Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islam Için Öleceksem Ey Kılıçlar Alın Canımı..!

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Öfkemin asırlardır kapanmayan yarasına Kurşun sıkıyorlar yine şüheda!
Ülkemde örtülerim çekiliyor başımdan, Başörtülülerle boğuluyorum her gece İlmik ilmik boğazıma düğümleniyor hıçkırığım, Haykırmak istesem de sesim çıkmıyor ,Hafakanlar ortasında kaldım, Biçareyim şüheda!..
Bugün yine zulüm yağıyor, Akan gözyaşlarım üstüne, Birileri başörtümü istiyor, Birileri ölüm istiyor şüheda!..
Yitik sevdamı yok etmek için, Darağaçlarında... Bak bir Zeyneb çıkmış şüheda!.. ONURUMDUR ÇİĞNETMEM! diyor... Birilerinin dili dışarıda,hayvanca saldırıyor... Bir Sümeyye çıkıyor Her fırsatta karşılarına... Ve direnişin sancağı, Başörtümüz oluyor!... Dalgalandıranlara selam olsun!... Öfkemin yarasına intikamlar yağıyor şüheda!..
Beyazıt Meydanında yakılan, İsyan ateşi bile içimi ısıtmıyor!... Buz kesildim utancımdan şüheda!...
Kan-ter içinde kaldım, titriyorum; Öfkelerin ayazında... Bak bir Aişe çıkıyor
;ŞEREFİMDİR ÇİĞNETMEM! diyor!.. Birileri hayasızca, konuşuyor... Bir Zehra direnişi çıkıyor, iğrenç düşüncenin karşısına!.. Ve direnişin sancağı, Başörtümüz oluyor!.. Koruyanlara selam olsun!.. Beynimin dehlizlerine, Bakışların düştü yine şüheda!.. Gelmek istesem tel örgüler bırakmıyor, Uykularım bölünüyor bin berzah ötesinde... Keşke diyorum, keşke... Ama yok, yok işte... Arasatta kalmış gibiyim, Biçareyim şüheda!.. İntizarın düşüyor gönlümün vuslatlarına, Kelepçeli ellerimi semaya kaldırarak, Yitik sevdamın örtülü çiçeklerine Adıyorum dualarımı!..

İslam için öleceksem ey kılıçlar alın canımı..!
 
Üst Ana Sayfa Alt