Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid Peter Kassig'i Infaz Etti

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD Peter Kassig'i infaz etti
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) elindeki rehinelerden birini daha infaz etti. IŞİD, ABD'li yardım görevlisi Peter Kassig'i İslam'ı seçmesine rağmen başını kestiği videoları yayımladı.

isid-peter-kassig-i-infaz-etti.jpg

IŞİD tarafından rehin alındıktan sonra İslam'ı seçen ve Abdülrahman ismini alan 26 yaşındaki Kassig, 1 Ekim 2013'te yakalanmadan önce Irak'ta sağlık görevlisi olarak çalışıyordu.

Kassig'in Hindistanlı anne babası Ed ve Paula Kassig, Mayıs 2014'te bir videoyayımlayarak oğullarının serbest bırakılmasını istemişlerdi.

IŞİD, Kassig'i ilk olarak İngiliz yardım görevlisi Alan Henning'in infaz edildiği videonun sonunda "bir sonraki kurban" olarak göstermişti. Kassig ve Henning'in aynı hücrede tutulduğu biliniyordu.

IŞİD İngiliz yardım görevlisi Alan Henning, Amerikalı gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff ile İskoç yardım kuruluşu çalışanı David Haines'i benzer şekilde, başlarını keserek öldürmüştü.

'CİHATÇI JOHN YARALANDI' İDDİASI

Öte yandan kafa kesme videolarında görülen ve "Cihatçı John" olarak anılan İngiliz aksanlı IŞİD militanının, geçtiğimiz hafta düzenlenen bir hava saldırısında yaralandığı iddia edildi.

İngiliz makamları ise kendilerine böyle bir bilgi geldiğini ancak bunu henüz doğrulayamadıklarını söyledi. İngiliz Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, "Bu kişinin yaralandığı haberlerini duyduk, araştırıyoruz. Olay geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşmiş. Maalesef Suriye'de bir temsilciliğimiz yok o yüzden bu bilgileri doğrulatmak çok kolay değil" diye konuştu.

İddialara göre "Cihatçı John" olarak bilinen IŞİD militanı, geçtiğimiz hafta sonu üst düzey IŞİD yetkililerinin katıldığı bir toplantıya katıldı. ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri dew toplantının yapılacağı yeri hedef aldı. "Maskeli cellat" da bu bombardımanda ağır yaralanan isimlerden biri oldu.

'Cihatçı John'un yaralandığı iddialarının ardından ABD'li yardım görevlisi Peter Kassig'in öldürüldüğü videosunun gelmesi ise kafaları karıştırdı.

26742168.jpg

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adamlar resmen hollywood tarzı bir çekim yapmışlar,doğrusu çekim şekli ve yapılış tarzına bakıldığı zaman bu şte profesyonel ve önceden ciddi bir hazırlık yhapılmış.Hem kamera çekimi ve çekim şekli,hemde kasapların işinde uzman olduğu çok net belli oluyor.İşlerini hakkıyla yerine getirmişler.yok büyle bir çekim ve kesim şekli...
hayret ettim,ışid propagandada mükemmel bir alana sahib..

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
İslam'ı seçmesine rağmen başını hangi gerekçeyle kesmişler acaba?

zahiri hali muslumanligina yetmiyor inancında oldukları için veya hakikatte müslüman olsa bile, kafirken ele geçirildiği için hükmen kafir muamelesi görür inancında oldukları için öldürmüşlerdir

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
https://www.islam-tr.org/konu/islama-gore-kafir-oldurme-sekli-nasildir.21122/

"Savaşta inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman hemen boyunlarını vurun. ..." (Muhammed 4)

İslamda öldürülecek kişinin boynu (kılıçla) vurulur. Kafa (boyun) kesilirken aslolan öldürülecek kişiye en az acıyı (en güzel şekilde öldürmek) hissettirerek öldürmek için boyunun arka kısmından (enseden)keskin bir kılıç ile hızlı şekilde vurulup, beyinden geçen sinirlerin beyin ile irtibatını koparıp (acı)hissiyatı sonlardırarak öldürmektir.
فَلَمَّا أَسْلَمَا وَتَلَّهُ لِلْجَبِينِ

Günümüzdeki cahid esnasında muslumanların kafir askerleri boyunlarından kesmeleri sunnetee uygun olanlarıdır. Fakat boğazdan keserek kesilmesi sunnete uymamaktadır. Oradaki şeraiti bilmediğimizden , bu şekilde kesilmesini fetva veren bir alimin neye dayanarak böyle kestirdiğini bilmediğimizden bu konuda yorum yapamamaktayız.
(Allahu alem bu konuda ya dikkat etmemektedirler yahut, kafirlerin daha çok kan ve korkunç bir görüntü karşısında dehşete düşerek muslumanlardan korkup çekinmesi istenmiş olunabilir. Bu benim tahminim. Allah muslumanların gunahlarını avf eylesin)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
arkadaslar bu hangi filmden alinti, filmin adini verirseniz sinema cekimini de izlemek isterim!!!

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adam muskuman oldugu halde oldurulmus. Buda isidin amacinin islamdan baska birsey oldugunu gosteriyor. Allah bu toplulugu islah etsin.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
zahiri hali muslumanligina yetmiyor inancında oldukları için veya hakikatte müslüman olsa bile, kafirken ele geçirildiği için hükmen kafir muamelesi görür inancında oldukları için öldürmüşlerdir
Esirken müslüman olan öldürülmez. Çünkü artık, İslâm onların şerrinden emin olmuştur (İbn Hazm, el-Muhalla, (Nşr. A.M.Şakir) VII, 309)

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam'ı seçmesine rağmen başını hangi gerekçeyle kesmişler acaba?

Ben İslamı seçtiklerini bilmiyorum. Bu haberlerin kaynağı ney onu da bilmiyorum. Kafa kesme görüntüleri gerçek mi onu da bilmiyorum. Ama şu muhakkak gazetecilerin çoğu MASUM DEĞİLDİR...

YAV BIRAKIN KESSİNLER. KESTİKERLİ ABDLİ,BATILI KAFİR OLSUN DA NE OLUYORSA OLSUN. ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ Kİ ALİMLERİN GÖRÜŞLERİ VAR, ELEŞTİRİYORLAR KESMELERİNİ. YAV ALLAH AŞKINA İLK DEFA ÖLDÜRÜLEN DİREK ABD VATANDAŞI OLUP, KAFİRLİĞİ BELLİ OLAN KİMSELER SES ETMEYİN YAV. HEP MÜSLÜMANLAR MI KESİLECEK YETER DA (NOT: Söylediklerim Kesilenlerin Müslüman olmadığına inandığım içindir. Yoksa Müslümansalar ASLA

BU VİDEO ŞU LİNKDEN YAYINLANMIŞ:

https://archive.org/details/gaksuka

ISLAHHABERİN YAPMIŞ OLDUĞU HABER:

Foley CIA ajanıydı
foley-cia-ajaniydi.jpg

Yeni Şafak'a konuşan Alman CIA ajanı IŞİD'in öldürdüğü gazeteci Foley'in CIA ajanı olduğunu söyledi.

“Satılmış Gazeteciler” adlı kitabında Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA’nın ‘örümcek ağı sistemiyle' satın aldığı gazetecileri deşifre eden Alman gazeteci Udo Ulfkotte, Amerikalıların kendisine Alman Dış İstihbarat Servisi BND ve German Marshall Fund Vakfı aracılığıyla yaklaştıklarını söylüyor.

Irak, İran, Afganistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Ürdün gibi ülkelerde çalışan ve yaşayan yabancı gazetecilere nasıl bakmalıyız? Bu kişiler Ortadoğu’da bulunmaları istenen “CIA’nın seçilmiş gazetecileri mi”? şeklindeki soruya ise şöyle cevap veriyor:

Doğrusunu söylemek gerekirse, Irak, Afganistan ve İran’da bir istihbarat servisiyle bağlantısı olmayan yabancı bir gazeteci tanımıyorum. Birleşik Arap Emirlikleri ve Ürdün’de ise durum farklıydı.

Irak ve Afganistan’a “gezi yazarı” olmak için gidilmiyor. Hayatını riske atarak ve bunu bilerek gidiyorsun. Yakın zamanda IŞİD tarafından infaz edilen James Foley de böyleydi. Foley, Libya’da CIA için çalışıyordu ve daha önce tutuklanmıştı. Bir daha Müslüman bir ülkede gizli iş yaparsa öldürüleceği söylenmişti. Ama o bunu tekrar yapmak için çıldırıyordu ve sonrasında da başı kesildi. Yani bazı ülkelerde kendini “gazeteci” gibi gösteren “satın alınmış” gazeteciler görüyorsunuz.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben İslamı seçtiklerini bilmiyorum. Bu haberlerin kaynağı ney onu da bilmiyorum. Kafa kesme görüntüleri gerçek mi onu da bilmiyorum. Ama şu muhakkak gazetecilerin çoğu MASUM DEĞİLDİR...

YAV BIRAKIN KESSİNLER. KESTİKERLİ ABDLİ,BATILI KAFİR OLSUN DA NE OLUYORSA OLSUN. ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ Kİ ALİMLERİN GÖRÜŞLERİ VAR, ELEŞTİRİYORLAR KESMELERİNİ. YAV ALLAH AŞKINA İLK DEFA ÖLDÜRÜLEN DİREK ABD VATANDAŞI OLUP, KAFİRLİĞİ BELLİ OLAN KİMSELER SES ETMEYİN YAV. HEP MÜSLÜMANLAR MI KESİLECEK YETER DA (NOT: Söylediklerim Kesilenlerin Müslüman olmadığına inandığım içindir. Yoksa Müslümansalar ASLA

ISLAHHABERİN YAPMIŞ OLDUĞU HABER:

Foley CIA ajanıydı
foley-cia-ajaniydi.jpg

Yeni Şafak'a konuşan Alman CIA ajanı IŞİD'in öldürdüğü gazeteci Foley'in CIA ajanı olduğunu söyledi.

“Satılmış Gazeteciler” adlı kitabında Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA’nın ‘örümcek ağı sistemiyle' satın aldığı gazetecileri deşifre eden Alman gazeteci Udo Ulfkotte, Amerikalıların kendisine Alman Dış İstihbarat Servisi BND ve German Marshall Fund Vakfı aracılığıyla yaklaştıklarını söylüyor.

Irak, İran, Afganistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Ürdün gibi ülkelerde çalışan ve yaşayan yabancı gazetecilere nasıl bakmalıyız? Bu kişiler Ortadoğu’da bulunmaları istenen “CIA’nın seçilmiş gazetecileri mi”? şeklindeki soruya ise şöyle cevap veriyor:

Doğrusunu söylemek gerekirse, Irak, Afganistan ve İran’da bir istihbarat servisiyle bağlantısı olmayan yabancı bir gazeteci tanımıyorum. Birleşik Arap Emirlikleri ve Ürdün’de ise durum farklıydı.

Irak ve Afganistan’a “gezi yazarı” olmak için gidilmiyor. Hayatını riske atarak ve bunu bilerek gidiyorsun. Yakın zamanda IŞİD tarafından infaz edilen James Foley de böyleydi. Foley, Libya’da CIA için çalışıyordu ve daha önce tutuklanmıştı. Bir daha Müslüman bir ülkede gizli iş yaparsa öldürüleceği söylenmişti. Ama o bunu tekrar yapmak için çıldırıyordu ve sonrasında da başı kesildi. Yani bazı ülkelerde kendini “gazeteci” gibi gösteren “satın alınmış” gazeteciler görüyorsunuz.
Buyur... Birakin kessinler dedigin adam... Müslümanlara ilk yardim ögretiyor...

B2lm7DyIQAAeZFs.jpg

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi

Ahki birinin boynu vurulacaksa bunun bir yolu vardır fıkıh da. Yukarda da dedim insan koyun boğazlar gibi kesilmez. Komando bıçağıyla eziyet edilerek öldürülmez.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahki birinin boynu vurulacaksa bunun bir yolu vardır fıkıh da. Yukarda da dedim insan koyun boğazlar gibi kesilmez. Komando bıçağıyla eziyet edilerek öldürülmez.

Doğru diyorsun, fıkıha uygun olmalı...

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esir kafir dahi olsa efdal olan eğer İslam'a karşı suç işlememişse öldürülmemesi değil midir?

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ekli dosyalar

• upload_2014-11-16_21-10-53.png
    upload_2014-11-16_21-10-53.png
    619.7 KB · Görüntüleme: 49
Üst Ana Sayfa Alt