Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İslam'a Göre İnsanlık Kaç Yıldır Vardır?

C Çevrimdışı

cansuxx

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Hz. Adem'in kaç yıl önce yaşadığına dair net bir bilgi olmadığını biliyorum fakat peygamberleri araştırırken bazı hadislere denk geldim, kitaplarda tefsirlerde de geçen bilgiler. Hz. Adem ile Hz. Nuh arasında 10 asır olduğu aynı şekilde Nuh ile Hz. İbrahim arasında da 10 asır olduğuna dair (Sahih İbn Hibban) bilgiler var. Benim sorum ise şu, Hz. Adem'in ilk insan olduğunu bildiğimize göre bu bilgiler de doğruysa insanlık aslında sadece birkaç bin yıldır var. Hz. İbrahim'in doğum tarihinin çok eskilere gitmediğini biliyoruz. Bu hadislere bakılırsa Hz. Adem'in en eski 8-9000 yıl önce yaşadığı söylenebilir fakat arkeolojik buluntular 50.000 hatta 150.000 yıl önceye kadar dayanan insan eşyaları olduğunu gösteriyor. Göbeklitepe bile 12 bin yıllık iken Hz. Adem'in çok daha eskilere dayanması gerekmez mi? Bu günümüz bilgileriyle çelişiyor mu, nasıl anlamak gerekir?

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Âleykum Selam ve Rahmetullahi ve Berakatuhu;

Üst Ana Sayfa Alt