Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslami cephe Suriye'de ilaç üretimine başladı

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye’de devam eden savaşta, rejim güçleri tarafından kuşatma altında bulunan bir çok bölgede gıda ve ilaç eksikliğine dayalı ölümlerin arttığı gözleniyor.
islahhaber.net-HABER
Suriye’li doktorlar hastanelere gıda ve ilaç sıkıntısından bir çok insanın geldiğini ama ilaç sıkıntısından bir çoğunun hayatını kaybettiğini söylüyorlar. Dünya medyasına seslenen doktorlar, bu bölgelere acil yardım edilmez ise daha çok insanın hayatını kaybedeğini ve kuşatmanın acilen bitirilmesini talep ettiklerini dile getirdiler.
Yaralı ve hasta insanlar doktor ve ilaç sıkıntısı olmasına rağmen derme çatma barakalarda ve sterilsiz ortamda tedavi altına alınmakta doğum sancısı çeken kadınlar tıbbi yardım olmadan doğum yapmakta ve hastalar narkozsuz ameliyat edilmektedir.
Geçen ay Suriye’de rejime karşı en büyük oluşum adı altında ile tek bir çatıda birleşen İslami Cephe, ilaç sıkıntısına çere olmak için kendi ilaçlarını üretmeye başladı. İlk etapta kuşatma altında bulunan Doğu guta bölgesine yardım edeceklerini dile getiren grup daha sonra bir çok bölgeye acil olarak hizmet edeceklerini söylediler. İslami cephe’nin yapmış olduğu bu girişim, Suriye’de yaşayan gerek sivil halk gerekse direniş güçleri arasında oldukça büyük bir sevinç ve başarı olarak karşılandı.
Şimdilik Agumentin ve Parasetamol adlı ilaçları üreten grup ilk üretimini paketleyip Doğu Gutaya yolladı.

936792_1437308433152143_314434048_n.jpg

Üst Ana Sayfa Alt