Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket İslam-tr ile Tanışmanızın Kaçıncı Yılındasınız?

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tırşıkı unutma bremin
En son bir kardeşime tırşık hazırlayıp bekliyorum dedim. Ben onu beklerken şehadet haberi geldi.
Mesajını okuyunca O an aklıma geldi..
İnşallah siz değerli kardeşime tırşık yediririm

Bölgeye gelmeye niyetlendiğinde haber ver brêmın sana tırşık da ciğer de yediririz sözümüz sözdür:)

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2006 dan beri burdayım bu 3. Nick.

O zamanlar çocuktum. İlk kayıt olduğum gün dün gibi aklımda. Siteye ilk girdiğinde kur’an veya neşid çalıyordu tam hatırlamıyorum o kısmını. Çok güzeldi şimdi yazınca o günlere gittim bian zaman ne çabuk geçiyor subhanAllah

Ozamandan bu zamana çok istifade ettim siteden hâlâ ediyorum Allah azze ve celle bu sitenin kurucularından ve hala ayakta durması için burada emek harcayan herkesten razı olsun.

Çok emek var burda haklarını ödeyemeyiz hiçbirinin Allah razı olsun hepsinden

Alketa Çevrimiçi

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
2006 dan beri burdayım bu 3. Nick.

O zamanlar çocuktum. İlk kayıt olduğum gün dün gibi aklımda. Siteye ilk girdiğinde kur’an veya neşid çalıyordu tam hatırlamıyorum o kısmını. Çok güzeldi şimdi yazınca o günlere gittim bian zaman ne çabuk geçiyor subhanAllah

Ozamandan bu zamana çok istifade ettim siteden hâlâ ediyorum Allah azze ve celle bu sitenin kurucularından ve hala ayakta durması için burada emek harcayan herkesten razı olsun.

Çok emek var burda haklarını ödeyemeyiz hiçbirinin Allah razı olsun hepsinden

sende mi ehtiyarladin ummu sare:D

B Çevrimdışı

bilal3690

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum,

İslam-tr ile tanışmam: Kasım 2011. Gününe, hatta saatine kadar not edilecek bir gündü; ama o zamanlar bunun (değerinin) farkında olmadığım için hatırlamıyorum. Şu anda tam 11 yıl oldu. Zaman geçiyor: gençler yaşlanırken, yaşlılar daha yaşlı oldu. Ömür geçiyor, ve istedim ki geçen yıllara bakıp kısa bir muhasebesini yapalım: Öğrendiğimiz ilmin hakkını verebildik mi? (Burayı ilim yuvası olarak görenler için burada öğrendikleri... Bazı kısmetli kardeşler ise burdan önce de Tevhidi biliyordu, onlar da bu vesile ile bunun muhasebesini yapabilir)

Cevapları kendi nefsimize verelim; nitekim kim hakkını verdi, kim vermedi, bunun bilgisi kimseye lazım değil. Ancak herkesin kendine sorması gereken bir soru; ona binaen.
Ben 5 ay vardır daha doğrusu ben yeni iman etim

B Çevrimdışı

bilal3690

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hadis No : 2907
Ravi: İbnu Ömer
Tanım: Resulullah (sav)'a (Onsekiz defa) refakat ettim. Ancak, sefer sırasında nafile kıldığını hiç görmedim. Allah Teala hazretleri şöyle buyurmuştur: "Resulullah'tan sizin için güzel örnek vardır" (Ahzab 21)". İbnu Ömer devamla der ki: "Eğer nafileyi kılsaydım namazı da tam kılardım."

Kaynak: Buhari, Taksiru's-Salat 11; Müslim, Müsafirin 9, (689); Muvatta, Kasru's-Salat 22, (1, 150)

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2019'dan bu yana forumdayım. Forumu İslam dini ile ilgili araştırmalar yapmak ve yeni bilgiler öğrenmek için kullanıyorum.