Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye İslam cephesinden açıklama

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye İslam Cephesi
Siyasi Kanat

Suriye'deki Son Gelişmeler

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

"Eğer Allah size yardım ederse, artık hiç kimse sizi yenemez ve eğer O, sizi yardımsız bırakırsa ondan sonra size yardım etmek kimin haddine? O halde, bütün inananlar yalnızca Allah'a dayansınlan!" ÂLİ İMRÂN - 160

Akidemiz şöyledirki, zafer kurtuluş ve sıkıntıların gitmesi ancak Allahu tealanın katındandır. Bu sebeple yaşadığımız bu büyük sınav, Suriye'deki olayların gidişat ve gelişmeleri, çökmekte olan rejimin yaptığı eylemler ve Amerika komutasında gerçekleşecek batının askeri operasyonu hakkında şunları açıklamak şer'i görevimizdir;

1- Batının yapacağı bu operasyonun arkasındaki asıl hedef bu operasyonu gerçekleştirecek ülkelerin kendi çıkarlarına ulaşmalarıdır.

2- Bu operasyon bu çıkarlarla bağlantılı olup dayatılacak siyasi projelerin hazırlığıdır.

3- Tek alternatif olarak Suriye'de aktif olan tüm güçlerin saflarını birleştirip Allahu tealanın dinine sımsıkı yapışmaları gerekir.

4- Halkın devrim güçlerini kanatları altına alması ve kucaklaması zaruridir.

Suriye İslam Cephesi aynı tutumları üzerinde sebat edeceğini olaylara ve boyutlarına bakışının açık ve net olduğunu ayrıca şu anda cereyan eden olayların hiç de sevinilecek bir tarafının olmadığını ilan eder.

Bu sebeple Suriye İslam Cephesi bütün Suriyelileri Allahu teala'dan yardım istemeye, uyanıklığa, kurulan fitnelere karşı dikkatli olmaya ve nusayri rejime karşı koyup onu düşürme çabasına devam etmeye davet ediyor.

Perşembe
05.09.2013

Suriye İslam Cephesi Türkçe Sayfası

1235169_170185433172986_1967120873_n.jpg

Üst Ana Sayfa Alt