Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslami Cephe halka zulmediyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İslami Cephe halka zulmediyor!
Suriye'nin kuzeyinde geçtiğimiz haftalarda patlak veren olaylarda IŞİD'den yana tavır sergileyen bazı Suriyelilerin, İslami Cephe grupları tarafından hapsedildiği ortaya çıktı.
islami_cephe_halka_zulmediyor_h7304.jpg

Takva Haber / Özel

Ocak ayı başlarında; Ramadi, Anbar ve Felluce'yi fethetmek için Irak'a geçen IŞİD savaşçılarının sayı azlığını fırsat bilip Kuzey Suriye'den saldırıya geçen sahve gruplarının kendilerine destek vermeyen sivillere zulmettikleri ortaya çıktı.

ÖSO, Ahraruş Şam ve Tevhid tugayı gibi bir takım sahveci grupların, IŞİD savaşçıları hakkında ispiyonculuğu reddeden sivilleri hücrelere hapsederek aç ve susuz bıraktığı açıklandı.

Bu olay, Irak Şam İslam Devleti Kuzey Cephesi Genel Direktörü Ömer el Çeçen'in Halep'te gerçekleştirdiği bir operasyon esnasında ortaya çıktı.

İçler acısı manzaraya şahit olan görgü tanıklarından biri şunları söyledi: Sahvecilerden ele geçirilen bir karakolun altından sesler geliyordu. Aşağıya inip baktığımızda içlerinde çocuklarında olduğu bazı sivillerin hapsedildiğini gördük. Korkudan, açlıktan ve susuzluktan bitkin düşmüşlerdi. Onları kurtardığımızda ağlayıp bize teşekkür ettiler. Gerçekten çok korkmuşlardı ve bize Halep'in farklı farklı yerlerinde kendileri gibi birçok esirin olduğu söylediler.

İşte kurtarma operasyonundan görüntüler:

Klkzyl.jpg

KP5EBv.jpg

eQRgWA.jpg

x39RPO.jpg

K4LRq0.jpg

ekjYL7.jpg

İslami Cephe'den ganimet alınan 3 bin kapasiteli büyükbaş hayvan çiftliği:
e22QN0.jpg

Son olarak, yaşanan olayların birkaç günlük bir çalışma sonucu olmadığını belirten görgü tanığı, "Bu olaylar aylar öncesinden planmış gibi. Rejim askerleri tarafından tecavüz ve zulüm altındayken canlarımızı ortaya koyarak kurtardığımız halkın çoğu bizi ispiyonladı. Olaylar başladığında bende sahvecilere esir düştüm. Halktan bazı kişiler muhacirlerin evini sahvecilere gösteriyor ve bizim hakkımızda şok içinde kalacağımız şeyler söylüyorlardı. Allah'ın yardımıyla onların elinden mallarım çalınmış halde kurtuldum." diyerek sözlerini bitirdi.

Kaynak: Takva Haber

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
El nusradan bir mücahidin facedeki yazısı :Adı islam devletidir musluman kardesim ben devlinin kurulusunu biliyorum ben burdayken daha devlinin suroye emiri yoktu ... Cecen seyfullahi bile murted ilan ettiler haberin varmi ? Sirf bagdadiye biat etmedi bize geldi diye kardesim bak bilmedigin meseleler var , dogrudur halk icinde sebbiha cok herkese kafir muamelesi yapilmaz savungun seyi kotulemiyorum ben hatalari oldugunu soyluyorum ve suan o grubdan bir cok kardeslerim var izledigi yol sitaseti yanlisdi %100 hal yolunda degildi yani sanki % 100 hak yolundaymis gibi konusmayalim ornek vereyim sana bak bir sebbiha yakaladim azeri mucahidin parasini caldi ce kafir askerlere teslim etti bende yakaladim danadaki seri mahkemeye goturdum bak resminide atiyorum ispatida sundum oda itiraf etti sucunu 2 hafta sonra atmede carsida gordum motorla geziyordu . Anlatabiliyormuyum bazi seyleri konusmak istemiyorum herseyi gizli olan seyler var bu bizlere zarar verir. Selamun aleykum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahi takhva haberin haberlerini artik sitemize ekleme, takva haberin haberini sitemize ekleyenleri bir kez uyardikdan sonra süresiz banlayacagim.

Takva haber güvensiz bir haber grubudur ve bu haber grubunun haberlerini sitemizde görmek istemiyorum.

Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt