Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Istanbul'un Fethini Kutlamak, Beyinsizliktir!

  • Konbuyu başlatan takva1
  • Başlangıç tarihi
T Çevrimdışı

takva1

Misafir
İstanbul'un fethini kutlamanın beyinsizlik olduğunu biliyormuydunuz?
Zihinleri, ırkçı küfür rejiminin işgali altında kalmış, muhalefet ruhundan arınmış, Allah Resul'ünün (sav) hayatından bihaber milyonlarca insana şu ayrıntıları öğretmeliyiz.

İstanbul belediyesinin her yıl tonlarca parayı çar-çur ederek, havai fişek ve lazer gösterileriyle hazırlattığı ve medyanın da iyi bir halt yenilmişçesine, "Büyük coşku" adını verdiği kutlamalar tam bir beyinsizliktir.

Burada beyinsizlik çok yönlüdür:
1. Peygamber efendimiz sav Mekke'yi fethedince "Ceddin deden, neslin baban, arap milleti, arap milleti" diye türküler mi söyletti?

2. Hem siz beyinsizler! Davulla, zurnayla neyi kutluyorsunuz ha? 29 Mayıs 1453 sabahı kâfir Bizans'ın surlarına tırmanırken, üzerlerine kızgın yağ dökülen Müslümanları mı kutluyorsunuz?

3. Sultan Mehmed'in, Allah'ın şeriatını hâkim kılmak için fethettiği İstanbul'un bugün fuhşun, faizin, ayyaşlığın, hırsızlığın, küfrün, şirkin, bidatın, hurafenin merkezi haline gelişini mi kutluyorsunuz yoksa?

4. Hem neden kutluyorsunuz ki? Osmanlı Hilafet Devleti Mücahidleri, o zamanın sömürgeci ABD'si Bizans'ı tarihe gömmüş, tağuti rejimi yıkıp, Allah'ın kanunlarını hakim kılmak için İstanbul'u fethetmişlerdi. Bugünkü tağuti rejimden memnun ve hoşnut olan yöneticilerin, hatta seçimlerine ve anayasa referandumlarına katılarak küfür rejimini destekleyen milyonların "İstanbul'un Fethi"ni kutlamaları gaflettir, samimiyetsizliktir.

5. İ.B.B'nin davulla-zurnayla, alay ederek İslambol'ün fethini kutlaması, aslında planlıdır. Çünkü çağ açıp çağ kapatan bu olayın hakikati anlatıldığında, ortaya çıkacak sonuç tevhid ve cihaddan ibaret olacaktır. Bu da ne yöneticilerinin ne de yönetilenlerin işine gelmez.

6. Kimi insanlar yiyecek ekmek bulamazken, bir gecelik, bu saçma ve anlamsız gösteriye yığınla para vermek İstanbul Belediyesi için büyük bir vebaldir, onları destekleyenler için de büyük bir vebaldir.

İstanbul rejimiyle, yöneticileriyle veya medyasıyla bugünün kahpe Bizansı, işgalci kâfir ABD'nin yalakalığını yapan iğrenç sistemden kurtulduğu zaman, İslambol olduğu zaman, İstanbul'un fethi yeniden kutlanabilir.
 
Üst Ana Sayfa Alt