Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Islami Düğün Davetiyesi Hazırlama

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum.sevgili kardeşlerim önce ramazanınızı tebrik ederim hayr içinde bir ay olur inş.Allah nasip ederse 2 ay kadar sonra düğünüm olacak.Düğün davetiyesine yazacak şeyler için sizden fikir istiyorum ne yazabilrim.
Enam 162 -bakara 128 sureleri yahut da infitar 6-7-8 şu an için aklımızda varmıdır bana önerileriniz.düğünümede beklerim inş :)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam kardeşim RABBİM,tamamına erdirsin bu hayrı

ahi Tahrim süresi 6. ayet olabilir en azından bi uyarı ve nasihat olur :)

Veya bir hadisi Şerif paylaşabilirsin nikah ile alakalı örneğin

Enes (Radiyallahu Anh) şöyle tahdis etti:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Allah her hangi bir kimseye saliha eş takdir ederek rızıklandırmış ise, şüphesiz ki dininin yarısını yaşamak üzere o kimseye yardım etmiştir Dininin diğer yarısı hususunda o kimse Allah’dan korksun, takvaya sarılsın’ buyurdu”

Tabarani (976-M Evsat) Hâkim (2/161) Albani (625-Sahiha)

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ya insanların gerekli özen göstermemelerinden dolayı yazsakmı yazmasakmı bunuda düşündük ama bence bir müslüman günümüz düğünlerinde renkten renge giren islamcılar gibi değil özü gibi olmalı herşey islami olmalı bence

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
ahi not yaz davetiyenin köşesine atmasınlar diye

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Aleikum esselam ve rahmetullah
Abi hayirli olsun insaAllah.

Benimde aklima bir hadis geldi; sanirim ibn abbasdan rivayet edilmisti(kaynagina yine arastirin insaAllah)
Hadis:birbirlerini sevenler icin nikah Kadar güzel birsey görülmemistir" ..

Bunu hatirliyorum, birde bi hadis vardi, esler ellerini tuttugu Zaman günahlari dökülmeyle ilgiliydi...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
güncel inşaALLAH sanırım yanlışlıkla kilitlenmiş konu

diğer akhilerin davetiye hakkında düşüncelerini merak ediyorum :)

ebu_yusuf akhi bu konu hakkında islami davetiye için bi iki tane çalışma yapabilirsin inşaALLAH :)

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
MaşaAllah.
Evlenirken de tebliğ yapmak gerekiyor, böyle ince düşünen kardeşlerimizden Allah râzı olsun.
Benim âcizâne tavsiyem; dâvetiyelere '' Kalb '' sembolu koyulmamasıdır.Çünkü bu işâret de eski paganist dinlerden gelmektedir ve putreperestlerin bir tanrıçasının kalçalarını ifâde etmektedir.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
güncel inşaALLAH sanırım yanlışlıkla kilitlenmiş konu

diğer akhilerin davetiye hakkında düşüncelerini merak ediyorum :)

ebu_yusuf akhi bu konu hakkında islami davetiye için bi iki tane çalışma yapabilirsin inşaALLAH :)

işi ehline vermek lazım muhacir akhim bu konuda bannerlarımızı yapan kardeşimiz çok maharetli , Rabbım kendi davetiyesini yapmasını kardeşimize nasib etsin :)

ummeti Çevrimdışı

ummeti

Üye
İslam-TR Üyesi
Bakara 128 ayet

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

'Rabbimiz, ikimizi sana teslim olmuş (müslümanlar) kıl ve soyumuzdan sana teslim olmuş (müslüman) bir ümmet (ver). Bize ibadet yöntemlerini (yer veya ilkelerini) göster ve tevbemizi kabul et. Şüphesiz, Sen tevbeleri kabul eden ve esirgeyensin'

BU ayet olabilir sevgili kardeşim

hayırlara vesile osun inşeALLAH

Q Çevrimdışı

Qan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bence de doğru değil dawetiyeye ayet hadis wb şeyler yazmak. Çünkü hepimizin akrabası sonucta müslüman değiller. Bisürü müşrik münafıklarda war içinde. Üstelik çoluk çocukların da eline geçebilir. Çocukları yeterki sussun die davetiyeyi eline tutuşturan we arkasını aramayan aileler de olabilir. O çocuk o davetiye ile banyoyada wc yede girer yere de atar üstünede basar karalar da boyarda.

Bence benim fikrim bu tarz dawetiye ws gibi şeylere fazla takılmamak. En güzeli gösterişsiz we sade kısa we öz olanıdır. Bunlar benim fikrim kardesler insallah yalnıs anlamayın.
Allah swt tüm evli we ewlenicek olan kardeslere hayırlı huzurlu yuwalar nasib etsin Allahumme amin..

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bence de doğru değil dawetiyeye ayet hadis wb şeyler yazmak. Çünkü hepimizin akrabası sonucta müslüman değiller. Bisürü müşrik münafıklarda war içinde. Üstelik çoluk çocukların da eline geçebilir. Çocukları yeterki sussun die davetiyeyi eline tutuşturan we arkasını aramayan aileler de olabilir. O çocuk o davetiye ile banyoyada wc yede girer yere de atar üstünede basar karalar da boyarda.

Bence benim fikrim bu tarz dawetiye ws gibi şeylere fazla takılmamak. En güzeli gösterişsiz we sade kısa we öz olanıdır. Bunlar benim fikrim kardesler insallah yalnıs anlamayın.
Allah swt tüm evli we ewlenicek olan kardeslere hayırlı huzurlu yuwalar nasib etsin Allahumme amin..

Davete muhtaç olan insanların eline ayet olduğu için davetiye vermeyeceksen , ona tebliğ ederken ayette okumayacaksın, tebliğ için bir kitapta vermeyeceksin vs.vs., değişik... Halbuki davetiyeler; içinde ayet yazmasına rağmen takvim yapraklarına, gazetelere oranla, tuvaletlere ve yerlere atılması açısından daha güvenlidir. İnsanlar onu alır baş köşesine koyar, hatıra adına saklarlar.

C Çevrimdışı

cuheymann

Üye
İslam-TR Üyesi
Davete muhtaç olan insanların eline ayet olduğu için davetiye vermeyeceksen , ona tebliğ ederken ayette okumayacaksın, tebliğ için bir kitapta vermeyeceksin vs.vs., değişik... Halbuki davetiyeler; içinde ayet yazmasına rağmen takvim yapraklarına, gazetelere oranla, tuvaletlere ve yerlere atılması açısından daha güvenlidir. İnsanlar onu alır baş köşesine koyar, hatıra adına saklarlar.

işin orası oyle degil hocam, bunu muslumanlar bile yapıyor Allah'ın ayetleri yerler de geziyor, kimse de dugun davetiyesi saklamaz ben bugune kadar saklayanını gormedım, biz bu tip işleri yapıyoruz, ozellikle ayet oldumu işi yapmıyoruz, dışarıdan mantıklı gelmese de insanın aklına yerde ki ayetleri gorunce gelecektir.

sizin dediginiz gibi davetiye veremiyeceksen ile ayet okumayacaksın cok farklı.. Oyle duygusal konuşmayla iş olmuyor, davete muhtac insanları bırak muslumanlar dikkat etmiyor buna..

ornek olursa isim vermeden 3 ay once tekfire yakın bi cemaat liderinin cocugu evlendi, davetiyede ayet vs. ne ararsan var cok buyuk bir davetiye yapılmış, ama davetiyeler yerlerde geziyor, aslında bu inceliktir hassas duşunmektir..

• Dua et
Tepkiler: Qan
Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
işin orası oyle degil hocam, bunu muslumanlar bile yapıyor Allah'ın ayetleri yerler de geziyor, kimse de dugun davetiyesi saklamaz ben bugune kadar saklayanını gormedım, biz bu tip işleri yapıyoruz, ozellikle ayet oldumu işi yapmıyoruz, dışarıdan mantıklı gelmese de insanın aklına yerde ki ayetleri gorunce gelecektir.

sizin dediginiz gibi davetiye veremiyeceksen ile ayet okumayacaksın cok farklı.. Oyle duygusal konuşmayla iş olmuyor, davete muhtac insanları bırak muslumanlar dikkat etmiyor buna..

ornek olursa isim vermeden 3 ay once tekfire yakın bi cemaat liderinin cocugu evlendi, davetiyede ayet vs. ne ararsan var cok buyuk bir davetiye yapılmış, ama davetiyeler yerlerde geziyor, aslında bu inceliktir hassas duşunmektir..

İstisnalar geneli bağlamaz kardeşim, sen allamışsın pullamışsın zarfın içine davetiyeni koymuşssun, içinde ayet olduğu halde müslüman da onu alıp yere çöpe atıyorsa afedersin o da onun eşşekliği. Bu yapılan kötülüğe vesile olmak değil.

Üst Ana Sayfa Alt