Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İsrailin Mescidi Aksa Planı (Mutlaka Bakın)

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
http://www.siyahnur.com/dosya/muhtelif/Isgal_Planlari.swf

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demek Bukadar Duyarsızı Bu Konuya Mescidi Aksanın Yıkılmasına Gözümüzün Adı İle Bakmışır Sıfır Kardeşimizin Haricinde Kimse Bir Mesaj Yazmamış Ki Biz Böyle Duyarsız Olursak Bu Konun Burda İşi Ne İnş

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Belki Evet Bende Duyarsızım Konuyu Koyup Gitmişim Sıfır Kardeşim Haber Vermese Benimde Duyarlı Halim Olmayaca

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Oysa Oyunlar Bölümündeki Mesajlarımız Görünce Ne Gerek Var Rucane Buraya Mesaj Atasım Diye Geliyor Aklımdan

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fellıceli Kız Kardeşimizn Dedigi Gibi Siz Duyarlı İnsanlar Birde Bizim İçinmi Üzüleceksiniz Dedigi Kulaklarımda Çınladı Bir Anda

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İsterseniz Videoyu Dinleyelimde Ne Dedigimi Hep Beraber Anlayalım

http://www.youtube.com/watch/v/S_hxgualROw

O Iraklı Ama Filistinli Agzıyla Sesleniyor Bize

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Düşüne Bilir Kardeşlerim Mesaj Çok Olsun Diye Atılıyor Ama Degil İnanın Bu Konuya 1 Tek Ama tek 1 Mesajın Atılması Bukadarmı Degerli Filistin Diyesim Geliyor

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kimseyi Tenkit Etmiyorum Ama Aynı Mesajı Başka Bir Siteye Daha Atmışız İnş 101 Tane Tepki -Filistinlilere Dua Mesajı Gelmiş Bizmi Tepkimizi Göstermişiz Yoksa Onlarmı

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İsrail bir süredir Kudüs'de Mescidi Aksa çevresinde kazılar yapıyor. Türkiye'nin de yakıından izlediği çalışmalar hakkında iddialar var. Peki İsrail Kudüs'de tam olarak ne yapıyor?
Kudüs davasının önemli isimlerinden ve İslâmi hareketin önde gelen liderlerinden biri olan Raid Salah, Mescidi Aksa’nın adım adım dönüştürülerek Yahudi mabedi haline getirileceğini söyledi. Uluslararası Kudüs Buluşması için ülkemizde bulunan Salah, yaptığı açıklamalar ile İsrail devletinin tehtidi altındaki Mescidi aksa hakkında bilgiler verdi.

HER ŞEY PLANLANMIŞ

İsrail devletinin birtakım kurumlara hazırlattığı projeleri ele geçirdiklerini söyleyen Salah, bu projelerde Mescidi Aksa’nın önce birtakım eklemelerle Yahudi ibadetine açılacağı, sonra da çeşitli gayretlerle tamamen ortadan kaldırılarak yerine Hz. Süleyman heykelinin dikileceğinin açıkça görüldüğünü ileri sürdü.

PROJE NASIL YÜRÜYOR

Kudüs davasının önemli isimlerinden Raid Salah’ın ele geçirdiği belgelere göre Mescidi Aksa’nın ortadan kaldırılması projesi şöyle yürüyecek: Mescidi Aksa’ya önce bir takım ekler yapılacak. 1 no'lu daire içindeki yapı sonradan eklenmiş. Bu yapı Mescidi Aksa’ya girişi sağlayan bir kapı. Daha sonra Mescidi Aksa’nın çevresine 2 no'lu resimde görülen yapılar yapılarak yavaş yavaş mescid ve etrafı Yahudileştirilecek.

MAARİF KAPISI YIKIM KAPISI OLACAK

Mescidi Aksa’nın yıkılmasında belki de en önemli rolü Maarif Kapısı oynayacak. Maarif Kapısı uzun süredir işgal devletinin kullanılmasına izin vermemesi yüzünden kapalı bulunuyordu. Dolayısıyla bu kesim çok bakımsız kaldı. Kapının kenarında bulunan surlar bakımsızlık ve surların yanında yapılan kazılar sebebiyle yıkıldı. İsrail burayı yeniden yapma bahanesi ile bir hafriyat başlattı. Hatırlanacağı üzere, Müslümanların ciddi tepkiler göstermesi üzerine buradaki inşaat çalışmalarını izlemek üzere Türkiye’den de bir heyet Kudüs’e giderek incelemelerde bulunmuştu. Raid Salah’ın iddialarına göre, İsrail yönetimi şimdi bu kapıya üzerinde buldozerlerin bile rahatça çalışabileceği genişlik ve sağlamlıkta bir köprü inşa ediyor. Buradan Mescidi Aksa’nın içine kadar girecek buldozerler, Mescidi Aksa ile Kubbetül Sahra arasında bulunan ağaçlık alana Hz. Süleyman heykelini inşa edecekler. Salah’a göre bu dönüşüm çok yavaş ilerleyecek. Müslümanlar bir yapıyı kabullendiklerinde yeni bir yapı için çalışmalar başlayacak.

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SON DARBE MESCİDİ AKSA’NIN YIKILMASI

Uzun süredir Müslümanların gündeminde olan Mescidi Aksa’nın altının oyulması faaliyetlerine dikkat çeken Salah, İsrail’in bütün dönüşümleri kabul ettirdikten sonra en son olarak altı oyularak iyice zayıflatılan Mescidi Aksa’nın görünüşte normal yollarla yıkılmasını sağlayacağını iddia etti.

HER ŞEY EN İNCE AYRINTISINA KADAR DÜŞÜNÜLMÜŞ

Ellerine geçirdikleri belgelerde Mescidi Aksa’nın Yahudileştirilmesi projesinde her şeyin adım adım planlandığını, hatta finansının nasıl ve kimlerden sağlanacağına dair her türlü ayrıntının bulunduğunu söyleyen Salah, dünya genelindeki bütün Müslümanlara çağrıda bulunarak şöyle konuştu: “Bütün dünyadaki Yahudilere el altından gönderilen projenin sloganı 'Önce Kudüs.' Yüz milyonlarca dolara mal olacak olan bu proje ile Mescidi Aksa yavaş yavaş Yahudileştirilecek. Mescidi Aksa’ya yapılacak bu saldırı sadece bize değil, bütün İslâm alemine yönelmiş bir saldırıdır.”

‘Kudüs de sizi bekliyor’

İstanbul’un Kudüs’ün tarihinde önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Salah, Türkiye’den neler beklediğini şu ilginç ifadelerle açıkladı: “Bugün namazımı İstanbul’da tarihi bir camide kıldım ve İstanbul’u fetheden komutanı düşündüm. Onu, hocası bir hedef, bir ideal için yetiştirdi. Kudüs de sizi bekliyor. Bir Fatih, bir Selahattin de siz olabilirsiniz.”

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konun Sonunada Mutlaka Bakın Demişiz Ama Demeliymişiz Ki SADECE bAKIN GEÇİN DOSTLAR

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siz Yinede Bana Bakmayın Sanki Ben Yazıyorumda Ben Bu Denli Duyarlımıyım Ne Gezer İşte Bir Anlık Heyecan Yazıları Bunlar

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yoksa Ben Duyarsız Müslüman Dönermiydim Sırtımı Onlara

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
tam anlayabildim desem yalan soylerim ve yine izleyecegim anlayana kadar. ve benim anladigim kadari ile bilgim ile bu guzel ve onemli yer parcalanmaya calisiliyor belki beni kinarsiniz bilmiyorum anlamaya calisiyorum eger bana biraz da sizler yardimci olursaniz daha iyi anlarim gibi geliyor dedim ya cahilim kardesim cahiliz ogrenecek ve ogretecek malesef cok sey var

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
abi ben uzun zamandır gelemiyorum Ama şimdi elden ne gelir insanlara yıkıyorlar gözümüzün önün de desen bişiler yapalım desen ses yok başımızda kiler tavuklar onların müttefiki...
dua tek sığınağımız... :agliyorum

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
srail'in Mescid-i Aksa Planı

“Ne zaman yerli ve yabancı medyada Mescid-i Aksa ile ilgili bir haber yer alsa hemen Kubbet'üs Sahra'nın resmi belirir..." diye başlıyordu mail adresime gelen uyarıcı mesaj...

Peki ama neden? sorusuna da yine mesajın kendisi cevap veriyor: Çünkü "toplumsal ilgisizlik" oluşturmak istiyorlar. Yapılan tam bir İsrail Planı!

Çeşitli siyonist kaynaklar, Kubbet'üs Sahra'nın resimlerini bastırıp bedava dağıtıyorlar. Müslümanlar da bu resimleri evlerine "Mescid-i Aksa'nın resmi diye" asıyorlar...

İşte İsrail planı da tam burada işlemeye başlıyor. İsrail, tam bir psikolojik harp taktiği uyguluyor. Kitlelere, propaganda ile istediğini yaptırmayı
hedefliyor.

Bilindiği gibi İsrail'in Mescid-i Aksa'yı yıkma planları var. Hatta Mescid-i Aksa'nın altına tüneller açan İsrail, buranın tamirine izin vermiyor, açılan
tüneller nedeniyle bu kutsal mabedin kendi kendine yıkılmasını bekliyor...

Siyonistler, açtıkları tünellerle Mescid-i Aksa'nın yıkılmasını beklerken, boş durmuyorlar. İşte Müslümanların bilinçaltlarını bu şekilde esir alıyorlar. Kubbet'üs Sahra Camii'nin resimlerini Mescid-i Aksa diye Müslümanların ev ve işyerlerine astırmayı başarıyorlar!..

İsrail'in bu sinsi planını bozmak için elimizden geleni yapmalı, Filistinli kardeşlerimizin korumak için canlarını verdiği Mescid-i Aksa'ya bizler de sahip çıkmalıyız...

Öncelikle Kubbet'üs Sahra Camii ile Mescid-i Aksa Camii'nin farkını anlamalı, bilmeyenlere anlatmalıyız... Kubbet'üs Sahra Camii de elbette bizim için çok önemli, bu mabedin de resimlerini asalım, hakkında daha detaylı bilgiye sahip
olmak için çaba harcayalım...

Ama, Mescid-i Aksa üzerindeki İsrail Planı'nın da farkına varalım... İsrail'in yıkmaya çalıştığı bu kutsal mekanı boynu bükük bırakmayalım... Layık olduğu şekilde sevelim, bağrımıza basalım, onu korumak için canlarını ortaya koyan Filistinli kardeşlerimize de hergün dua edelim.

Mescid-i Aksa

Kubbet'üs Sahra

kudus10.jpg

Evet Allah (cc) razı olsun. Kardeşlerim, çoğu kişi* Mescid-i Aksa'yı Resulullah'ın (s.a.v.) miraca çıkarken bastığına inanılan kayanın üzerine inşa edilen Kubbetus Sahrayla, diğer adıyla Hz.Ömer camii ile karıştırmaktadır. Sahra kelimesi de kaya anlamına gelir ve Kubbetu's-Sahra isimlendirmesi bu kayaya binaen verilmiştir. Ancak Türkiye'de hala birçokları tarafından Mescidi Aksa olarak bilinen mabed işte bu mabeddir. Gerçekte Mescidi Aksa, Kubbetu's-Sahra'nın kıble tarafında bulunan daha büyük ve geniş bir mabeddir.(Resim de sağ tarafta ve herkesin Mescidi Aksa sandığı camii Kubbetus Sahra, sol taraftaki Mescidi Aksadır)

foto085.jpg

Asıl Mescidi Aksa-Kubbetus Sahranın biraz solunda kalıyor. (İlk fotoya göre)

foto1038.jpg

Mescidi Aksa ile Kubbetu's-Sahra arasında kalan geniş avludan bir görüntü. İşgal güçlerinin bütün engellemelerine rağmen her Cuma bu mekan cemaatle dolmaktadır.

*bende bunlardan biriydim az öncesine kadar

Böyle Anlata Bilirim Kardeşim

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:crycry :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry

kardesim bilgilendirdigin icin ALLAH SENDEN RAZI OLSUN DIYORUM ve kendi kendime de soruyorum iste biz kimligimizde musluman yaziyor ve biz nelerle ugrasiyoruz yapalim birseyler yaplilsin bu kafirler akillari sira sinsice planlar kurup ISLAMIYET VE MUSLLUMANLAR ICIN ONEMLI OLAN YERLERI MUSLUMANLARI YOK EDERKEN BIZ BURDA NE YAPABILIRIZ KARDESIM SOYLE KARDESLERIM SOYLEYIN HANI NERDESINIZ MUSLUMANLAR NERDE ISLAM NERDE MUSLUMAN HANI NERDE bende dahil olmak uzre bosa lak lak yapiyoruz icraat yok YAPANLAR ZATEN CANLARI AILELERI HERSEYLERI ALLAH UGRUNA HARCIYOR VE HERGUN BIR SEHID DAHA NE MUTLU ONLARA KI ALLAH YOLUNDA CIHAD EDIP SEHIDLIGIN MERTEBESINE ULASIYOR biz bizmi biz aslinda KOCAMAN BIR HICIZ

BIRAZ KIRICI OLDUYSAM OZUR DILERIM VE HAKKINIZI BU DELIYE HELAL EDIN cunku ben bile bile e......k oldugumu dusunuyorum bu sozum de sadece kendime LUTFEN HIC BIRINIZ USTUNUZE ALINMAYIN
................................................................... NE DIYEYIM HAKKINIZI HELAL EDIN YINEDE AMA HESAP GUNU HESABIMIZI NASIL VERECEGIZ ????????????????????????????? RABBIM ISNALLAH BIZLERI AFFEDER

:agliyorum :agliyorum :agliyorum :agliyorum ::agliyorum :agliyorum

Üst Ana Sayfa Alt