Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İsrailli yetkili: "İhvan'a yapılan darbenin sebebi Hilafet düşüncesidir."

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
israilli-yetkili-ihvana-yapilan-darbenin-sebebi-hilafet-dusuncesidir_1.jpg

İsrailli yetkili: "İhvan'a yapılan darbenin sebebi Hilafet düşüncesidir."İsrail askeri istihbarat şefi yaptığı açıklamada: “Mısır’da gerçekleşen askeri darbe İhvan-ı Müslimin’in hilafet fikrinden dolayıdır.” dedi.incanews / Haber Merkeziİsrail Askeri İstihbarat Teşkilatı (MOSSAD) şefi Tümgeneral Aviv Kohavi, Muhammed Mursi’ye gerçekleştirilen askeri darbeye İhvan-ı Müslimin hareketinin İslam Hilafeti kurma çalışmalarının sebep olduğunu iddia etti. Kohavi Türkiye ve Mısır’daki yönetimlerin yanısıra, Libya, Tunus ve Fas’taki yönetimlere de dikkat çekti.İhvanı Müslimin Hareketinin gerçekleştirmek istediği iki hedefin propagandasını yaptığını ifade eden Kohavi ek olarak yaptığı açıklamada “İhvan-ı Müslimin Hareketi İslam Hilafetini kurmayı ve İslami Şura ile yönetilen bir Mısır Devleti meydana getirmeyi hedeflemektedir.” dedi.

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mısırdaki darbenin sebebini niye israil açıklıyo ki :) ?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adam Misirin Icisleri Bakani mi.? Baslikta bi hata mi olmus:)

Yoksa Darbe avukati mi deseydim

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cok sinsice bir demec bu.

Birsuru gizli mesaj var bu haberin icinde ( subliminal message :) )
1-Sina ya yaptiklari saldırıya tepkiyi azaltmak . Diger ulkelere goz dagi vermek.
2- misir benim usagimdir. Onu ben kontrolüme aldim. Onun yerine ben konusurum.
3- Misirda darbeciler ve karsitlarini iyice kutuplastirmak. Halbuki mursi yanlilari secimle gelen Mursiyi tekrar ulkenin basinda istiyor.
4- Hilafet isteyenler . Bakin sizin ulkenizi de ben kontrolume alabiliyorum.

Korkun. Iliklerinize kadar korkun ey israil. Korktuklarinizin basiniza geleceği gunler her gecen gun daha da yaklasiyor

Üst Ana Sayfa Alt