Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Isis Ve Nusra Birlikte Ahraruş Şamı Tekfir Ettiği Doğru Mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.Akhiler bugün birisiyle görüştüm eskiden türk cemaatindeyken nusraya geçmiş ve ahraruş şamı tekfir ettiklerini söyledi.Nusra ahraruş şamla ortak operasyonları bırakmış.Ve isisle birlikte ahraruş şamla savaşacakmış.Ahraruş şamın içindeki akidesi sağlam kişiler isis ya da nusraya geçiyormuş.Bu iş neyin nesidir anlamadım...Ahraruş şam kafirlerle ortak olarak esadı indireceğini belirtmiş.Bu yüzden tekfir etmeye başlamışlar.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahraruş şam grubunun bağlı bulunduğu "islami cephe" adlı yapılanmayı batılılar kendileriyle koordineli çalışmaya ikna etmek için çaba ve görüşmeler yaptıklarına dair haber okudum fakat ahraruş şam'ın ve islami tugayların böyle birşey yapacağına ihtimal bile vermiyorum.Onlar bizim kardeşlerimiz.Biz her zaman hüsnü zanda bulunmalıyız.Fitne amaçlı bir bilgidir diye düşünüyorum ben.Yanlış ve yalan bir haberi belkide farkında olmadan yaymış olabilirler.Görüştüğün şahıs farkında olmadan buna alet olmuş olabilir fmtrk kardeş.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uzun zamandır bu tip kişilerle görüşüyorum ve hepsi aynı şeyi söylüyorlar.Bu kişilerin kesinlikle ahraruş şama bir düşmanlığı var.Evet fitne çok kötü bir şey.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
belkide konuştuğun kişiler tekfirci zihniyete bağlı kişiler olabilir o yüzden iftira atmış olabilirler hele ki esed dururken islami bir grupla niye savaşsınlar ki mücahidler çok saçma birşey kesinlikle yanlış haber içiniz ferah olsun kardeşler

aynen akhi

biraz düşününce zaten işin saçmalığı anlaşılıyor kolayca... Allah bizleri fitneden korusun

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bu tarz sorular gereksiz ve sırf kafalarda soru işareti oluşturmaktan başka bir işe yaramıyor , ama uzun zamandır sizde şahitsiniz ki Öso şöyle ahrar boyle ışıd şunu yapmış KARDEŞLER Allah için sıcak yuvalarımızdan Mucahidlere atıp tutmayalım karşılaşıp ne idüğü belli olmayan adamlardan öğrendiğimiz fitneleri gelip sanki onlarca mucahidin bulunduğu ve istişareden çok kardeşin faydalanacağı ve amel edeceği ortam varmış gibi burada bu konuyu AÇMAYINIZ

Allah için sadece yapabileceğimiz ama berceremediğimiz şu dua işini ciddiye alalım , Ürpererek yalvara yakara Rabbimizden kardeşlerimiz için yardım dileyelim ve şu konulara yorum yapıp biliyormuş gibi yapmayalım

selam ve dua ile..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...