Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islam Cephesinden 'emirlik Ilanı'na Itiraz

E Çevrimdışı

ebu ûmeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
incanews / Haber Merkezi

Suriye'de birçok muhalif grubun birleşmesiyle oluşturulan ve etkin direniş oluşumlarından kabul edilen İslam Cephesi, resmi sosyal medya hesabından 'ilan edilecek bir emirlik' için şimdiden itiraz etti.

Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) hilafet ilanını reddeden İslam Cephesi, Nusret Cephesi tarafından ilan edilmesi beklenen İslam Emirliği'ni 'kabul edilemez' olarak gördüğünü açıkladı.

Açıklamada 'hal ve akd ehli' olarak nitelenen 'Suriye halkının mutabakat göstermemesi durumunda ilan edilecek olan emirlik ve herhangi başka bir hükümet yapılanması kabul edilemez' denildi.

Bu ayın başlarında sızdırılan ve Nusret Cephesi Lideri Ebu Muhammed El Cevlani'ye ait olduğu düşünülen iftar konuşmasında Cevlani, 'İslami Emirlik kurmanın vaktinin geldiğini' söylemişti.

İslam Cephesi tarafından yapılan yeni açıklamada emirlik kurma yönünde böylesi bir girişimin reddedileceği vurgulandı.

Açıklamada " Şam halkı tarafından tercih edilmemiş ve hal ve akd ehlince kabul edilmemiş herhangi bir hilafet ya da emirlik ilanı reddedilecektir ve sadece kendilerini bağlayıcıdır" denildi.

İslam Cephesi, aynı zamanda, Suriye'de hiçbir grubun kendini meşru yönetici konumunda görmemesi uyarısında bulundu.

Suriye'nin etkin direniş gruplarından İslam Cephesi, ülkede bir İslam Devleti kurulmasından önce Esed rejiminin yıkılması gerektiğini savundu.

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
incanews / Haber Merkezi

Suriye'de birçok muhalif grubun birleşmesiyle oluşturulan ve etkin direniş oluşumlarından kabul edilen İslam Cephesi, resmi sosyal medya hesabından 'ilan edilecek bir emirlik' için şimdiden itiraz etti.

Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) hilafet ilanını reddeden İslam Cephesi, Nusret Cephesi tarafından ilan edilmesi beklenen İslam Emirliği'ni 'kabul edilemez' olarak gördüğünü açıkladı.

Açıklamada 'hal ve akd ehli' olarak nitelenen 'Suriye halkının mutabakat göstermemesi durumunda ilan edilecek olan emirlik ve herhangi başka bir hükümet yapılanması kabul edilemez' denildi.

Bu ayın başlarında sızdırılan ve Nusret Cephesi Lideri Ebu Muhammed El Cevlani'ye ait olduğu düşünülen iftar konuşmasında Cevlani, 'İslami Emirlik kurmanın vaktinin geldiğini' söylemişti.

İslam Cephesi tarafından yapılan yeni açıklamada emirlik kurma yönünde böylesi bir girişimin reddedileceği vurgulandı.

Açıklamada " Şam halkı tarafından tercih edilmemiş ve hal ve akd ehlince kabul edilmemiş herhangi bir hilafet ya da emirlik ilanı reddedilecektir ve sadece kendilerini bağlayıcıdır" denildi.

İslam Cephesi, aynı zamanda, Suriye'de hiçbir grubun kendini meşru yönetici konumunda görmemesi uyarısında bulundu.

Suriye'nin etkin direniş gruplarından İslam Cephesi, ülkede bir İslam Devleti kurulmasından önce Esed rejiminin yıkılması gerektiğini savundu.
Allahu alem bunlar birilerinin kontrolünde.

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her kafadan ayrı ses çıkıyor,
Alimlere selam olsun.
Nusraya selam olsun.

Küresel Cihad Cemaat'inin Alimleri,Önderleri ve Emirlerinin İzinde
Kur'an ve Sünnet Yolundayız biiznillah-i Teala

M Çevrimdışı

MUHAMMED AKIN

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
islami cephe kavmiyetçi bir grup ne bekliyosunuz gelin bizim topraklarımızda bizi şeriatla yönetin demesini mi,adamlar zaten böyle bir düşünceye sahip olmadıklarını dile getiriyolar bunlardan fazla birşey beklemeyin

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
O zaman Isid'i de elestirmememiz lazim. Cünkü onlari da oturdugumuz yerden elestiriyoruz. Biz zahiren daha hayirli görünen ne ise onu yaziyoruz/o yönde elestiri yapiyoruz. Ve onun icin dua ediyoruz..

Bir düzeltme yapayim. "Bazen insan isid'e hak veriyor" derken isid'in hilafet ilan edip mücahitleri tek bir bayrak altinda toplama gayretini kastettim. Diger mücahitlere savas acmasini degil. Allaha siginirim.

Kardeşim ışıdı eleştirdiğimiz nokta Mü'minlerin boynunu vurmasınadır anlayamıyormusunuz hâlâ

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suphanallah...

IŞİD bir devlet NUSRA ikinci bir devlet üç gün sonra da İslami Cephe bir devlet ilan eder oldu 3 Devlet....

Nusra'nın ilan edeceği devlete İslami Cephe tarzı oluşumlar destek vermez ise Nusra kendisi ile çelişir. Ve bir zamanlar IŞİD i eleştirdiği şeyleri, sırası ile yapmış olur ve sonuçlarını da Allah muhafaza görür.

Benim takıldığım bir başka nokta Nusra Emirlik ilan etmeyi düşünürken acaba IŞİD gibi tabanına ya da en azından beraber mücedele ettiği kimselere sormuyor mu? Nusra emirlik ilan etmeyi IŞİD mantığı ile mi düşünüyor?

Allah Müslümanlara yardım etsin. Gerçekten zor. Esad, Maliki ortalıkta bir de bu devlet ilanları olursa ne garip bir tablo ortaya çıkar böyle.

Allah Müslümanlara birlik versin... Amin

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Suphanallah...

IŞİD bir devlet NUSRA ikinci bir devlet üç gün sonra da İslami Cephe bir devlet ilan eder oldu 3 Devlet....

Nusra'nın ilan edeceği devlete İslami Cephe tarzı oluşumlar destek vermez ise Nusra kendisi ile çelişir. Ve bir zamanlar IŞİD i eleştirdiği şeyleri, sırası ile yapmış olur ve sonuçlarını da Allah muhafaza görür.

Benim takıldığım bir başka nokta Nusra Emirlik ilan etmeyi düşünürken acaba IŞİD gibi tabanına ya da en azından beraber mücedele ettiği kimselere sormuyor mu? Nusra emirlik ilan etmeyi IŞİD mantığı ile mi düşünüyor?

Allah Müslümanlara yardım etsin. Gerçekten zor. Esad, Maliki ortalıkta bir de bu devlet ilanları olursa ne garip bir tablo ortaya çıkar böyle.

Allah Müslümanlara birlik versin... Amin
Kardeşim doğru söylüyorsunda bir defa devle kan akıttı kolay kolay bu mesele kapanmaz rakka emiri öldürüldüğü gün ip koptu

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum.ben bu itirazı türkiyeli bir Nusra mücahidine sordum..
Yalan dedi...

Adsız.jpg

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
islam cephesinin gidisati beni endiselendiriyor. Kuruldugunda ummet icin umut olmuslardi. Guya cephe oldular ama her gruptan ayri ses cikiyor. Ahrar, sukur ve liva al-haqq yeniden suriye islam cephesi olarak devam etse diyesim geliyor bazen.. Ceysul islam grubuna da daha az saibeli bir lider sart (Allous ile ilgili kanaatim degisti son gelen haberlerden sonra insallah onu tasfiye ederler)

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmeti 3 bela bu hale getirdi
1-kadın sevgisi
2-para sevgisi
3-şan-şöhret

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ebu ubeyde süresiz uzaklastirilmistir. Bu zihniyette olanlar kendini yormasin, dilinizi mucahidlerin üzerine uzattiracak bir site degil burasi.

Altini cizeyim bunu derken cikipda iside neden söz ettiriyorsunuz demeyin cünkü iside site yönetimimizin tavri bellidir. Ayrica incanewsin haber yönetimine güvenmiyorum. Bu tür haberler kesinlestikden sonra gerekli elestiriler yapilir ama suan bunun yeri ve zamani degil.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ebu ubeyde süresiz uzaklastirilmistir. Bu zihniyette olanlar kendini yormasin, dilinizi mucahidlerin üzerine uzattiracak bir site degil burasi.

Altini cizeyim bunu derken cikipda iside neden söz ettiriyorsunuz demeyin cünkü iside site yönetimimizin tavri bellidir. Ayrica incanewsin haber yönetimine güvenmiyorum. Bu tür haberler kesinlestikden sonra gerekli elestiriler yapilir ama suan bunun yeri ve zamani degil.

Bu haberin doğruluğunu bilmiyorum... Allah Müslümanlara iftira atmaktan sakındırsın.

Ancak İncaNews , Pressmedya bu iki yayın organı hiçbir Cihad medyası yokken vardı. Bu düşünceyi haber yapıyorlardı. Abdulkadir Şen i savunmak ya da eleştirmek için söylemiyorum ama yıllardır Türkiye'de özellikle Twitter, Facebook Küresel Cihadcılar arasında bu kadar yaygın değilken bile bu yayın organları vardı.

Küresel Cihad konusunda bunlara da güvensizlik duyulmaya başlarsa hakikaten Güvenilebilecek Haber Sitesi kalmaz...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahi olayin asli haberin en sonunda gizli ,

Kod:

haber bu sekilde verilse sorun yok ama haber öyle veriliyorki islami cephe hakkinda denmedik laf kalmiyor, bu mu ümmetin maslahatini düsünmek. Bu mu islami tarafli haber yayinciligi.

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ahi olayin asli haberin en sonunda gizli ,

Kod:

haber bu sekilde verilse sorun yok ama haber öyle veriliyorki islami cephe hakkinda denmedik laf kalmiyor, bu mu ümmetin maslahatini düsünmek. Bu mu islami tarafli haber yayinciligi.
O zaman Hamas'ın emirlik ilan etmemesini de haklı bulabiliriz. Böyle bir saçmalık olur mu? Mesele Emirlik meselesi değil, mesele İslam Cephesi'nin bölgesel güçlerin isteklerini önceleme meselesidir. Suriye'de gruplar arasında koordinasyon olmadığı(siyasi hedef anlamında) açıktır. Rahatsızlık Selefi Cihad akımına yöneliktir. Bu meselenin Nusra veya IŞİD'le bir alakası yok. Bir akide hedef alınmaktadır. Ve eğer IŞİD'i Suriye'den çıkarabilirlerse, sıra Nusra Cephesi'ni çıkarmaya gelecektir. Bunu da göreceğiz ALLAHualem.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
O senin kisisel görüsündür, öncelikle sizin hataniz suriye ile filistinini , hamas ile islam cephesini kiyas etmektir.

Bana sunu ispat etmeni bekliyorum, islam cephesinden simdiye kadar demokrasi ile yönetilmek istiyoruz, tayyip bize modeldir gibi bir aciklama ve faaliyet varsa buraya aktar ben de görüsümden rucü edeyim. Yoksa fine cikaracak iftira atacak yorum ve kiyaslarindan sakinmani tavsiye ederim.