Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işidçilerin Kız Tavlama Hilesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
A
tevhidi bilip de yine de demokrasiye razı olmak elbette küfür
fakat tevhidi bilmeyen birisi tevhidi inkar da edemez.

Elhamdulillah fetvayı buldum, fakat İbn Teymiyye (Rahimehullah)'ınmış Muhammed bin Abdulvehhab (Rahimehullah)'ın değil.

“İslam’a yeni giren veya İslam şeriatının kendisine ulaşmadığı uzak bir yerde yetişen ya da hataya düşerek, iman edip salih işler yapanların içkinin haramlılığından müstesna olduğunu düşünenler gibi olup, kendisine hüccet ulaşmayan bir kişi için hüccet ikamesi ve tevbeye davet vardır. Nitekim seleften bazıları, Peygamberin sözü olduğu sabit oluncaya kadar bazı şeyleri inkar ediyordu. Ahirette Allahu Teala’nın görülmesi konusu ve yine Rasulullah’a Sallallahu Aleyhi ve Sellem sorup öğreninceye kadar bazı şeylerde şüphe etmeleri bu türdendir. Durumu böyle olan kişiler, kendilerine hüccet ikame edilmeden önce tekfir edilmezler.

Çünkü Allahu Teala şöyle buyurur:
Müjdeleyicive sakındırıcı olarak peygamberler gönderdik ki insanların, peygamberlerden sonra Allah’a karşı bir bahaneleri olmasın! Allah izzet ve hikmet sahibidir.”(Nisa 165)
Zaten Allahu Teala bu ümmetin hata ve unutarak yaptığı işleri bağışlamıştır.”(Mecmuu’l-Fetava, 35/101)
Akhim Allah icin bu topraklarda yuzyillar islam hukmetti ibn teymiyenin zamannda teknoloji bu kadar varmiydi bu insanlar seriati biliolar ama arastirmaya tenezzul etmiolar ama real madriddeki herkesi biliyorlar ibn teymiyenin zamannda ilim bu kadar yayilmamisdi ilim zor ulastiriliodu bugun google da tıklamaklami ayni tutuosn ibn teymiye zamanini .Insanlar seriati osmanliyi biliolar arastirmayip demokrasiye cahilliklerindende razi olmalari kufurdur.bunlar goruolarki fuhus acikta devlet genelev acior faiz helal goruluo her turlu pislik var ve hala seriati arastirmayip bu duzene razi oluyorlarsa kafirler Allah icin herkese cahil demeyelim nitekim Rabbimiz ""Allah’ın izni olmadan hiç kimse inanamaz. O, akıllarını kullanmayanları murdar (inkârcı) kılar." yunus 100

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
A

Akhim Allah icin bu topraklarda yuzyillar islam hukmetti ibn teymiyenin zamannda teknoloji bu kadar varmiydi bu insanlar seriati biliolar ama arastirmaya tenezzul etmiolar ama real madriddeki herkesi biliyorlar ibn teymiyenin zamannda ilim bu kadar yayilmamisdi ilim zor ulastiriliodu bugun google da tıklamaklami ayni tutuosn ibn teymiye zamanini .Insanlar seriati osmanliyi biliolar arastirmayip demokrasiye cahilliklerindende razi olmalari kufurdur.bunlar goruolarki fuhus acikta devlet genelev acior faiz helal goruluo her turlu pislik var ve hala seriati arastirmayip bu duzene razi oluyorlarsa kafirler Allah icin herkese cahil demeyelim nitekim Rabbimiz ""Allah’ın izni olmadan hiç kimse inanamaz. O, akıllarını kullanmayanları murdar (inkârcı) kılar." yunus 100
Ahi iste tam burada belamlar devreye giriyor. Evet arastirabilir ama adamin karsisina belamlar cikiyor arastirayim derken. O yuzden halka olabildigince musammahakar ol fakat belam ve tağutlara kin ve nefret ile bilen. Zira onlar insanlari yoldan cikaranlar.

Guzel bir soz var "uyuyani uyandirabilirsin ama uyku numarasi yapani asla!" evet bazi islamci gecinen kimseler var ki mevzunun farkindalar lakin islerine gelmiyor onlara da bugz et ama gercekten islam icin iyi bir seyler yaptigina emin ve uykuda olan insanlara karsi dikkatli olmak lazim bu kisilerin sayisi da hic az degil.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
A

Şu an teknoloji ile durum İbn Teymiyye (Rahimehullah) zamanından daha kötü bence akhi.
Adam televizyonu açıyor karşısına çıkan bel'am din için en önemli hususlar haricinde her şeyi anlatıyor, yok Allah yazan hurma yok sakız çiğneyince oruç bozulurmu vs. vs.
Camiye gidiyor hoca cumhuriyet bayramının faziletlerinden bahsediyor.
Okula gidiyor din öğretmeni Hristiyanlar, Yahudiler ve müşrikler ile kardeşçe yaşamaktan bahsediyor
Buna rağmen Türkiye'de bir çok kişi İslami kimliğini koruyor, karısını kızını örtmeye özen gösteriyor, namazını kılıyor, orucunu tutuyor, kur'an okuyor.
Yani İbn Teymiyye (Rahimehullah) döneminde en azından bu konular hakkında hiç bir şey bilmeyen cahil bir adama hüccet ikame ediliyordu.
Şimdi ise adam bel'amların kendisine öğrettiği şeyleri din sanıyor, hiç bilmese daha iyi. Türk halkı laik sistemin gelişinden beri yine iyi bile dayandı diyebiliriz, bu kadar küfür dayatmasına karşın halen daha halkın yarısından fazlası islami kimliğini öne çıkartmak için gayret ediyor.

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Ahi iste tam burada belamlar devreye giriyor. Evet arastirabilir ama adamin karsisina belamlar cikiyor arastirayim derken. O yuzden halka olabildigince musammahakar ol fakat belam ve tağutlara kin ve nefret ile bilen. Zira onlar insanlari yoldan cikaranlar.

Guzel bir soz var "uyuyani uyandirabilirsin ama uyku numarasi yapani asla!" evet bazi islamci gecinen kimseler var ki mevzunun farkindalar lakin islerine gelmiyor onlara da bugz et ama gercekten islam icin iyi bir seyler yaptigina emin ve uykuda olan insanlara karsi dikkatli olmak lazim bu kisilerin sayisi da hic az degil.
Akhicim ben halk muskuman olmasin demiyorum ama tabi onlara sinirliyim. Ben sadece bir hukum hakkinda konusuyorum bakın yanlış anlaşılmasın ben taguta oy kullanmaya demiom bunlarî ben şeriat hakkında konusuyorum seriati cok duydugu halde arastirmayip kufre razi olan BU DONEMDE kafirdir diye biliorum Allahualem ibn teymiyenin vakti ile bu vakit bir degil hele hele bu cahillik artk kufre razi olmaya bahanemidir ? Real madridi bilen adam seriati arastrmayi tamam bu duzende namaz kilioz kalsin bu duzen diyirsa ben ona musluman demem

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konustuklarim tagut oy kullanma hakkinda deil dinin temeli Allah in hukmunu istemek
Şeriatın ne olduğunu halk tam olarak bilmiyor ki istesin.
Adama sorsak şeriat nedir biliyor musun diye adam biliyorum der. Daha sonra anlatır asmak kesmek kelle uçurmak iran miran vs. diye.
Çünkü yıllarca televizyonlarda gazetelerde filmlerde böyle gösterildi.
Fakat dediğim gibi halkın önemli bir bölümü Allah'ın şeriatını ciddi ciddi istiyor.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Konustuklarim tagut oy kullanma hakkinda deil dinin temeli Allah in hukmunu istemek
Seriati istemeyene ben de musluman demem. Seriatin ne demek oldugunu da bilmeyecek arastiramayacak kadar bir cehaletin olamayacagi gorusundeyim. Allahu alem.

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Siz eger demokrasi seriattan iyidir seriata gerek yok diye dusunuyorduysaniz zamaninda boyle bir islam olmaz. Ama seriat hak olandir demokrasi de kullanilabilir ya da ne yapalim bu var keske seriat olsa diyorduysaniz ya da dusunuyorduydaniz islaminiza hukmedilir gorusunun hak oldugunu dusunuyorum. Allahu alem.

İmdi geniş bir terimle demokrasiden kasıt fikir özgürlüğü, laiklik, şeriatın tatbik edilmeyişi vs ise bu şirk ihtilaf yok Ancak insanlar demokrasiyi şöyle biliyor yöneticiyi halkın seçmesi ben bunda islami yönetim olursa bir sıkıntı görmüyorum örneğin halk bence halifesini oy vererek seçebilir demokrasiden kasıt buysa bir beis yoktur allahualem.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Insanlarin tevhid akidesiyle nasil tanistiklarina dair kendi hikayelerini dinlerken birinin de çıkıp tevhid akidesiyle yetiştim büyüdüm hikayesine rastlamadik. Varsa da bilmediğimiz yazmayanlar azdır herhalde. Herkes bir sekilde gerek kendi ailesi gerek cevre icinde bulunduğu topluluk icinde harmanlanmis büyümüş yetismis sonra tanışmış değil midir.

İnternet varmış suymus buymuş.
Bu site dahi 10 senelik.uye olan insanlarin ya da yorum yazanlarin bazisi 1 bazisi 3 bazisi 5 senelik.
Her birinin de arastirma evresi varmış.
Nete şeriat yazinca hah buldum, gerçek buymus demek ile olmuyor hemen oyle zink diye.
Kac senedir internet var dun mu geldi ki bu.
Nete sen, ben, o, şu, bu, ne koyarsa o var.

Sen seriatin hakikatte ne oldugunu anlatirsin ancak o zaman anlar seriatin hakikatte ne olduğunu insanlar.
Seriatin ne olduğunu bilmeyen ya da yanlis bilen onlarca insan var.

Şu ulkeye 90 yil once nasil bir makas atıldığıni bilmezmis gibi nasil bu şekil konusuyorsunuz aklima almiyor.
Dünün, turkiye iran olacak şeriat gelecek diyen çapulçu ulusalcilari, kemalistleri bugün kalkmis irana destek çıkıyor katlilam yapılan muslumanlari aşağılayarak.

Bu zamanin kizlari akli 5 karis hava da diye elestiri yapacaginiza bu ulke bu duruma nasil gelmiş,nasil algi operasyonlari yapılmis nasil bağlarından koparılmis , nasil toplum mühendisliği çalışmaları yapılmis bilmezmisiniz ya da nasil gormezden gelirsiniz

Bugün anadolunun git bir köyüne
De ki şeriat istiyoruz dayi teyze
Ne diyecekler.
Kendi ailelerinizden pay biçin ya hu.

Neymis yuzde 80 / 90 musluman değilmiş.

Madem öyle geride kalan %10 luk -20 lik kısım son 50 yildir neredeydi ne yaptı bilinclendirme adına.

Insanlar daha kavramlari terimleri yeni yeni oturtuyor kafalarinda.
Cumhuriyetle birlikte atilan o makas darbesinin kendini toplama hikayesi 50 yili geçmez.

Dejenere olmuş toplum,aliskanliklar, ogretiler,ilkeler, dayatmalar yanlis öğretilen bilgiler, beyin yikayan eğitim sistemi..
yeni yeni uyanıyor millet.

Ben tevhidi buldum hop ne guzel gerisi musluman değildir vs demek bir noktaya bakip koskoca haritayi gorememek demektir.

Otekilestirip duracaginiza bilgilendirme bilinclendirmeye hiz vermek gerekir.

Insan en basit alışkanlıklarından bile zar zor siyrilabiliyorken
Yillarca yanlış fikirlerle ogretilerler yoğrulmuş büyümüş toplumu net var yahuu diye itin bakalim.

Tebrikler davet calismasinda yine on numarayiz.

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Yahu nie yanlis anlionz konustugumuz konu tevhid degil tagutu bilmek inkar etmetir oy kullanmamadir tevhid bizim dedigimiz seriati cok duyup etmesine ragmen osmanliyi cok duyup etmesine ragmen arastirmaya kalkismayip demokrasi kufrune razi olanlar kalmasinda sorun gormeyenler hakkinda seriat istemek kamil tevhidmidir degil oy kullanmama tagutu reddetmedir tevhid. Tevhid yazarak yorum yapmayin inseallah o zaman baska bi konu oluyor cnku.

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Insanlarin tevhid akidesiyle nasil tanistiklarina dair kendi hikayelerini dinlerken birinin de çıkıp tevhid akidesiyle yetiştim büyüdüm hikayesine rastlamadik. Varsa da bilmediğimiz yazmayanlar azdır herhalde. Herkes bir sekilde gerek kendi ailesi gerek cevre icinde bulunduğu topluluk icinde harmanlanmis büyümüş yetismis sonra tanışmış değil midir.

İnternet varmış suymus buymuş.
Bu site dahi 10 senelik.uye olan insanlarin ya da yorum yazanlarin bazisi 1 bazisi 3 bazisi 5 senelik.
Her birinin de arastirma evresi varmış.
Nete şeriat yazinca hah buldum, gerçek buymus demek ile olmuyor hemen oyle zink diye.
Kac senedir internet var dun mu geldi ki bu.
Nete sen, ben, o, şu, bu, ne koyarsa o var.

Sen seriatin hakikatte ne oldugunu anlatirsin ancak o zaman anlar seriatin hakikatte ne olduğunu insanlar.
Seriatin ne olduğunu bilmeyen ya da yanlis bilen onlarca insan var.

Şu ulkeye 90 yil once nasil bir makas atıldığıni bilmezmis gibi nasil bu şekil konusuyorsunuz aklima almiyor.
Dünün, turkiye iran olacak şeriat gelecek diyen çapulçu ulusalcilari, kemalistleri bugün kalkmis irana destek çıkıyor katlilam yapılan muslumanlari aşağılayarak.

Bu zamanin kizlari akli 5 karis hava da diye elestiri yapacaginiza bu ulke bu duruma nasil gelmiş,nasil algi operasyonlari yapılmis nasil bağlarından koparılmis , nasil toplum mühendisliği çalışmaları yapılmis bilmezmisiniz ya da nasil gormezden gelirsiniz

Bugün anadolunun git bir köyüne
De ki şeriat istiyoruz dayi teyze
Ne diyecekler.
Kendi ailelerinizden pay biçin ya hu.

Neymis yuzde 80 / 90 musluman değilmiş.

Madem öyle geride kalan %10 luk -20 lik kısım son 50 yildir neredeydi ne yaptı bilinclendirme adına.

Insanlar daha kavramlari terimleri yeni yeni oturtuyor kafalarinda.
Cumhuriyetle birlikte atilan o makas darbesinin kendini toplama hikayesi 50 yili geçmez.

Dejenere olmuş toplum,aliskanliklar, ogretiler,ilkeler, dayatmalar yanlis öğretilen bilgiler, beyin yikayan eğitim sistemi..
yeni yeni uyanıyor millet.

Ben tevhidi buldum hop ne guzel gerisi musluman değildir vs demek bir noktaya bakip koskoca haritayi gorememek demektir.

Otekilestirip duracaginiza bilgilendirme bilinclendirmeye hiz vermek gerekir.

Insan en basit alışkanlıklarından bile zar zor siyrilabiliyorken
Yillarca yanlış fikirlerle ogretilerler yoğrulmuş büyümüş toplumu net var yahuu diye itin bakalim.

Tebrikler davet calismasinda yine on numarayiz.
+1
(İlk defa anladım:harika:)

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu devirde kızların aklı 5 karış havada genel itibarı ile. ihh hakkında da bir kardes inanilmaz seyler anlatti ayrica bazi kardeslere direk mesaj atan kizlar var evlenelim diye cok garibime gidiyor. Bir kardese konsolosluk eylemlerinde peceli bir kiz kagit vermis falan.

Bu tarz seylerde aslinda suc buyuklerin kizini evlendirmeyi dusunse aile kimseye kacmaz millet tanidiklari icin araci olsa vs. Inanin bir kizin derdi iyi bir estir rakkaya gitmek degil. Rabbim hayirli insanlarla karsilastirsin. Bir insan iside gidecek birisi ile de evlenebilir bizi ilgilendirmez ama bu kizlari kandirmalari gercekdisi seyleri soylemeleri alcakca.
Gercekmi bu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...