Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ösö işid ya da nusret cephesinin emirini öldürdü

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
buda şia sitesinden haber hangisi doğrusu,yukarıda OSO TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ DİYOR ZİRA..

18xi0VO.png

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben şöyle algılıyorum.
Her türlü haberi mücahidleri birbirine düşürmek için kullanmaya başladılar.
Yada ÖSO nun demokrasi isteyen tarafı mücahitleri karşısına alıyor.

EBU NİDA Çevrimdışı

EBU NİDA

Üye
İslam-TR Üyesi
CEPHELERDEN GERÇEK AÇIKLAMA GELENE KADAR BU GİBİ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN.MALESEF BAZI MÜSLÜMALAR VE KENDİSİNİ MÜSLÜMAN ZANNEDEN İNSANLAR BU HABERLERİN AĞINA TAKILARAK HEMEN FISKINI KUSUYORLAR.ONDAN SONRADA BUNUN YANLIŞ BİR HABER OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE DİĞERLERİNE NASİHATTA BULUNARAK FASIKLARIN HABERLERİNİN ARAŞTIRILMASI GEREKTİĞİ AYETİNİ YAZIYORLAR.HALBUKİ SABREDİP BİRAZ BEKLESELER MÜCAHİDLERİN HAKKINA GİRMEMİŞ OLACAKLARDI Kİ MALESEF İNSAN ACELECİDİR.

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
CEPHELERDEN GERÇEK AÇIKLAMA GELENE KADAR BU GİBİ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN.MALESEF BAZI MÜSLÜMALAR VE KENDİSİNİ MÜSLÜMAN ZANNEDEN İNSANLAR BU HABERLERİN AĞINA TAKILARAK HEMEN FISKINI KUSUYORLAR.ONDAN SONRADA BUNUN YANLIŞ BİR HABER OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE DİĞERLERİNE NASİHATTA BULUNARAK FASIKLARIN HABERLERİNİN ARAŞTIRILMASI GEREKTİĞİ AYETİNİ YAZIYORLAR.HALBUKİ SABREDİP BİRAZ BEKLESELER MÜCAHİDLERİN HAKKINA GİRMEMİŞ OLACAKLARDI Kİ MALESEF İNSAN ACELECİDİR.

Kesinlikle katılıyorum, bu haberleri resmi açıklama olmadan yayınlamayın, zevahirinin sahte açıklaması yuzunden burada insanların tartışmasını unutmayın..

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaş bu haberleri veren güvenilir olmayan site olsa tamam ama gelmiş hiç haber vermeyin gibi konuşuyorsunuz.Ösönün bir kanadının demokrasici olduğunu biliyor musun bilmiyor musun? Sanki orada sadece Müslümanlar esada karşı savaşıyormuş gibi konuşuyorsunuz.

EBU NİDA Çevrimdışı

EBU NİDA

Üye
İslam-TR Üyesi
bir ikiciside ben ösonun ne olduğunu biliyorum.genel olarak oradan gelen haberlerin araştırılması gerektiğini söylüyorum.

msj düzelttim sen bu haberi veren güvenilir haber sitesi olmasa tamam demişsin onu derken ben bu şia sitesini diyorsun diye anladım

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
FMRTRK yazarken düşün yada düşünürken yaz.yazını oku inşaALLAH. bir ikiciside ben ösonun ne olduğunu biliyorum.genel olarak oradan gelen haberlerin araştırılması gerektiğini söylüyorum.
Tamam araştırılsın ama nasıl araştırılsın? Mesela mücahidler 100 esad askeri öldürdü denildiğinde neden araştırmıyoruz? Aynı site o haberi verip bu haberi de veriyor.Yani güvenilir siteler zaten araştırıyor.Biz de Müslümanlara güveniyoruz ahi.

EBU NİDA Çevrimdışı

EBU NİDA

Üye
İslam-TR Üyesi
müslümanın maslatı olan haberleri kast etmiyor mücahidler 100 esad askeri öldürse bu yalan olsa benim bundan kaybedeceğim olmaz.ama şu mücahid şu mücahidi vurmuş haberi olursa benim bundan zararım olur ben bunu direk kabul edersem 2 müslümanada zulm etmiş olurum.ve insanlarıda bu fitneye çekmiş olurum. sonuçta ahraruşşamda gelen bir mücahidi haberini ısıs dan gelen bir mücahidin haberini dinlediğimde 2 side zıt haberler getiriyor.2 side adil fekat 2 side aynı şeyleri bilmiyor.neden çünkü 2 side duyduğunu konuşuyor.şimdi ben hangisini alacağım ? onun için şahidleri varsa ve sen onun adeletine inanıyorsan dersinki bu haberi bana şahidleriyle birlikte getirler sen o zaman ister haber yap istersen biraz daha sabret sana kalmış.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
müslümanın maslatı olan haberleri kast etmiyor mücahidler 100 esad askeri öldürse bu yalan olsa benim bundan kaybedeceğim olmaz.ama şu mücahid şu mücahidi vurmuş haberi olursa benim bundan zararım olur ben bunu direk kabul edersem 2 müslümanada zulm etmiş olurum.ve insanlarıda bu fitneye çekmiş olurum. sonuçta ahraruşşamda gelen bir mücahidi haberini ısıs dan gelen bir mücahidin haberini dinlediğimde 2 side zıt haberler getiriyor.2 side adil fekat 2 side aynı şeyleri bilmiyor.neden çünkü 2 side duyduğunu konuşuyor.şimdi ben hangisini alacağım ? onun için şahidleri varsa ve sen onun adeletine inanıyorsan dersinki bu haberi bana şahidleriyle birlikte getirler sen o zaman ister haber yap istersen biraz daha sabret sana kalmış.
Gidip oraya öldüreni bulup sorarım merak etme.Kesin demiyor zaten haberin içeriğine bakarsan iddia edildi diyor.Her şeye aynı bakış açısıyla bakılmaz o olay farklı bu olay farklı.Adam gitsin bir mücahidi öldürsün sonra adı fitne çıkmasın olsun.Konunun kilitlenmesini istiyorum tartışmaya girmek istemiyorum artık.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu haber sadece şia kaynaklarında görülüyor onun içinde itibar edilmemesi lazım..velevki böyle hadise vuku bulsa idi mücahidler tarafındanda gerekli açıklamalar gelirdi..

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu haber sadece şia kaynaklarında görülüyor onun içinde itibar edilmemesi lazım..velevki böyle hadise vuku bulsa idi mücahidler tarafındanda gerekli açıklamalar gelirdi..
Benim paylaştığım site şia sitesi değil ahi.Genede farklı problemlere neden olmamak için bu konunun kilitlenmesini silinmesini istiyorum.