Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İstek Bölümü

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sorularimin ilmi olup olmadigini bilmemki, simdi bos yere konu açmis olacam, neyse belki zamanla ya açar yada sorarim:)

dosya indirememki, Ahmed akhimin verdigi linkte çalismadi, onlarda .rar idi:( dedigim gibi buraya gelmem bile Rabbimin bir lütfu
progradan anlamam akhi ama rar dosyasınımı açmıyor pc?

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sorularimin ilmi olup olmadigini bilmemki, simdi bos yere konu açmis olacam, neyse belki zamanla ya açar yada sorarim:)

dosya indirememki, Ahmed akhimin verdigi linkte çalismadi, onlarda .rar idi:( dedigim gibi buraya gelmem bile Rabbimin bir lütfu
Ahi amma naz yaptın ha. Sorun ilmi değilse bizi biraz güldürmüş olursun okadar :) şaka şaka. ahi biz ne biliyoruz ki sorunun ilmi olup olmamasından çekiniyorsun? Sor gitsin işte...

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sabret gardas yaziyoz burda:eek:kyrm::D
Yarın bakarım inşeallah. Geç oldu..

Zaten yarım saattir "istek bölümü"nü meşgul ediyorsun. Seni yöneticilere şikayet edicem banlesinler. Bu ne yaa... : )

Hayırlı geceler cümleten...

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
*ashab ile sahabe arasindaki fark nedir?

*hz. Ali'nin kahramanligini yigit, mert ve cesur oldugunu biliyoruz, küçükken onun üzerinde çok hikaye duymustum, devlerle karsi savasi, veya kavgasi, hatta bir devin ona söyledigi mâni... 7 basli ejderha ile savasi, yüzlerce devenin kapi küftek gibi biryerin arkasinda tutuldugu ve bunun kiyamete kadar sürecegi

* eskiden insanlarin boylari nasildi, yani suanki insanlara göre uzunmuydu ve uzunmu yasarlardi, yanlis bilmiyosam, galiba hz. Nuh 900 yas civari vefat etmisti

kendimi bir an sinavda zannettim, suan aklima gelen bunlar:eek:kyrm::kedicik:

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Yarın bakarım inşeallah. Geç oldu..

Zaten yarım saattir "istek bölümü"nü meşgul ediyorsun. Seni yöneticilere şikayet edicem banlesinler. Bu ne yaa...

Hayırlı geceler cümleten...

eger kardeslerim bana yardim etmeyecekse ve bunu hakli görüyorsan suçluyum, sikayet edebilirsin

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
*ashab ile sahabe arasindaki fark nedir?

*hz. Ali'nin kahramanligini yigit, mert ve cesur oldugunu biliyoruz, küçükken onun üzerinde çok hikaye duymustum, devlerle karsi savasi, veya kavgasi, hatta bir devin ona söyledigi mâni... 7 basli ejderha ile savasi, yüzlerce devenin kapi küften gibi biryerin arkasinda tutuldugu ve bunun kiyamete kadar sürecegi

* eskiden insanlarin boylari nasildi, yani suanki insanlara göre uzunmuydu ve uzunmu yasarlardi, yanlis bilmiyosam, galiba hz. Nuh 900 yas civari vefat etmisti

kendimi bir an sinavda zannettim, suan aklima gelen bunlar:eek:kyrm::kedicik:

-Ashab la sahabe aynı şey akhi .Ashabı kiram sahabeyi kiram gibi kelime farkı sadece.
-Ali(ra) hakkındaki şey destan gibi bişey aslı yok. Bu bazı hikaye yazarlarının hikayelerine benziyor.
-Rivayetlerde Nuh(a.s) peygamberin 950 yıl tebliğ yaptığı var.
Allah, Adem'i yarattı. Boyunun uzunluğu 60 zira' idi." (Buhâri, Kitâbu'l Enbiyâ, 2)
60 zira 40 metre civarı

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
-Ashab la sahabe aynı şey akhi .Ashabı kiram sahabeyi kiram gibi kelime farkı sadece.
-Ali(ra) hakkındaki şey destan gibi bişey aslı yok. Bu bazı hikaye yazarlarının hikayelerine benziyor.
-Rivayetlerde Nuh(a.s) peygamberin 950 yıl tebliğ yaptığı var.
Allah, Adem'i yarattı. Boyunun uzunluğu 60 zira' idi." (Buhâri, Kitâbu'l Enbiyâ, 2)
60 zira 40 metre civarı

zira ne demek, yani bizlerden çok uzun demek herhal:)
hz. Ali'nin galiba efsane hikayeleriydi benim dinlediklerim, yani uydurma ama insan hz. Ali'nin yigit bir cengaver oldugunu bildigi zaman "neden olmasiki" diye aklindan geçiriyor:)
cevabin için Allah razi olsun:harika:

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
zira ölçü birimi 60 70 cm kadar bişey

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah(Swt) ve Resulullah (s.a.v) den gelen herşeye iman ederiz akhi şaşırsak bile

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

zaten serh edebilseydin ben o cümleleri yazmazdim ;)

ahiler sunu demek istedim, aslinda cok zor degil.

Siteye destek konusunda bildiginiz gibi zaman zaman hayiflaniyoruz, isi bilen kardeslerden suanki mevcut yönetim disinda hemen hemen yardim eden yok kadar az,halbuki sitemiz cok genis kitlelere hitap edebilecek donanimda, tabi bu donanimi göstermekde gerekiyor misalen, bir kac kuru sohbet yapan hocalarin bile facelerde, youtubelerde videolari yazilari kendi cemaatleri ve sevenleri tarafindan yayilmakda ama gelin görünki kendimce derya deniz dedigim soru cevap bölümümüzdeki konulari bile ön plana cikaramiyoruz bunun icinde güzel grafikler, bannerler ve hatta videolar bile yapabilmemiz gerekdi ancak bunun icin suan ne donanimiz ne de vaktimiz bulunmamakta.

Halbuki gönül ister ki, buradaki gencler siteyi sahiplensin ve bu eski yönetimi arka plana atmalari idi ve biz de forumda sadece soru cevap konularina bakardik ya da sadece reelde davet calismalarina vaktimizi ayirirdik.

Burada kendi görevlerimde dahil, bu islerin hakkindan cikacak genc kardeslerimiz ciksa idi , biz bu isleri bizden daha iyi yapabilecek siteyi 1 cita daha öne götürebilecek bu genclere tüm yetkilerimizi dahi birakabilirdik, ancak ne yazik ki simdiye kadar bu olmadi.

Aslinda cok oldu ancak onlarda isi kaptikdan sonra cogu yeni site acma yoluna gidip gücleri böldüler, peki ne oldu, suan onlar nerede ... kimse kalmadi, yine pek calisamayan ben ve siz :) ha da bir de unutmadan @samanpan :islik: pardon o cook caliskan bir kardesimiz :kptmya:

Üst Ana Sayfa Alt