Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslam-TR Size Neyi Çağrıştırıyor?

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kaliteli tartışmaların yapıldığı yer yer harici / mürciye zihniyetlerin tartışmalara renk kattığı ve bu sayede de karşı zihniyetlerin fikriyatlarını inceden ince çözdüğümüz bir site... islam-tr sayesinde normal hayattaki tartışmalarda can alıcı sorular, karşıdaki kişinin atak yapacağı noktalar, vb. gibi şeyleri çok önceden tahmin edebiliyorum.

Doğrusunu söylemek gerekirse islam-tr'yle daha az ofsayta yakalanıyorum. :)

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aradığımı buldum:cool:.Benim için budur:asik:

Siteyle tanıstıktan sonra bi cok gorusum değişti...Allah vesile olanlardan razı olsun...(İslam tr ailesini yürekten seviyorum:asik::utan::kptmya:)

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Yani akhi, ben @ENSAR akhiye katılmıyor değilim ''çok ilginçsin'' senle tanısmak isterdim :D
nası ilginç. 3 başlı koyun doğdu falan gibi mi ilginç.
Ben kendimi ilginç görmüyorum da yeri gelmişken itiraf ediyim insanları çok ilginç buluyorum. burada ya da genelde. insanlar çok ilginç sanki ben normalim gibi

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben kendimi ilginç görmüyorum da yeri gelmişken itiraf ediyim insanları çok ilginç buluyorum. burada ya da genelde. insanlar çok ilginç sanki ben normalim gibi
bazen bende bu hisse kapılıyorum.Belkide Allah swt verdiği basirettendir bilemiyorum

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
İlginç olma derken şunu kastettim. Ben normal davranıyorum genelde. karşımda biri var ve çay içiyosak ona nası cevap veriyorsam burda sana da öyle cevap veriyorum. Garip garip maskelerim yok. islami siteye girince müslüman maskesi, başka siteye girince başka maske, reel hayatta falan başka başka ortamlarda farklı maskeler takmıyorum.
İlginç bulduğum bu aslında, burada belki %90 maske kullanıyor. normalde öyle olmadığı halde burada öyle davranıyor. Bu bana ilginç geliyor, alt kategorilerde ise çoğu riya ve ya aşağılık kompleksi.
Geneli öyledir bu tarz profillerin arkasına saklanılan sitelerde. Kendini farklı şekillerde göstermek ister insan, büyük nedeni aşağılık kompleksidir.
Mesela burada ilgi çekmeye çalışan bi insan reel hayatında pasif insandır.
Burada sürekli konuşma isteği duyan insan reel hayatında 2 kişiyi karşısına alıp konuşamayacak insandır.
Dini bir kişilikmiş gibi görünen insan (lafım meclisten dışarı) reel hayatta bu konuda sıkıntıları olan insandır.
İnsanlar buna göre davranış sergilerler. Buna aşağılık kompleksine bağlı üstünlük çabası diyoruz.
Bunları anlıyorum çoğu zaman. Ve ilginç geliyor. genelde de bu tarz davranış sergileyen tiplerle dalga geçerim kendim de öyleymişim gibi.
Gerçek hayatımda ise bu derece farklı biri değilim. Tanıyan genelde öyle der buradan tanıyan özellikle.
Mesela sen çok özgüvenli birisin der halbuki öyle değilim. aksine utangaç biriyim. Ama bu halimle dalga geçebiliyorum (özeleştiri)
Beni internet üzerinden görüp de tanıdığını zanneden kişilere gülüyorum en çok da. Beni buralarda yazdıklarımla tanıyamazsınız. (olumlu biriyim anlamında demiyorum, olumlu gören için olumlu olmayabilirim ya da tam tersi)
Tanıyamamanın sebebi ise buraya çoğunuzun verdiği kadar değer vermiyorum. (Yine şunu belirteyim işini ciddi yapan, sorulara cevap verip hayr işleyen arkadaşlarıma saygı duymanın ötesinde sevgi de besliyorum onları tenzih ederim)
Niye kılıktan kılığa girdiğinizi anlamıyorum. İnsanlar sizi sevse ne olacak saygı duysa ne olacak. Sadece nefsinizin açığını kapatacaksınız bu. Kendinizi tatmin etmeniz için bu kadar maskeye ihtiyaç yok diyorum ve ilginç olan ben oluyorum.
Uzun mevzu ama derdimi kısmen anlatabildiysem ne mutlu. Bu kadar uzun oturup da cevap vermem mesela normalde :) bi seferliğine açıklama olsun bu

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlginç olarak kastetmek istediğim;Abdulmuiz,Abdullah yusuf,hilafe sancaği,elfurkan... gibi yontecilerin sitenin misyonunu taşıyan konular acıp misyonu yayarken...Sizde bunu gorememdir.Reelde ise Allah swt durumunuzu bilir.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
İlginç olarak kastetmek istediğim;Abdulmuiz,Abdullah yusuf,hilafe sancaği,elfurkan... gibi yontecilerin sitenin misyonunu taşıyan konular acıp misyonu yayarken...Sizde bunu gorememdir.Reelde ise Allah swt durumunuzu bilir.
islam4ever hakkında ne düşünüyosun onu yazmamışın o da mı çalışmıyo yani?
istiyosan banlayım