Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket İslam Ülkelerine Liderlik Yapabilecek Ülke Sizce Hangisidir ? Neden ?

İslam Ülkelerine Liderlik Yapabilecek Ülke Sizce Hangisidir ? Neden ?

• Kullanılan toplam oy
    44
A Çevrimdışı

anaksunamum

Üye
İslam-TR Üyesi
Ülkeleri ve yönetim sistemlerini eleştirmekten ziyade Lütfen lider olacak ülkenin özelliklerini yazmayı tercih ediniz.Anketimi yönetim sistemlerini eleştirmek için değil , yönetimde en önde gelebilecek ülkeyi bulmak için açtım.Seçtiğiniz ülkeyi ve seçmenizin sebeplerini yazmanız yeterlidir.

Allah cc razı olsun..

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiyeyi yani kendi ülkemi seçtim nedeni ise diğer ülkeler çok saçmalamaya başladı daha dün dinlediğim bi haberde kabeyi kadınlara ayrı biyerde tavaf etireceklerimiş arabistanda ve buna diğer ülkelerde katılıyo türkiye haricinde allah aşkına kabeyi kadınız diye bizlere tavaf etirmeyecekler bular yakında kendi kafalarına göre iş yapıyolar en güzelini bizim ülkemiz yapıyo ne bişey değiştiriyorlar dinle ilgili nede başka saçma sapan kısıtlamalar herkez kendi dozunu ayrını bilir neden bu kadınları köle hatta ve hatta yük hayvanı olarak görüyo öteki müslüman ülkeler anlamıyorum ben :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

BU YÜZDEN TÜRKİYE BİZİM ÜLKEMİZ HER ŞEKİLDE ADALETLİ VE DEMOKRATİK......
YARADILANI SVERİM YARADANDAN ÖTÜRÜ BİZİM İNSANLARIMIZ BUNU SÖYLÜ YO YA ONLAR????????????*

M Çevrimdışı

mavara88

Üye
İslam-TR Üyesi
türkiye, çünkü türkiyenin coğrafi özelliği diğer ülkelerde yok.ve türkiye nato, avrupa konseyi,agit,oecd gibi kuruluşlara tam üye olma avantajına sahip.türkiyenin öncüleğe en iyi aday olmasının bazı sebepleri
türkiyede geçen tarihi ipek yolunun yeniden doğuşu
ülkede zengin doğal kaynakların bulunması
tarımsal açıdan kendine yetrli olması
bol miktarda su kaynaklarına ship olan türkiyenin orta doğuda su konusunda kilit ülke olması
birçok çokuluslu ülkenin türkiyeyi bölgesel merkez seçmesi vs...

yani fazlası var eksiği yok

S Çevrimdışı

searchingforthetruth

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
türkiye dışındaki diğer ülkelerin müslümanlığı nasıl yaşadığına ve amerika bağlantılarına bakmak lazım bence!

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
anaksunamum ' Alıntı:
Ülkeleri ve yönetim sistemlerini eleştirmekten ziyade Lütfen lider olacak ülkenin özelliklerini yazmayı tercih ediniz.Anketimi yönetim sistemlerini eleştirmek için değil , yönetimde en önde gelebilecek ülkeyi bulmak için açtım.Seçtiğiniz ülkeyi ve seçmenizin sebeplerini yazmanız yeterlidir.

Allah cc razı olsun..

allah cc senden de razı olsun kardeş soru güzel ama ülke seçimi yanlış çünkü bu ülkelerin islama önderlik yapma gibi bir niyetleri yok benden önce yazan kardeşde değinmiş abd destekli olduklarına .....

şu an sanırım bu yönde devlet yok çünkü kafirler hep saldırıyor ama kimse yardım etmiyor malesef

A Çevrimdışı

anaksunamum

Üye
İslam-TR Üyesi
!slamOuRLiFe ' Alıntı:
anaksunamum ' Alıntı:

Allah cc razı olsun..

allah cc senden de razı olsun kardeş soru güzel ama ülke seçimi yanlış çünkü bu ülkelerin islama önderlik yapma gibi bir niyetleri yok benden önce yazan kardeşde değinmiş abd destekli olduklarına .....

şu an sanırım bu yönde devlet yok çünkü kafirler hep saldırıyor ama kimse yardım etmiyor malesef
tabi çok üzücü bir durum olsada tüm islam ülkeleri bir şekilde abd güdümlü hareket ediyo.
ama türkiye bunu en akılcı şekilde kullanan ülke diyebiliriz.en azından verilen şıkların içinde
gerek türkiyenin özel konumu olsun gerek tarihi gerekse milletiyle gerçekten tüm islam ülkeerine sahip çıkabilicek önderlik edebilicek tek ülke.tıpkı osmanlı devletinde olduğu gibi.
SADECE HAK VE ŞERİAT YOLUNDAN AYRILMASIN.
YETER İNŞALAH
SELAM VE DUA İLE

Y Çevrimdışı

yeşilsancak

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
TÜRKİYE

islamın son bayraktarıdır zaten bu ülke...

duygusal yorum yapmıyorum ancak şu varki Türkiye daha doğrusu öncesi Osmanlı imparatorluğu islamı yüceltmiştir ve öyle bir gün gelicektirki bu devletin insanları iradeyi eline alıcak ve islamı tekrar yüceltecektir...

diğer arap devletlerine baktığımda islamiyet konusunda bayraktar olcak bir ülke görmüyorum...

bu konuyu FİLİSTİNLE ilgili forumda özeleştiri yaparak açmak istiyorum...

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben de İran'ı seçtim
ben ce ıslam ulkelerınden guclu olarak Turkıye ve İran var bunlardan da İran seriata daha fazlabaglı bır ulke gıbı gelıyor bana

U Çevrimdışı

uykusuzhergece

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tabii ki Türkiye..Her ne olursa olsun hala Osmanlının izlerini taşıyoruz.Ve ne kadar sevinebileceğimiz bir durum bilmiyorum ama Türkiye İslam'ı temsil eden ve yaşayan en iyi ülke.
Mehmet Akif'in dediği gibi bu topralarda bir hilal uğruna ne güneşler batıyor.Ve batmaya her daim hazırdır.
Selam ve dua ile..

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sana katılmıyorum senın cevren belkı ıslamı guzel yasayabılır ama ben Turkıyenın ıslamı tam manasıyla yasadıgına ınanmıyorum

U Çevrimdışı

uykusuzhergece

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Türkiye'nin Müslümanlığı tam manasıyla yaşadığını söylemedim.Zaten ifademe dikkat edersen bunu anlarsın kardeşim.Sana bu konuda katılıyorum ama çoğu yerleri görmesemde çevremdeki abilerimden ve medyadan edindiğim izlenimler neticesinde Türkiye İslamı en iyi temsil eden ülke.Ve bence Asr-ı saadet gibi olmasada daha güzel günler göreceğimize inanıyorum.
Selametle kal.

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
benım mesajı okuduysan ıslamı tamsıledecek ıkı ulke oldugunu belırttım ama ıran daha fazla islamı benımsedıgını soyledım soylemek ıstedıgım buydu
yanlıs anlasılmasın ulkemı cok fazla sevıyorum

L Çevrimdışı

lev0

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ark ben bu işi en ıyı iran yapar adam abd ye baş tutyo savaş açsa bıle yenemez cagrafi konum dan dolayı ama onlarda ıslamı asıl kurallarnı cıgnıyor en ıyı turkye

N Çevrimdışı

NuyagevA

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
TÜRK iSLAM BİRLİĞİ diye bir kuram var. buna her ne kadar İslamiyete ırk katmak gibi gösterilsede. islamiyet en son olarak Osmanlılarla birlikte şaha kalktı osmanlı ile birlikte düştü.......

KEsinlikle tüm TÜrkmen birleştiğinde adı TÜRk İSlam Birliği koyulursa islamiyet direnç kazanır. ancak daha sonra diğer islam ülkeleride hırslarını yenip biz katılırsa adı sadece İslam Birliği olur ama önce bu birliği Türkler sağlamalı. bir ihtimal İranda var ama. bence ırkçılık yapmayarak gördüklerimi söylüyorum Türkiye ve TÜrkler başarır bunu ancak.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
türkiye idi :) türkiye değil ama . kardeşlerim dışardaki insanlar şu an tc dekileri osmanlı yadigarları zannediyorlar ve hala bizdeki o islam ateşi var sanıyolar halbuki haberleri yoki o ateşler söndü köz oldu közü inek yedi inegi aslan kaptı aslan amerikaya kaçtı şimdi o közden arta kalan küller amerikaya yapışmaya çalışıyor ama bundan habertleri yok. islam ateşi olsaydı ve türkiye gerçekten güçlü bir ülke olsaydı böyle bir siyasetle ugraşır kendini helak edermiydi? Allah şeriatı emretmiştir. şeriate uymayanlar helak olmuştur. bizlerde bu haldeyiz . işte neremiz güçlü sence hepsi safsata . askerimize biri hık dese hoplayacak neden çünkü Allah içişn orda değilki devlet siyaset için taguti sistemin ordusu için orda. şehadeti tatmayacagını biliyoır
neden canını ortaya koysun Ancak Allah için ölünürse şehid olunur . vatan için değil. öyle olsaydı kafirlerde cennete giderdi
vatanı için ölen nice kafir var . vatan sevgisi dünya sevgisindendi,r o yüzden alimler buna yani vatan sevgisine haram demekteler. sözün özü . kalbinde Allah olmayan ve Allah için canını ortaya koyabilecek türde olmayan kimselerinmi bizleri korumasını beklşiyorsunuz. weallahi Alloah en güzel yardımcıdır. ondan gayrısınıda istemem . selamun aleykum . güçlüysek bunu Allah yolunda kullanın . aksi taktirde en acizlerden olursunuz bunu unutmayın. selametle . bir nasihat. herkes üzerine alına bilir hiç kimsede alınmayabilir. o yüzden cevab yetiştirmeyin i,nşallah . hakkı görmeye çalışın nefsinize yer vermeyin .

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
VAR KARDEŞİM VAR DUYMAMIŞSIN HERALDE
SOMALİ VAR İLAN ETTİ ŞERİATLE YÖNETİLECEGİNİ . HATTA UYGULANMAYADA BAŞLADI . :)RABBİM YAVAŞ YAVAŞ YAPIYOR İNŞALLAH . S.A.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
AMA BİZE GELMESİ ZOR KARDEŞİM CUMHUR BAŞKANIDA OLSAK SÜPER GÜÇTE OLSAK ZOR :) BİZLER EVLERİMİZDE SICACIK YATAKLARIMIZDA YATARAKMI ERİATI GETİRECEZ. :) aLLAH BİZLERİ ISLAH ETSİN HEM ŞU AYETİ DUYDUNUZMU ALLAH C.C. KULLARIYLA KONUŞUYOR KURANDA AÇIP BAKTINIZMI?
tevbe süresi
16- Yoksa siz, içinizden cihad edenleri ve Allah'tan ve Resûlü’nden ve mü'minlerden başka sır-dostu edinmeyenleri Allah 'bilip (ortaya) çıkarmadan' bırakılıvereceğinizi mi sandınız? Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

“Yoksa siz, sizden önce geçenlerin örnek olmuş durumları hiç başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Onların başına öyle ezici sıkıntılar, kımıldatmaz zaruretler geldi ve öylesine sarsıldılar ki, peygamber ve beraberindeki iman edenler: "Allah'ın yardımı ne zaman?" diyeceklerdi. Bak işte, Allah'ın yardımı yakındır. (Bakara 214)
işte bizlerde bu duruma düşecez ondan sonra ancak Allah diyebilecez hakkı görebilecez. şeriatı getiremeyecekseniz ne ugraşıyorsunuz öyle boş işlerle.

A Çevrimdışı

alicavdar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Osmanli Canakkalede sehitlerle bilrlikte kefensiz yatmakta Türkiye ise cok zor toparlanir ilk önce zehir vücuttan atilmasi lazim.

Üst Ana Sayfa Alt