Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işidçilerin Kız Tavlama Hilesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Insanlarin tevhid akidesiyle nasil tanistiklarina dair kendi hikayelerini dinlerken birinin de çıkıp tevhid akidesiyle yetiştim büyüdüm hikayesine rastlamadik. Varsa da bilmediğimiz yazmayanlar azdır herhalde. Herkes bir sekilde gerek kendi ailesi gerek cevre icinde bulunduğu topluluk icinde harmanlanmis büyümüş yetismis sonra tanışmış değil midir.

İnternet varmış suymus buymuş.
Bu site dahi 10 senelik.uye olan insanlarin ya da yorum yazanlarin bazisi 1 bazisi 3 bazisi 5 senelik.
Her birinin de arastirma evresi varmış.
Nete şeriat yazinca hah buldum, gerçek buymus demek ile olmuyor hemen oyle zink diye.
Kac senedir internet var dun mu geldi ki bu.
Nete sen, ben, o, şu, bu, ne koyarsa o var.

Sen seriatin hakikatte ne oldugunu anlatirsin ancak o zaman anlar seriatin hakikatte ne olduğunu insanlar.
Seriatin ne olduğunu bilmeyen ya da yanlis bilen onlarca insan var.

Şu ulkeye 90 yil once nasil bir makas atıldığıni bilmezmis gibi nasil bu şekil konusuyorsunuz aklima almiyor.
Dünün, turkiye iran olacak şeriat gelecek diyen çapulçu ulusalcilari, kemalistleri bugün kalkmis irana destek çıkıyor katlilam yapılan muslumanlari aşağılayarak.

Bu zamanin kizlari akli 5 karis hava da diye elestiri yapacaginiza bu ulke bu duruma nasil gelmiş,nasil algi operasyonlari yapılmis nasil bağlarından koparılmis , nasil toplum mühendisliği çalışmaları yapılmis bilmezmisiniz ya da nasil gormezden gelirsiniz

Bugün anadolunun git bir köyüne
De ki şeriat istiyoruz dayi teyze
Ne diyecekler.
Kendi ailelerinizden pay biçin ya hu.

Neymis yuzde 80 / 90 musluman değilmiş.

Madem öyle geride kalan %10 luk -20 lik kısım son 50 yildir neredeydi ne yaptı bilinclendirme adına.

Insanlar daha kavramlari terimleri yeni yeni oturtuyor kafalarinda.
Cumhuriyetle birlikte atilan o makas darbesinin kendini toplama hikayesi 50 yili geçmez.

Dejenere olmuş toplum,aliskanliklar, ogretiler,ilkeler, dayatmalar yanlis öğretilen bilgiler, beyin yikayan eğitim sistemi..
yeni yeni uyanıyor millet.

Ben tevhidi buldum hop ne guzel gerisi musluman değildir vs demek bir noktaya bakip koskoca haritayi gorememek demektir.

Otekilestirip duracaginiza bilgilendirme bilinclendirmeye hiz vermek gerekir.

Insan en basit alışkanlıklarından bile zar zor siyrilabiliyorken
Yillarca yanlış fikirlerle ogretilerler yoğrulmuş büyümüş toplumu net var yahuu diye itin bakalim.

Tebrikler davet calismasinda yine on numarayiz.
Maşallah..Çok güzel bir açıklama.Rabbim razı olsun.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Insanlarin tevhid akidesiyle nasil tanistiklarina dair kendi hikayelerini dinlerken birinin de çıkıp tevhid akidesiyle yetiştim büyüdüm hikayesine rastlamadik. Varsa da bilmediğimiz yazmayanlar azdır herhalde. Herkes bir sekilde gerek kendi ailesi gerek cevre icinde bulunduğu topluluk icinde harmanlanmis büyümüş yetismis sonra tanışmış değil midir.

İnternet varmış suymus buymuş.
Bu site dahi 10 senelik.uye olan insanlarin ya da yorum yazanlarin bazisi 1 bazisi 3 bazisi 5 senelik.
Her birinin de arastirma evresi varmış.
Nete şeriat yazinca hah buldum, gerçek buymus demek ile olmuyor hemen oyle zink diye.
Kac senedir internet var dun mu geldi ki bu.
Nete sen, ben, o, şu, bu, ne koyarsa o var.

Sen seriatin hakikatte ne oldugunu anlatirsin ancak o zaman anlar seriatin hakikatte ne olduğunu insanlar.
Seriatin ne olduğunu bilmeyen ya da yanlis bilen onlarca insan var.

Şu ulkeye 90 yil once nasil bir makas atıldığıni bilmezmis gibi nasil bu şekil konusuyorsunuz aklima almiyor.
Dünün, turkiye iran olacak şeriat gelecek diyen çapulçu ulusalcilari, kemalistleri bugün kalkmis irana destek çıkıyor katlilam yapılan muslumanlari aşağılayarak.

Bu zamanin kizlari akli 5 karis hava da diye elestiri yapacaginiza bu ulke bu duruma nasil gelmiş,nasil algi operasyonlari yapılmis nasil bağlarından koparılmis , nasil toplum mühendisliği çalışmaları yapılmis bilmezmisiniz ya da nasil gormezden gelirsiniz

Bugün anadolunun git bir köyüne
De ki şeriat istiyoruz dayi teyze
Ne diyecekler.
Kendi ailelerinizden pay biçin ya hu.

Neymis yuzde 80 / 90 musluman değilmiş.

Madem öyle geride kalan %10 luk -20 lik kısım son 50 yildir neredeydi ne yaptı bilinclendirme adına.

Insanlar daha kavramlari terimleri yeni yeni oturtuyor kafalarinda.
Cumhuriyetle birlikte atilan o makas darbesinin kendini toplama hikayesi 50 yili geçmez.

Dejenere olmuş toplum,aliskanliklar, ogretiler,ilkeler, dayatmalar yanlis öğretilen bilgiler, beyin yikayan eğitim sistemi..
yeni yeni uyanıyor millet.

Ben tevhidi buldum hop ne guzel gerisi musluman değildir vs demek bir noktaya bakip koskoca haritayi gorememek demektir.

Otekilestirip duracaginiza bilgilendirme bilinclendirmeye hiz vermek gerekir.

Insan en basit alışkanlıklarından bile zar zor siyrilabiliyorken
Yillarca yanlış fikirlerle ogretilerler yoğrulmuş büyümüş toplumu net var yahuu diye itin bakalim.

Tebrikler davet calismasinda yine on numarayiz.
Bazılarına yuzyılda dawet yapsan , bir gram ilerlemiyor ..Biri gelip dawet yapsin diye beklersen daha cok beklersin..
Islam yaşayarak DAWET edilir..
Hep birilerinden bir is beklemek yerine
Oturup ahlakimizi nasil düzeltirip yollarini bulmak islamin kabuguna girmek lazım..
Bilmem anlatabildimmi..
Sahabe islami duyunca teslim oluyordu vahye herkeze ozel dawetmi gidiyordu
Buda yeni adetmi..

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Bazılarına yuzyılda dawet yapsan , bir gram ilerlemiyor ..Biri gelip dawet yapsin diye beklersen daha cok beklersin..
Oturup ahlakimizi nasil düzeltirip yollarini bulmak islamin kabuguna girmek lazım..
Bilmem anlatabildimmi..
Buda yeni adetmi..
Kendi kendimize putları reddedelim, kendi aramızda sabah akşam tekfir hakkında konuşalım, suriyeye uzulelim ama insanlara suriyeyi anlatmayalım. Demek istediğiniz bu mu?

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anlatın anlayalım o zaman. Siz diyorsunuzki kendi kendize yaşayın insanlar zaten etkilenir
Allah rasulu bize örnek olarak yetmezmi
Ondan daha buyuk dawet yapan oldumu ?
Oturup uygulamak lazim
Allah akil vermis kimse dawet etmedi
Araya araya sora sora bulduk..
Yeni nesil genclik
Elin calissin ..

K Çevrimdışı

kamelya

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bilmem anlatabildimmi..
Buda yeni adetmi..
Çok hayalperest bir insansınız.hayal dünyasında yaşıyorsınuz.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bu tarz konuları hiç sevmiyorum
Forum da

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
iki üc cakal ahmakin yaptigini bir gruba ya da bir hizbe nispet edercesine yazmak dogru degildir. Erkek olsun kadin olsun akilli olmak zorundadir ki bu sekilde serefsizlik yapip insanlari madur eden bir cok grupdan insan mevcuttur. Allah onlari islah etsin ve insanlarin hayatini karartmadan önce onlar islah olurlar ya da kendi kurduklari tuzaklarin icinde bogulurlar insaAllah.

Konu kilitlenmistir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...