Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Islam Ordusu Helikopter Düşürdü

H Çevrimdışı

Hakpeşinde

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İslam Ordusuna bağlı birlikler, başkent Şam'da muhaliflerin kontrolündeki Doğu Gutabölgesinde yer alan Bahariye beldesinde rejime ait askeri birhelikopteri düşürdü.

Helikopterin Doğu Guta bölgesindeki bölgeye düştüğünü ifade eden kaynaklar, olaya ilişkin ayrıntılı bilgi vermedi.

ESED İFTAR YAPMIŞTI

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, dün Doğu Guta bölgesindeki Merce el Sultan beldesindeki cephe hattına giderek askerlerle iftar yapmıştı.

Esed güçlerinin yoğun hava ve kara saldırılarına maruz kalan Doğu Guta, 4 yıldan bu yana rejim güçlerinin ablukası altında bulunuyor. Elektrik ve suyun kesik olduğu bölgede halk elektriği aldığı jeneratörlerden sağlarken, suyu kuyulardan temin etmeye çalışıyor.

KAYNAK AA

Moderatör tarafında düzenlendi:
y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sisteme bak arkadaş. Bu keleş ya da rpg değil, kolay kolay vermezler böyle askeri envanter. Bu oluşumlar beni itiyor abi, efil efil körfez kokusu geliyor, bulantı yapıyor ister istemez. Allah en doğrusunu bilir.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sisteme bak arkadaş. Bu keleş ya da rpg değil, kolay kolay vermezler böyle askeri envanter. Bu oluşumlar beni itiyor abi, efil efil körfez kokusu geliyor, bulantı yapıyor ister istemez. Allah en doğrusunu bilir.

Ahi kastettiğini doğru mu anladım bilmiyorum ama İslam Ordusu zaten Suud destekli yani bunu herkes biliyor. Koku almaya lüzum yok. :)

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ahi kaatettiğini doğru mu anladım bilmiyorum ama İslam Ordusu zaten Suud destekli yani bunu herkes biliyor. Koku almaya lüzum yok. :)

Kardeş silah almak başka şey, yardım aldığın adamla aynı yol ve inanç üzere olmak başka şey. Kastettiğim, bölgesel güçler sadece saha çıkarları için böyle önemli askeri envanterleri hibe etmezler. Hava savunma sistemi dahi verebilecek kadar gönül bağları kurulmuş demek ki. Bunlar şahsi zannım ve kanaatim tabii ki, Allah en doğrusunu bilir.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adını şu an hatırlayamadığım Abdulkadir Şen'in makalesinde başta İslam Ordusu olmak üzere bir çok grubun Suud tarafından desteklendiği, techiz edildiği hatta oluşturulduğu, bunlarında birçoğunun Suud Telefiliği akidesini taşıdığı, Suud'un burdaki amacının Nusra,Ahrar, Cund'ul Aksa, Devle vs. islamcı gruplara alternatif oluşturmak ve onların güçlerini azaltmak olduğu yazıyordu.

H Çevrimdışı

Hakpeşinde

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konularda fazla felsefe yapmayın bana sorarsanız.İşin içinden çıkamazsınız sonra....

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ceyşul İslam dün Guta’da helikopter, bugün Kalemun’da Rus MİG-29 uçağı düşürdü
2 saat önce Suriye

54.jpg

Esed ve müttefikleri son bir aydır gökyüzünde kayıplar vermeye devam ediyor.

Dün Ceyşul İslam tarafından Doğu Guta Bahhariye cephesinde osa hava savunma sistemi ile Esed rejimine ait bir helikopter düşürüldü.

Bu hava alanını ceysul islam bır sene once ele gecırmıstı..
Yanı şifreleme sistemini kırmaları 1 seneyı buldu ve sımdı :) bi iznillah Ramazan mucahıdler ıcın bereketlı gecıyor.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi