Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslamiyetin Bilime Önem Verir. Şia ve Mutezili Efsanelere?

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mesele bundan ibaret;

Hz. Sevbân (r.a.) anlatıyor: Rasûlullah (s.a.v.) buyurdular ki:
"Size çullanmak üzere, yabancı kavimlerin, tıpkı sofraya çağrışan yiyiciler gibi birbirlerini çağıracakları zaman yakındır."

Orada bulunanlardan biri: "O gün sayıca azlığımızdan mı?" diye sordu.
"Hayır!” buyurdular. “Bilakis o gün siz çoksunuz. Lakin sizler bir selin getirip yığdığı çerçöpler gibi hiçbir ağırlığı olmayan çerçöpler durumunda olacaksınız. Allah, düşmanlarınızın kalbinden size karşı korku duygusunu çıkaracak ve sizin kalplerinize zaafı atacak!"

"Zaaf da nedir ey Allah'ın Rasûlü?" denildi.
"Dünya sevgisi ve ölüm korkusu!" buyurdular.
(Ebû Dâvûd, Melâhim 5)

Dahada kötüsü oldu, biz düşmanlarımızdan korkmaya, hatta yendiğimize dahi inanamamaya başadık...

A Çevrimdışı

Alpercan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
بسم الله الرحمن الرحيم (Bismillahirahmanirahim)

İnternette gezinirken tesadüfen önüme böyle güzel isimli bir site çıktı. Bir yazıya cevap vereyim dedim. Üye oldum. İnceledim siteyi. Ne ararsan var. Kime yerde, kimi gökte, kimi asılı kalmış.
Tabii dünyada ilim ve islamiyeti birleştiren arapça(anadilim), türkçe ve ingilizce siteleri ve düşünürleri takip ediyorum. Farklı açıdan bakanlara saygım var.
İslamiyette- islama bağlı değil- bizden dolayı oluşan hastalıklar var. Bu hastalıklara bilgim ve aklım el verdiğince tabii site yetkilileri izin verdikçe dokunmaya çalışacağım.

Ademden kardeşiz ya da dinden anlayışını şiar edinemeyen kişinin müslümanlığı eksiktir.
Bunu üzerinde tefekkür edelim ve bu sitede bu düşünceye uymayan cümlemelerimizi düzeltelim. İslam ilmine haiz olan ve yönetici olanlar müdahil olup aykırı yazanları uyarsın.

الحمد الله رب العالمين(Alemlerin Rabbinedir hamd-(sadece))
Sitenin adı ne?

A Çevrimdışı

Alpercan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Önce bi biz’le siz’i ayrıştırmak lazım bence. Türkiye yıllardır Taliban’dan kaçan Afganlıları bile alıyor şimdi Suriye’den kaçan kardeşlerimizi esed moku hala baştayken ülkelerine geri göndermek katliam olur. Hapishanelerinizi gördük, tabut kadar ama betondan mezarlarda otursa mı yatsa mı bilemeyen mazlumlarla dolu. İğrençsiniz. İnsanlığın i’si yok sizde. Guantanamodaki mazlumlara yapılanın aynısını siz müslümanlara yapıyorsunuz. Bir de kendinize müslüman demeyin. Şimdi türkiyede diyelim NATO karşıtı bir yürüyüşte insanlara ateş açılsa ve ölen müslüman biri olsa biz o müslümana sahip çıkmayacak mıyız? Çıkacağız. Sonumuz Suriye gibi olacak. Bu bi oyundur tuzaktır evet ama bile bile oynayacağız rolümüzü. Sonra belki küllerden bir islam devleti çıkar umudu yeşerecek aynı Suriye’de olduğu gibi. Esed kraldır bilmemnedir diyenler gibi burada da atanın izindeyiz ve m.K.in askerleriyiz diyecekler. Biz de Allahın izniyle kaçmayacağız veya ülkemize geri döneceğiz cihad sevabından pay almak için. Veya Allah bilir ora bura kaçışacağız Suriye’de olduğu gibi. Ama elimizdeki bir hayat ve ne uğruna harcadığımız bize kalmış. İdlibdekilere de siz bakmıyorsunuz rızık Allahtan.
zaman gelecek o esad gidecek ya gidecek ya ölecek o zaman bu iş çözülecek.
Esad geri çağrıyor suriyelileri. Savaş bitti suriyede. Keşke iyi olsa da çoğu canım feda. Geçen parka gittik kardeşime falan sataştılar küçücük bebeler, ağızlarında küfür. Çoğu fakir gibi de durmuyor. Kadınlarının kızlarının üzerinde güzel elbiseler...

A Çevrimdışı

Alpercan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İsrail'in bir Yahudi devletidir. Kendine göre bazı kuralları vardır, az çok ne yapacağını kestirebilirsin.
Ortodox Yahudilerin, İsrail bayrağı yakmasına gelince: Bu onların tamamının değil bir kısmının mezhebidir. Zira İsrail'de kendine Ortodox Yahudi der.
Bu grup ise İsrailin yaptıklarını haksız görmekten ziyade, Mesih gelmeden bu işe kalkıştıkları için kızarlar. Temelde Yasir el-Habib denen necis kafirin, İrana karşı çıkması ile aynı sebepten karşıdırlar
Bizim askerimiz laik düzende kuru kuruya ölsün, onların genci bizim burada nargile tüttürsün gafa gesecem abi çok şerefsiz desin.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esad geri çağrıyor suriyelileri. Savaş bitti suriyede. Keşke iyi olsa da çoğu canım feda. Geçen parka gittik kardeşime falan sataştılar küçücük bebeler, ağızlarında küfür. Çoğu fakir gibi de durmuyor. Kadınlarının kızlarının üzerinde güzel elbiseler...
Bizim askerimiz laik düzende kuru kuruya ölsün, onların genci bizim burada nargile tüttürsün gafa gesecem abi çok şerefsiz desin.

Onların gençlerinin burada nargile tüttürmesini savunmuyorum ama şunuda söylüyorum, eğer Suriyedeki cihad, sayı azlığından dolayı yürümüyorsa bu sorumluulk bize, hepimizede düşer. Zira Suriye'ye en yakın İslam beldesi, Türkiye topraklarıdır.
Parkta kardeşine sataşıp küfreden Suriyeli çocuklar bu ahlakı nereden edindi zannediyorsun? Konuşmaya başlayanıca çocuğa küfür öğretenlerin ülkesidir burası. Kızlarının güzel elbiselerine ise Türklerinkine karşı çıktığım gibi karşı çıkarım, başka türlü değil.
Suriyede ise savaşın bittiği falan yok, ülkenin Kuzeyindeki TC ve saz arkadaşları, Kuzeybatısındaki PKK varlığı sürüyor. Hatta Esat köpeği, PKK'den petrol satınalıyor!
İdlibde ise bir insani kriz haladaha sürüyor, ayrıca şunu belirtmek isterim şu andaki Esat'ın oradaki durumu savaş öncesi gibi değildir, şu anda Esat açıkça Rusyanın kuklasıdır; Aynen eski kabil hükümetinin ABD kuklası olduğu gibi...
Müslüman kardeşini kafire teslim etmez, teslim edilsinde istemez. Taliban spor olsun diye 20 sene Amerika ile dağlarda savaş vermedi!

A Çevrimdışı

Alpercan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Onların gençlerinin burada nargile tüttürmesini savunmuyorum ama şunuda söylüyorum, eğer Suriyedeki cihad, sayı azlığından dolayı yürümüyorsa bu sorumluulk bize, hepimizede düşer. Zira Suriye'ye en yakın İslam beldesi, Türkiye topraklarıdır.
Parkta kardeşine sataşıp küfreden Suriyeli çocuklar bu ahlakı nereden edindi zannediyorsun? Konuşmaya başlayanıca çocuğa küfür öğretenlerin ülkesidir burası. Kızlarının güzel elbiselerine ise Türklerinkine karşı çıktığım gibi karşı çıkarım, başka türlü değil.
Suriyede ise savaşın bittiği falan yok, ülkenin Kuzeyindeki TC ve saz arkadaşları, Kuzeybatısındaki PKK varlığı sürüyor. Hatta Esat köpeği, PKK'den petrol satınalıyor!
İdlibde ise bir insani kriz haladaha sürüyor, ayrıca şunu belirtmek isterim şu andaki Esat'ın oradaki durumu savaş öncesi gibi değildir, şu anda Esat açıkça Rusyanın kuklasıdır; Aynen eski kabil hükümetinin ABD kuklası olduğu gibi...
Müslüman kardeşini kafire teslim etmez, teslim edilsinde istemez. Taliban spor olsun diye 20 sene Amerika ile dağlarda savaş vermedi!
Mülteci politikası çok yanlış. Sınırlı sayıda seçerek yavaş yavaş alınması gerek. Ve alınanlar kadın,çocuk,yaşli olması gerek. Erkekleri ise ailesinden ayırıp kendilerine farz olan cihada hazırlayip eline silah verip suriyeye göndermesi gerek. Kadın çocuklar ise önce dil eğitimi ve ahlak eğitimi dicem de neyse boşver kendi okulumuzda veremiyoruz ahlak eğitimini bir de mülteciye mi verecegiz neyse hayırlı akşamlar.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
بسم الله الرحمن الرحيم (Bismillahirahmanirahim)

İnternette gezinirken tesadüfen önüme böyle güzel isimli bir site çıktı. Bir yazıya cevap vereyim dedim. Üye oldum. İnceledim siteyi. Ne ararsan var. Kime yerde, kimi gökte, kimi asılı kalmış.
Tabii dünyada ilim ve islamiyeti birleştiren arapça(anadilim), türkçe ve ingilizce siteleri ve düşünürleri takip ediyorum. Farklı açıdan bakanlara saygım var.
İslamiyette- islama bağlı değil- bizden dolayı oluşan hastalıklar var. Bu hastalıklara bilgim ve aklım el verdiğince tabii site yetkilileri izin verdikçe dokunmaya çalışacağım.

Ademden kardeşiz ya da dinden anlayışını şiar edinemeyen kişinin müslümanlığı eksiktir.
Bunu üzerinde tefekkür edelim ve bu sitede bu düşünceye uymayan cümlemelerimizi düzeltelim. İslam ilmine haiz olan ve yönetici olanlar müdahil olup aykırı yazanları uyarsın.

الحمد الله رب العالمين(Alemlerin Rabbinedir hamd-(sadece))
Foruma giris yaptiginizda; gercekten farkli bakis acilari ve cozum onerileri getireceginizi dusunup mutlu olmustum. Cunku ayni goruslerle, birbirini desteklemelerle bazen sonuca ulasmak zor yahut imkansiz oluyor. Farkli sesler lazim ki; goremediklerimizi de secmeye baslayalim..

Ancak yazilarinizla ve ozellikle onerdiginiz yazarlarla; beni, hayalkirikligina ugrattiniz acikcasi.

Farkli bakis acilari; dinin temel kurallari disina ciktigi an, yok olmaya/edilmeye mahkumdur.

Yine de dilerim enerjinizi, uygun cercevede yeni fikirler uretmeye cevirebilirsiniz.

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Müslümanın müslümana cihadı olmaz. Yardımı olur. Kardeşliği olur.
O zaman mümin vasfına haiz olanın üstünlüğü olur.
Eğer Suriye'de ilk zarar gören kişiye diğer ehl-i iman sahip çıksalardı. Durun deselerdi. Bu bizim kardeşimiz. Öldürülen askere diğer taraf bu bizim askerimiz diye sahip çıkılsaydı.
Şu travmalar olmazdı.
Suriyede olan her şeyi medya ve iktidar gözüyle görmek aynı Afganistanda Talibanı medya gözüyle anlamaya ve görmeye benzer ki. Sanki Afganistanın gerçek sahibi Amerikadır.