Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İŞİD ÖSO çatışmasına dair

V Çevrimdışı

vesadece

Üye
İslam-TR Üyesi
kimler ne konuşmuş çok okumadım ama İŞİD'e yapılan suçlamalar bu iş kesinlikle komplo diye düşündürüyor

işid'in merkezinden 10 yaşında esir çocuk kurtarıldı...
esirlere işkence edilmişti...
elleri bağlı sivillerin infazı..
gösteri yapan halkın üzerine ateş açmak...

bu ithamlar amerikan askerlerine bile müsle(işkence) yapmayan ve haklarından şimdiye kadar hayırdan başka bir şey duymadığımız mücahidlere yapılıyorsa.... biraz durup düşünmek lazım. çetrefilli, çalışılmış ve şimdi düğmeye basılmış bir operasyon sözkonusu gibi. amaç halkla da bütünleşmeye başlayan İŞİD'in imajını bitirmek ve şimdiye kadar hiç olmadığı kadar yaklaşan islam devleti projelerini baltalamak...Allah(svt) fitnecilerin belini kırsın ve münafıkla mü'minin arasını kesin bir şekilde ayırsın. amin

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
amin kardeşim

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birşeyler olmasını bekliyordum. Kudüse yaklaşan her adımda anormal birsürü şey bekliyordum. Lakin 1 haftadır yaşanılanlar aklımı durdurdu.

Türkiye içerisinde olanların da bu konudan bağımsız olduğunu düşünmüyorum.
Birrşeyler için düğmeye basıldı. (Ama Mücahitler hakkında gelen bu tarz haberler . inanmak mümkün değil ) büyük bir operasyon yaşanıyor şu an. Çok büyük. Türkiye içerde kendi işleri ile meşgül ediliyor. Gerçi müslümanların yaşadığı tüm topraklar aynı durumda uzunca bir zamandır.
Aklıselim olmak gerek. Ayrılıklar beni çok üzüyor. birleşme zamanı. Ayrılık değil.
Bu ortam çok şaşıracağımız şeylere gebe. Müslüman coğrafyalarda derin bir kaos isteniyor.
Ümmet olamayışımızın sancısı bunlar işte. Bu olaylar ümmet olmabilmeyi nasip eder inşallah

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
suriyede sadece ışid için değil bu olayın tüm mücahidler ve müminler için bir fitne olduğu çok açık suriyeye cihada gitmek isteyenlerin çokları bu tür bir fitne ortamına girmek istemeyecektir...bu fitne devam ederse suriye cihadı zayıflar ve yardımlar azalır bu da kafirlerin planı...Allah bizleri fitneden korusun

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kıt'al'in izzeti ve ulviliğine zarar verenler oldukça direniş daha da zayıflayacaktır.Bugün maşa olarak kullanıldığının farkında olmayanlar,yarın geçmişlerine bakıp ne ile övüneceklerini gözden geçirmelidirler.

Üst Ana Sayfa Alt