Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid Ürdünlü Pilotu Yakarak Öldürdü Mü?!

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD Ürdünlü pilotu yakarak öldürdü!
IŞİD'in elinde rehin olarak tuttuğu Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'yi yakarak öldürdüğünü gösteren bir video yayınlandı.

• Videonun gerçekliği şu an için doğrulanamasa da sosyal medyada IŞİD'e yakın hesaplar pilotun öldürüldüğünü iddia ediyor. Yayınlanan görüntülerde el Kesasibe bie kafesin içinde canlıyken yakılırken görülüyor.

IŞİD, Ürdün hükümetine pilotun hayatına karşılık bir intihar bombacısını serbest bırakmasını talep etmişti. Ürdün hükümeti Kesasibe'yi kurtarmak için her şeyi yapacağını duyurmuş ve intihar bombacısını serbest bırakacağını duyurmuştu.

AİLESİ AÇIKLADI

Kesasibe'nin ailesi Reuters'e yaptığı açıklamada Ürdün Genelkurmay Başkanı'nın kendilerine pilotun öldürüldüğünü haber verdiği söyledi.

54d0fe0cf493b82fbc5dd8fb.jpg

KAN DONDURAN DETAY

IŞİD'in infaz videosunun son anlarında militanların yaptığı bir tehdit oldukça dikkat çekici. IŞİD'li militanlar videonun sonunda başka Ürdünlü pilotlara ait olduğunu belirttikleri adres ve kimlik listesi gösteriyor. IİŞİD'in pilotların Ürdün'deki kişisel bilgilerini ve adreslerini nasıl ele geçirdikleri ise bilinmiyor.
B875z46CAAAJrOz.jpg

Not..Haberin doğruluğu ne derecedir bilmiyorum,umarım gerçek değildir.Bunu temenni etmemin sebebi öldürülmeyi hak etmemesi değil,öldürülüş biçiminedir..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
videosunu izledim. hepsine bakamadım.
youtube sildi.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
مؤسسة الفرقان تقدم إصدار شفاء الصدور الجودة الأصلية
googl a arat
video haen var

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD Ürdün'lü pilot Muaz Kasasba'yı kafes içerisinde canlı canlı yaktı.
Sanırım, insanların üzerine attığı bombaların, bu şekilde bir tahrifat meydana getirmesinden ötürü KISAS yapmışlar. birisi böyle yazmış kısas varda yakarak öldürmek haramdır diye biliyorum Allaha mahsustur diyiliyordu hadiste ,acaba yakmak ile alakalı kısas varmı Abdulmuizz Fida abiye sormak lazım...

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Kısasta Allahu alem, normal sartlarda caiz degildir.

İslamda ateşle yakmak, cezalandırmak Allah c.c. ye mahsus olduğundan yasaklanmıştır.
Buhari'nin Ebu Hurayra'dan yaptığı rivayet şöyledir:
"Ateşle ancak Allah Azze ve Celle azab eder."

Yine sahabilerden Ebu Hurayra şöyle diyor:
"Bir defasında Peygamberimiz (salât ve selâm üzerine olsun) bizi bir göreve gönderirken -iki Kurayşli muşriği kasdederek- `Eğer falanca ile filâncayı bulursanız onları yakın' buyurdu.
Fakat biz yola çıkmak üzereyken şöyle buyurdu: `Az önce size falanca ile filâncayı yakmanızı emretmiştim. Oysa ateş, sırf Allah'a mahsus bir azab aracıdır. Bu yüzden eğer onları bulursanız silâhla öldürün."
(Buhari, Ebu Davud, Tirmizi)

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
IŞİD Ürdün'lü pilot Muaz Kasasba'yı kafes içerisinde canlı canlı yaktı.
Sanırım, insanların üzerine attığı bombaların, bu şekilde bir tahrifat meydana getirmesinden ötürü KISAS yapmışlar. birisi böyle yazmış kısas varda yakarak öldürmek haramdır diye biliyorum Allaha mahsustur diyiliyordu hadiste ,acaba yakmak ile alakalı kısas varmı Abdulmuizz Fida abiye sormak lazım...

Şayet kısas amacıyla yapılmış olsa bile bombadan ölen genelde basinctan ölür

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Son dakika: Ürdünlü yetkililerin açıklamasına göre, Sacide Rişavi ve 5 terör tutuklusu isim, birkaç saat içinde idam edileceği bildiriliyor..!

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Infaz işinde kendini aşmış IŞID ...
Birde şu daha önemli olan Kafirlere (Esed, Iraklı Rafiziler) bu kadar azimli saldırsalar ya ....
Iki suçsuz japonla bir rehineyi infaz etmek birşeye yaramıyor ...

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Infaz işinde kendini aşmış IŞID ...
Birde şu daha önemli olan Kafirlere (Esed, Iraklı Rafiziler) bu kadar azimli saldırsalar ya ....
Iki suçsuz japonla bir yakalıyı infaz etmek birşeye yaramıyor ...
Aman akhi o japonlara suçsuz deme zira ışide göre kafir oldukları için bile öldürülebilirler(bunun hükmünü tam bilmiyorum bilen açıklarsa ALLAH razı olsun). Ama ışid harbiden kendini aştı.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kafir diye herkesi öldürün diye bir hüküm bilmiyorum ...
Sonuçta adamlar (japonlar) galiba bir islami grubun iznini alıp gelmişler ... gerçi onlarda aptalmış... onca gazeteci öldürüldü ... insan bir düşünür ...
Diğer tarafta merhamet nedir ... strateji nedir bilen Nusra geçende iki italyan kızı serbest bırakmış ...
Arada dağlar kadar fark var ...

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
normalde bu tür videoları pek izleyemem ama bu görüntüler o pilotun öldürdüğü yada öldüreceği insanları düşününce beni hiç rahatsız etmedi. Japonlar ve diğerleri hakkında bilmediğim için bir şey diyemiyorum

Üst Ana Sayfa Alt