtıldığını belirterek "mücahidlerin" kanını helal görmediğini ifade etti.

Fakat sosyal medya üzerinde El Kaide yanlısı paylaşımlar yapan hesaplar, buna rağmen Şeyh Adnan Arur'un IŞİD'i hiçbir zaman "mücahid" bir grup olarak görmediğini belirterek söz konusu ifadelerin ayan beyan ortada olduğunu söylüyorlar ve "Adnan Arur'un gerçek yüzünü ortaya çıkardığı için Allah'a hamdolsun" diyorlar.

Suriye'de 2011 yılında başlayan ayaklanmada, muhalifler lehine silahlı saldırı ve katliam fetvası vermesiyle dikkatleri üzerine çeken Adnan Arur, ÖSO'nun tek çatı olduğu süreçte fetva makamı olarak bilinmekte ve sözlerine "Suriye Direnişi"ne sahip çıkan çoğu kimse tarafından itibar edilmekteydi.

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Takva Haber / Haber Merkezi

Fakat sosyal medya üzerinde El Kaide yanlısı paylaşımlar yapan hesaplar, buna rağmen Şeyh Adnan Arur'un IŞİD'i hiçbir zaman "mücahid" bir grup olarak görmediğini belirterek söz konusu ifadelerin ayan beyan ortada olduğunu söylüyorlar ve "Adnan Arur'un gerçek yüzünü ortaya çıkardığı için Allah'a hamdolsun" diyorlar.
.

Sosyal medya üzerinde her mucahid yanlısı paylaşım yapanların sözlerini dinleseydik ortalık fitneden geçilmezdi.
Şeyh Adnan Arur'un sözleri çarpıtılmış olabilir. Baştan beri mücahidlere destek veren bir Şeyh ve Suriye devriminin şeyhi olarak bilinir. O yüzden ben bu tür haberlere temkinli yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum. Olumsuz düşünmesi farklı bir şey kanlarını helal görmesi farklı bir şey..

Bu sanal ortamda günaha, kul hakkına girmek kadar kolay bir şey yok. Sosyal medyada birkaç kaide yanlısı paylaşım yapanların sözlerini getirip bu habere koyarak başkalarını hedef haline getirmek mantıksız bir habercilik anlayışı..

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sayin forum yöneticisi zan yapma hakkimda ben fitne olsun diye yazmadim siz degerli kardeslerimin bu konu ile ilgili bilgis varmidir diye yazdim.yoksa alim olan birine dil uzatmadim.ALLAH bilsin.zannin icin tövbe et.cünkü itham etmek kolay fitne ile isim olmaz sen ne kadar müslümansan biz de o kadar müslümaniz.burda forum yöneticisi olman zan hakkina sahip oldugunu göstermez.ALLAH beni de seni de islah etsin insaALLAH

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim ben senin hakkında herhangi bir zanda bulunarak yorum yapmadım niye üzerine alındın ki? Bu yorumum tamamen haberle alakalıdır. Kimin yayınladığına bakmadım bile..
Haberi yapan sitenin habercilik anlayışını sorguladım. Üzerine alınmana gerek yok yani..