Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İslami Gençlik Dergisi'ni Alıp Okuyan Var mı?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BU BİR REKLAM DEĞİLDİR.!! TAKIP EDEN OKUYAN KARDEŞLERİM VARMI..!

İslami Gençlik Dergisi Mayıs – Haziran Sayısı Çıktı: “Bataklığı Umut Zannetmek: Solcu Gençlik”

Son dönemde İslami gençlik camiasında büyük bir boşluk olmakla beraber büyük bir potansiyelin de olduğu ortada.

Bu boşluğu doldurmak içinde Müslüman gençliğe yeni bir soluk katacak İslami Gençlik Dergisi 4. sayısı olan Mayıs-Haziran sayısını çıkardık.

Üniversitelerde Müslüman gençlerin daha aktif olması ile son aylarda İslami gençlik çalışmaları artmaya başladı. Özellikle üniversiteli ve liseli gençliğe İslami bir gündem oluşturmayı hedefleyen İslami Gençlik Dergisi’nin bu sayısı da Müslüman gençliğin gündemini belirleyecek.

Dergide bu ayın ana konusu “Bataklığı Umut Zannetmek: Solcu Gençlik”

İslami Gençlik Dergisi’nin Mayıs-Haziran sayısında öne çıkan yazılardan bazılarının başlıkları şu şekilde:

-Sosyalizm İdeası, Üniversite Kolektiflerinin Afyonudur!

– Sol Kağıttan Kaplandır!

– Komünizmin Son Kalesi; “Kuzey Kore”

– İlmin Kuzeyliliği ve Cehaletin Bozuk Pusulası

– Dininizi Kimden Aldığınıza Dikkat Edin

– Esed Rejimi, Rusya ve İran İle Birlikte Halep’e Saldırıyor!

– Laiklik Nedir? İslam Laikliği Kabul Eder mi?

– İslami Gençliğin Sancaktarı: Mus’ab b. Umeyr’in (r.a)
İslami Gençlik;

Tevhidin Safında, Mazlumun Yanında!

Hamd “Andolsun ki biz, “Allah’a kulluk edin ve Tâğut’tan sakının” diye (emretmeleri için) her ümmete bir peygamber gönderdik. Allah, onlardan bir kısmını doğru yola iletti. Onlardan bir kısmı da sapıklığı hak ettiler. Yeryüzünde gezinde görün, inkâr edenlerin sonu nasıl olmuştur! (Nahl 36) diye buyuran Alemlerin Rabbi olan Allah’a (Subhanehu ve Teala) aittir. Salat ve Selam Allah, ibâdete düşkün gençle meleklere karşı iftihar ederek şöyle buyurur: “Kuluma bakın. Benim rızâm için nefsânî isteklerini terketmiştir.” Camiüssağir [2:280, Hadîs No: 1841] diye buyuran Rasulullah’ın (s.a.v.), O’nun ailesinin, ashabının ve kıyamete gününe kadar İslam’ı kendisine din ve dava edinen Müslümanların üzerine olsun.

İslami Gençlik Dergisi olarak 4. sayımız ile siz değerli okurlarımızla yeniden buluştuk. Bu sayımızda genel olarak, içki, kadın ve parayı ilah edinmiş Sol Kesim’in nasıl bir dava, zihniyet ve ahlaka sahip olduklarını bir daha gözler önüne sermeye çalıştık . Bizler İslami Gençlik olarak, bu izzetli İslam Davasında, Kuran ve Sünnet ışığında ve Selef-i Salihin’in yolunu takip ederek Müslüman Gençliği yeniden canlandırmak ve harekete geçirmek için çabalıyoruz.

Peki bugün Müslüman Gençlik nerede?

Bugün o kınadığımız Sol Kesim ODTÜ’de Hacettepe’de ve diğer Üniversitelerde Darwinizm konferansları düzenlerken, camileri, sokakları ve konferans salonlarını doldurması gereken Müslüman Gençlik Nerede? Bugün Ortadoğu’da oluk oluk Müslüman kanı akıyor. Ümmetin bacılarının iffetleri kirletiliyor. Çocuklar ve yaşlılar her türlü işkencelere maruz kalıyor. Fakat İslami Gençlik iki sayfa dergi okumaya ve 10 tane dergiyi çevresine dağıtmaya
üşeniyor. Muhallebi gibi gevşemiş İslami Gençlik artık ayağa kalkmalı ve meydanları doldurmalıdır! Yapılması gereken nettir; ümmet kendine getirilmeli, kadim İslam toprakları kurtarılmalı, Ehli Sünnet akidesi savunulmalıdır!

Sizlerde yazılarınızı twitter ya da facebook adresinden bizlere gönderebilir, uygun görüldüğü takdirde yazınız İslami Gençlik Dergisinde yayınlanacaktır.

Dergimiz ücretsizdir, 2.5 TL bağış alınmaktadır.

Gelecek sayımızda görüşmek üzere, Allah’ın selamı üzerinize olsun…

H Çevrimdışı

hasankayaci10

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ilk defa görüyorum.sağ sol bana göre değil.rahatlıkta ne yapacaklarını şaşırmışlar derim sadece.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ufak bir göz gezdirdim alıp okunabilir bir dergi

Bir anlık, İslamla tanışmadığınızı hayal edin… Bir yolculukta yanınıza oturan bir hadis inkarcısının tebliğiyle İslamla tanıştığınızı varsayın… Tebliğ sonrasında size bir Kur’an-ı Kerim meali verdi ve onunla yetinebilirsin dedi…

Ona; “Sanki hadisler var diye bir söz işitmiştim” dediğinizi, onun da “hadisler var ama hadisler vahiy olmadığı için almasan da olur” dediğini varsayalım…

Ne yaparsınız?
En kötü ihtimal Kur’anı şöyle baştan sona bir incelersiniz… An geldi, bir de baktınız Ahzab suresi,21.ayet;

“Andolsun ki, Resulullah, sizin için, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah’ı çok zikredenler için güzel bir örnektir.”

Karşınıza çıktı ve sizi düşünmeye sevketti…

Ve düşünüyorsunuz…

Allah’ın size olan ikramlarını, yardımlarını hatırladınız ve Allah’ı anmaya başladınız… Daha sonra zaten öleceğim ve karşıma iki farklı mekandan biri çıkacak;

“Cennet ya da cehennem…”

Ben cennete girmek istiyorum dediniz ve tekrardan aynı ayete döndünüz;
“… Allah resulünde güzel örnekler vardır…”

Ve hadis inkârcısına dönüp;
– “Ben cennete girmek istiyorum arkadaş! Allah da bana örnek almam gerek kişinin adını veriyor…

O adrese nasıl gidebilirim ?” diyorsunuz…

Büyük bir ihtimal, o hadis inkarcısı; “Kur’anda var!” diyecektir.(Sorduğumda hep var dediler ama bir tane bile ayet getiremediler)

Siz de ona; “Siz Kur’anı benden daha iyi biliyorsunuz… Buyrun o ayetleri merak ediyorum diyorsunuz…”

Hadis inkarcısı Kur’anı şöyle bir karıştırıyor, ama istenilen ayete bir türlü rastlayamıyor… Ve başlıyor terlemeye…

Siz de ona; “Onu örnek almam gerekiyor. Bu ayette resulünün hayatının hangi karesinin örnek alınması gerektiği yazmıyor… Demek ki hayatının her alanının örnek alınması gerekiyor” diyorsunuz.

“Ben sizden o ayetleri bulmanızı istiyorum.” Diyorsunuz ama o ayetler bir türlü bulunamıyor…

Bu kez ona; “Hani bahsettiğim hadisler var ya…! Onlarda olmuş olmasın sakın!” diyorsunuz…

Ve bir hadis inkarcısının zavallı oluşuna şahit oluyorsunuz….

Bunu gördükten sonra benden not aldı :)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ilk defa görüyorum.sağ sol bana göre değil.rahatlıkta ne yapacaklarını şaşırmışlar derim sadece.

Bence sen anlatılmak ıstenilenı anlamadın orada ZAten Sag sol örgütlere Taş Atıyor ?_
Gordugum ve az once okuduğum kadarıyla...
Tevhidin sag ile sol ile işi olmaz..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birde şöyle birsey var
UNİVERSİTELERE YONELİK BİR DERGİ OLMUS
VE İÇİNDE TAGUTU ANLATIP O SİSTEMİN İÇİNDE BULUNANLAR BİLMİYORUM YAKINDA BU DERGİ İLE BİRLİKTE ORTALIK FENA KIZIŞACAGA BENZİYOR.:)

dua mıdır beddua mıdır bılmem ben LAiklerle tevhıdı anlamaya calısan gençler.arasında
Guzel bir savaş başlayacak bu gidişle ama bu kez o partıcı bu partıcı oldukları ıcın degıl de
ŞERRİ ve BEŞERİ hükümler karsı karsıya savaşacak.
Derginin ufak bir kısmında bende oluşturduğu hıssıyat bu . Tam manasıyla karar vermek ıcın okumak lazım bu işlerle ugrasan arkadaşların elıne geçip te okurlarsa bız de alıp almama destek verıp vermeme konusunda hem fıkır olmuş oluruz.Ben inceliyorum ters birsey goremedım yoruma acık inşallah.Hep beraber Degerlendirelim ona gore karar verelim.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Haberim yoktu boyle dergiden.
Hangi bayiliklere birakiliyormus ıstanbul da mesele nereden temin edilebilir?
Yazarlari kimler ? Elinizde dergi varsa yazabilir misiniz ?

Dergilerle ortalık kızışmaz. Bir suru dergi var böyle. Fakat meşakkatli oldugu icin cikarmak ve masrafli 2 sene sonra omurleri bitiyor. Sanirim 2 ayda bir cikiyor. Mayis haziran sayisi demiş.

Unilerde zaten hersey karsi karsiya yeni birsey de değil ki bu.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir zamanlar bu forumda boyle bir calisma olacakti zannedersem forum yoneticileri bilirler hazir boyle bir Emek bulmusken sakincasi yoksa bize de forum ahalisi olarak destek olmak duser. Diye dusunuyorum

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Köstek olalim demedimki.
Bayilikleri sordum icerik hakkinda bilgi istedim.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Feysbuk hesabi olan bir kardeş, bu arkadaslarla iletisime geçip dergilerinin süleymaniye ve yahut uskudar civarinda nereden temin edilebileceğini öğrenebilir mi ?
Mail attim ama herhalde adımdan dolayi feyk hesap filan mi sandilar bilemedim,kimse geri donmedi.

Üst Ana Sayfa Alt